Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Автономи" проти нового Трудового кодексу (фото)Сьогодні, 12 квітня, активісти "Автономного спротиву" обклеїли листівками прохідну заводу "Арсенал" (і, за деякими даними, ще кількох заводів). У листівках написано, що організація виступає проти нового трудового кодексу, який на цьому тижні може затвердити Верховна рада. Кодекс названо "феодальним" і "рабським".

Текст листівок:
"Ні - феодальному трудовому кодексу!

На пленарному тижні 13-16 квітня Верховна Рада у другому читанні розглядатиме законопроект №1108 нового Трудового кодексу, який можна порівняти хіба що з поверненням в часи феодального рабства, бо навіть для сучасного капіталізму його умови є просто жахливими. Права, здобуті століттями боротьби робітничого руху, легко перекреслюються рішенням багатіїв через їхній маріонетковий парламент.

Новий кодекс впроваджує дванадцятигодинний робочий день замість восьмигодинного і дозволяє його необмежене збільшення рішенням роботодавця, і це збільшення не вважається понадурочним (ст.143). Роботодавець може одноосібно, без будь-якого погодження з трудовим колективом, приймати нормативні акти, що регулюють трудові відносини на підприємстві, при цьому він не несе жодної відповідальності (ст.13). Профспілки позбавляються гарантій щодо захисту прав працівників і не можуть захистити працівника від звільнення (ст.121). В Комісії з трудових спорів тепер кожен її член матиме право "вето" на будь-які рішення комісії, що дозволяє роботодавцю призводити спори до суду, де він має більше шансів на перемогу (ст.435). Новий кодекс позбавляє значної частини прав робітників малого підприємництва, чим не підтримує розвиток останнього, а тільки пригнічує робітників і фактично дає пільги великому "розгалуженому" капіталу за рахунок трудящих (ст.301-303). Відповідальність робітників встановлюється за обсягом у вісім разів більша, ніж роботодавців (ст.389 та 401-419). Риторичним є питання, чи це не рабський трудовий кодекс. А це тільки частина антиробітничих заходів, передбачених ним.

Отже, законопроект №1108 Трудового кодексу України порушує Конституцію України (ст.22), в якій написано, що "при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод"! Якщо Верховна Рада схвалить феодальний трудовий кодекс і він набуде чинності, то панівному класу годі сподіватись на виключно мирні протести. Ми впевнені, що українці, яким не байдужа доля трудящого народу, поведуть набагато активнішу боротьбу проти експлуататорів та поставленої ними політичної еліти.
АВТОНОМНИЙ СПРОТИВ".
P.S. Помічаю, що діяльність і риторика "автономів" все більше зміщується вліво. Не скажу, що мені це дуже близько. Але акції їхні висвітлюю - хоча б тому, що інакше, враховуючи нещодавній обшук у мене і допити (завтра, до речі, знову іду давати свідчення), могло б скластися враження, що мене залякали.
Tags: автономний спротив, акції, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 49 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →