Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Студенти викликали Табачника до бар’єру (фото, відео)У п’ятницю 26 березня студенти з різних міст – учасники «АнтиТабачної кампанії» провели прес-конференцію в УНІАН. Перед її початком вони публічно викликали Табачника на дуель – всі прийшли у білих рукавичках, зняли ліву і кинули її на стіл. Всю конференцію просиділи в одній рукавичці, а в кінці заявили, що революція у білих рукавичках не робиться, і зняли й другу.

Крім студентів, у прес-конференції взяли участь письменник Анатолій Дністровий і співачка Галина Тельнюк з дуету «Сестри Тельнюк». Вони теж кинули Табачнику виклик.

Володимир МУСЯК, 27-річний першокурсник істфаку з Одеси, розповів, що поступив так пізно, бо до введення зовнішнього тестування не міг поступити через корупцію у вузах. А коли воно з’явилося, поступив чесно. Здав першу сесію майже на всі п’ятірки, а яку історію йому здавати у другу сесію: стару, фактично вже заборонену Табачником, чи «нову»? Також він хвилюється, чи зможуть поступити його друзі.
Він розповів про акції проти Табачника в Одесі: під стінами університету ім.Мечникова пройшла акція "Табачника геть!" чоловік на 50-70, у п’ятницю ще одна на більшу кількість людей.


Ведуча Олена ФРАНКІВСЬКА повідомила, що в Одесі журналістам забороняють показувати акції проти Табачника.

Іван ОМЕЛЯН, один з лідерів студентського руху Харкова, заявив, що акції проти Табачника – не західноукраїнське явище. В Харкові навчаються 100 тис. студентів. Їхня поінформованість дуже мала, до них не доводять інформацію, вони не знають, хто такий Табачник. Ректори не відображають думку студентів і громадськості, цілують кожного міністра «в одне прекрасне місце».
Студентське самоврядування теж, на жаль, не відображає думку студентів. На жаль, в законі про студентське самоврядування чітко написано, що його фінансування визначає ректорат. Тому студентські організації є кишеньковими.
Харків – це уповільнена бомба. У 1999 р. 10 тис. студентів вийшли на вулиці Харкова, коли рішення міської влади вдарило по їхніх кишенях – підняли плату за проїзд у метру. Рішення було відмінене. Як тільки студенти, абітурієнти і їхні батьки дізнаються, що знову платити хабарі за вступ до вузу, вони вийдуть на вулиці, і Харків вибухне.


Едуард АРКУШИН з Дніпропетровська (на фото в центрі) розповів, що замість нього мав бути інший студент-активіст, але той напередодні прислав СМСку, що виходить з акції, і просив не зв’язуватись із ним більше, причини цього невідомі.
- Якщо ви думаєте, що Дніпропетровщина і весь козацький край дружно запрошують Табачника царювати, то ви помиляєтесь. Я представляю тих дніпропетровців, які кажуть: «Пане Табачник, ідіть геть, будь ласка, дуже вас просимо». Дніпропетровські студенти розповсюджують листівки і вішають плакати проти Табачника. Особливо активні Український державний хіміко-технологічний університет і медична державна академія. Мені дуже прикро, що ректори, які мали б бути українською елітою, наразі згуртовуються в «колгоспи підтримки Табачника». Мені дуже прикро, що вони не знайшли в собі громадської гідності, але я сподіваюся, що студенти, які не мають цих ректорських посад, знайдуть цю гідність і скажуть: «Табачник, будь ласка йдіть геть». Я розумію, що в цієї людини може бути багато чеснот – може, він хороший батько, чоловік, може, він ерудит. Але як може бути в державі Україна на державній посаді людина, що не визнає єдності Української держави, пропагує ідеї сепаратизму. Це плювок нам, східним українцям, де наші предки вмирали від Голодомору, де наша земля засіяна їхніми кістками, а він з цього глумиться і не соромиться. Напевно, держава, якій він служить, - не Україна.
Янукович казав, що він почує кожного. Будь ласка, почуйте нас, пане Президент, якщо ви Президент всієї України. Україна заслуговує на кращого міністра освіти.

Юрист Юрко ФАРТУШНИЙ:
Студентські організації, які підняли голову, дуже боляче отримали по ній. Почалося з викликів до ректорату і погроз виключенням, далі були людей почали викликати на профілактичні бесіди до міліції.
Це відбувається не тільки у східній Україні, але й на західній. 22 березня у Чернівцях була подана заявка на проведення мирних зборів громадян, але міська влада відмовилась її приймати. Захід все-таки відбувся, проте за півгодини після закінчення студентського заходу організатору телефонували з СБУ і запрошували на розмову.
Подібні ситуації відбуваються у Дніпропетровську, у Донецькій, Херсонській області і у Києві.


Аспірант Анатолій ПІКУЛЬ був затриманий міліцією, коли роздавав «антитабачні» листівки біля Університету Шевченка. У цей час в Універі був на нараді Табачник.

- Я встиг роздати лише 4 листівки – скоріше за все. перевдягненим представникам правоохоронних органів. Вони запропонували мені відійти у парк Шевченка, щоб перевірити документи. Ми відійшли, я показав посвідчення аспіранта. Міліція сказала: зараз ми трошки постоїмо і тебе відпустимо. Але підійшов їхній начальник, ще раз подивився посвідчення, комусь зателефонував, сказав, що потрібно написати пояснення, що я тут роблю, навіщо і де я взяв листівки. Змінюючи конвой, відвели до машини, відвезли у відділок міліції. Відмовились назвати імена, посади і причини затримання. У відділку інспектор, майор міліції, теж спочатку відмовився представлятись, сказав, що це не моя справа і немає різниці. Потім, коли почалися дзвінки в міліцію, щоб з’ясувати, що зі мною трапилось, міліція почала нервуватися і більш-менш почали лояльно ставитись. Наприклад, вони проґавили те, що в мене був не один телефон, і коли телефон відібрали, я мав не один телефон, і зміг вийти в Інтернет з іншого і скинути в Твіттер повідомлення, де я і що зі мною. Так на мене вийшли і почали рятувати.
Підставу затримання так і не змогли сформулювати. За дві години, що я провів у відділку, нічого мені не висунули. Зняли відбитки пальців, пожартували, що гарно мати справу з інтелігентами – нема шрамів на руках і гарно виходять відбитки. Обшукати не наважились – бо почали телефонувати. Інших затриманих обшуковували.


Анатолій ДНІСТРОВИЙ зачитав звернення до ректорів вузів:

«Шановні ректори вишів!
Вам уже відомо, що високу посаду Міністра освіти та науки України обійняла людина, яка сповідує українофобські та шовіністичні цінності, була дійовою особою безлічі скандалів, пов'язаних із привласненням творів мистецтва та історичних артефактів. Студенти практично з усіх куточків України об’єдналися в громадянській кампанії «Табачника - геть!» із вимогою відставки Дмитра Табачника з міністерської посади. Ми, студентська молодь, усвідомлюємо, що з таким печерним шовіністом, як згадана одіозна особа, Україні закрита дорога не лише до Європи, а й до всього цивілізованого суспільства.
З понеділка, 15 березня, студенти в Україні висловлюють свою незгоду з призначенням Габачника очільником МОН. На превеликий жаль, ректори деяких вузів не сприймають г. зропейських світоглядних цінностей — свободу висловлення власних думок — і вважають студентів своїх закладів, причетних до кампанії «Табачника геть!», своїми персональними ворогами. Почавши наввипередки присягатись міністрові у власній відданості, керівники українських вишів перейшли до полювання на студіюючу молодь, яка має власну думку. У вищій школі України чиниться тиск на активістів кампанії «Табачника - геть!». Студентів викликають до ректорів, демонструють ще не підписані накази про відрахування, погрожують проблемами тощо.
Ми, студенти, просимо Вас у цей нелегкий час, коли громадянське суспільство народжується у муках, підставити нам своє плече підтримки. Закликаємо публічно запевнити студентську громаду, що Ви не чинитимете тиску на студентів Ваших вузів, які висловлюють власну громадянську позицію стосовно відставки Дмитра Табачника з посади міністра освіти та науки України.
Вашу поставу оцінять студенти всіх регіонів та усе прогресивне громадянство України».


Те, що відбувається, Дністровий назвав ревізіонізмом чи реконструкцією колишніх методів. Молодий викладач, доцент чи асистент, в багатьох східних вузах України є заручником, він змушений брати хабарі, для цього знищили зовнішнє тестування. Тепер вони знову змушені будуть їх брати. Струмочки з усієї України потечуть у міністерські портфелі.


Галина ТЕЛЬНЮК:
- Як сказав Клемансо, війна ніколи не припинялася. Вона триває, принаймні з їхнього боку. Це не слова, ми бачимо їхні дії. Це не лише повернення до кучмівських часів, це відкинення ще далі, до маргінесу 72-х років.
Треба студентського руху мати силу і відвагу. Ми можемо лише висловити глибоку повагу до активістів, які сміливо виходять і кажуть, що ми люди, і від нас залежить, якою буде держава. Чи ми люди, чи з нас зроблять біомасу, бидло, упосліджену націю.

Ведуча Олена зачитала уривок статті з Вікіпедії, в кінці якої був перелік нагород і премій Табачника. І в цій же статті: «З 26 листопада 2002 року по 3 лютого 2005 року — віце-прем'єр-міністр України в першому уряді Віктора Януковича. Під час перебування на цій посаді був замішаний у скандал із крадіжкою документів із Державного архіву Львова. 17 липня 2004 року віце-прем'єр з гуманітарних питань Дмитро Табачник від імені Януковича подарував Національному музею історії України раритетні листи Михайла Грушевського. За словами Дмитра Табачника, під час службових відряджень до Франції та США, їх придбав на зекономлені добові Віктор Янукович [13]. Згодом з'ясувалось, що всі ці документи було викрадено із львівського архіву».
До речі, ось саме тут я за Табачника заступлюся. Ідіотизмом з боку Табачника чи Януковича було б красти документи з одного архіву, щоб потім подарувати іншому. Для висновків у мене замало інформації, але більш схоже, що ці документи викрали з Львівського архіву і переправили до Франції без участі Табачника, де вони з Януковичем їх і купили.
Не розумію, чому, якщо хтось ворог, то йому треба приписувати усі можливі негативні якості? Ворог не обов’язково злодій чи, наприклад, п’яниця. Він просто ворог, і ставитись до нього треба саме як до ворога.

Далі учасники скинули другу рукавичку, а Дністровий звернувся до Табачника «у стилі Партії регіонів»: «Дімон, тікай з посади, бо зламаєм через коліно».


Галина Тельнюк кидає виклик ТабачникуТе саме відео на Vimeo: http://vimeo.com/10519909

П.С.: Не менш важливим, ніж вигнати Табачника, є зараз витягти на волю Коханівського. Всі пам’ятають, що сьогодні о другій суд і пікетування? Смирнова-Ласточкіна, 10-Б, вона ж Вознесенський узвіз. Це біля Львівської площі, 2 зупинки 18-м або 16-м тролейбусом від Майдану. Тролейбус зупиняється біля Макдональдса. Усім бути!
Tags: відео, коханівський, прес-конференція, студенти, табачник, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 22 comments