Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Студентська акція без студентів. Залякали(По-русски читать тут)
Вчора, 24 березня, "Студентська Свобода" пікетувала ректорат НТУУ "КПІ", ректор якого Михайло Згуровський підписав листа на підтримку Табачника. Він не єдиний, звісно, підписав такого листа. Багато ректорів думають лише про те, як зберегти посади. Так що акції біля вузів триватимуть.

Вчорашня акція студентів КПІ була акцією без студентів КПІ. Вони підходили перед початком і розповідали, що напередодні по всіх гуртожитках пройшлися представники кишенькової студради і залякали студентів відрахуванням, а студент-організатор того ж дня мав неприємну розмову з деканом. Називали прізвища - свої і деканів. Записати на диктофон записала, а сюди викладати не буду, щоб не підставляти студентів.

Дехто каже, що це повернення кучмізму. Та який там кучмізм, це совок повертається. Галімий совок із заляканими студентами і продажними студкомами. Ну, й звісно, з міністрами, яких призначають з Москви.Отже, чоловік 25 студентів інших вузів і кілька "свободівців" старшого віку підійшли до ректорату і розгорнули плакати: "Ми не малороси!", "Ганьба табачним дуполизам!", "Студрада, захищай студентів, а не Згуровського!".
Далі почався цирк. Пікетувальників зустріли представник адміністрації вузу і міцні хлопці зі студради - вочевидь, ті самі, що напередодні ходили по гуртожитках.
Представник вузу одразу ж запитав, суворим начальницьким тоном, чи є пікетувальники студентами КПІ. Руслан Андрійко, оком не змигнувши, відповів все як є. Той почав казати - мовляв, якщо студентів залякували, де заяви в міліцію і тому подібним чином робити з пікетувальників ідіотів. На що Мохник спокійно відповів, що буде прес-конференція, на якій всі факти тиску на студентів будуть оприлюднені, і представник адміністрації одразу ж збавив оберти.
Студрадівці почали кричати, що вони студенти КПІ і що вони проти цієї акції. На них не звертали жодної уваги, як я на собачок, і казали у мегафон своє. Виглядало це дуже кумедно, подивитесь на відео.

Адміністрація вузу перестаралася і тим виказала себе. Навіть суто статистично на цілий велетенський вуз не могло не знайтися хоча б одного чи двох студентів, яким з якоїсь причини не подобається Табачник. Факт, що їх не знайшлося - свідчення тиску і примусу.
Всі знають, що якщо за когось на виборах голосує 100%, то це фальсифікація. А тут що, не так?

Плакати у хлопців були намальовані нашвидкуруч, з балончиків. А опоненти винесли гарні, ретельно намальовані плакати "Вони не КПІшники", "Они не студенты КПИ". З цими плакатами вони зайшли за спини пікетувальників, але були звідти "попрошені" міліціянтом. Відтіснені ним на ганок, вони плакати згорнули, бо інакше написане вже стосувалося б їх :)
Руслан Андрійко зачитав звернення до ректора Згуровського:

«Прикро, але на відміну від президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта, який не прогнувся перед міністром-українофобом, а принципово заявив про неприпустимість перебування Табачніка на державній посаді, Ви – представник української інтелігенції, ректор найбільшого вузу в Україні – похилились перед бидлоелітою і 18 березня поставили свій підпис під ганебним зверненням про підтримку призначення Табачніка. На жаль, при підписанні цієї «чолобитної» Ви не питали думки ні студентів, ні викладачів вишу, який Ви очолюєте.

Цей факт надзвичайно обурює студентів КПІ, бо абсолютна більшість студентів нашого вишу виступають категорично проти міністра-українофоба, який у своїх «опусах» ображає честь і гідність українців та окремих субетнічних груп, ганьбить українських Героїв закликає до міжнаціональної ворожнечі та сепаратизму…

І хай Вас не вводить в оману позиція студентської ради КПІ, яка займається відбілюванням Вашого вчинку, повністю ігноруючи думку студентів. Студентське самоврядування існує для того, щоб захищати інтереси студентів, а не «дядьків» із високих кабінетів. На сьогодні легальні студради всіх університетів є повністю підконтрольні ректорату. Тому ми залишаємо за собою право створювати незалежні студентські організації, які будуть реально захищати права студентів.
Враховуючи викладене, вимагаємо, щоб Ви негайно відкликали Ваш підпис під цим ганебним зверненням».

Разом із випускником КПІ 89-го року, який теж брав участь в акції, Андрійко пройшов у вуз, де передав звернення проректору Михайлові Ільченку, який виконує зараз обов’язки тимчасово відсутнього ректора. Цікаво, що одразу після того, як вони увійшли до приміщення, студрадівці зникли. Вочевидь, їх відкликали, зрозумівши, що бійки не буде.

Цікаво і те, що, хоча про акцію було відомо заздалегідь, і у сквері, де збиралися учасники, міліції було чи не більше, ніж їх самих, на ганку ректорату спочатку стояли самі студрадівці, які поводились доволі нахабно, але ніхто їх від пікетувальників не відділяв. Лише коли стало зрозуміло, що бійку спровокувати не вдасться, бо на них просто не звертають увагу, опонентів розділили спершу кремезні хлопці з охорони вузу, а далі й міліція.

Те, що студентів почали залякувати, як не дивно, явище позитивне. Перестануть ходити на мітинги за 50 грн. Боятимуться. А хто вже піде, той піде не за гроші.

Tags: акції, відео, свобода, студенти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 105 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →