?

Log in

No account? Create an account
грудень 2018   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Знову бєспрєдєл у Ясногородці: людей залишили без дахів

Posted on 2010.03.22 at 09:29
Tags: , , ,


(По-русски читать тут)
Вчора, 21 березня 2010 р., велика група молодих патріотів з різних організацій і не з організацій, а також юристи і журналісти, всього приблизно 50 чоловік, їздили у с.Ясногородка Макарівського району на Київщині – щоб захистити мешканців колишньої бази відпочинку «Лісова казка», яких незаконно виселяє фірма, що придбала цю територію. Щоб примусити людей виїхати, фірма створює їм нестерпні умови проживання, руйнуючи житлові будинки.

Фотозвіт цього разу великий, але недосконалий, багато чого у ньому бракує, бо знімала одночасно на камеру, і основні матеріали, значно цікавіші, потрапили лише на відео, яке вже додала.

Виїздили майже як на війну. Прогнози були поганенькі. Оскільки нічого протизаконного робити не збирались, то й не ховалися з акцією – анонс був на сайті ВО «Свобода». В результаті одному з організаторів напередодні телефонували з СБУ, а зранку, коли хлопці зібралися на Поштовій, побачили там міліцію. Одночасно від мешканців Ясногородки прийшло повідомлення, що там вже чекає в автобусах «Беркут».

Збір швиденько перенесли з «Поштової» на «Арсенальну». Віддаю належне хлопцям в плані організованості: хоча виїзд через це затримався, на «Поштовій» жодного не забули, а автобус був майже повний – тобто, зібралося під 50 чоловік.

Коли збиралися на «Арсенальній», там вже був наш старий добрий знайомий майор Оніщенко. А ось це вже дивно і означає, що або телефони слухають, або хтось «стучить».Тут я перервуся, щоб пояснити суть справи тим, хто не знає або забув.
У 1968 р. об'єднання "Воркутавугілля" збудувало в с. Ясногородка Макарівського району Київської області дитячу базу відпочинку "Лісова казка" – для оздоровлення дітей шахтарів, які працювали на півночі.
Для обслуговування бази з районів крайньої півночі в житлові будинки з постійною пропискою та ордерами були вселені 60 сімей. На даний час ці люди – їх біля півсотні – мешкають там вже понад 30 років. Серед них є пенсіонери, ветерани війни, репресовані радянською владою, їхні діти і онуки.
Після вибуху на ЧАЕС 1986 року базу закрили. До 1987 року вона разом з житлом належала об’єднанню «Воркута-вугілля» (у Воркуті жили і працювали звільнені з таборів). Потім її було передано з балансу на баланс Київському монтажно-будівельному тресту №1 (пізніше перейменованого у «Київінвест»). Головною умовою передачі об'єкту була угода побудови багатоповерхового житлового будинку для сімей, які проживали на той момент в житлових будинках на території об'єкту.
21 лютого 1992 року державне підприємство "Київінвест" продає базу відпочинку "Лісова казка" разом з людьми приватній фірмі МП "Іглен". На якій правовій основі відбувся продаж державного майна, невідомо. 14 грудня 1992 році ці території викупило в „Іглена” ТОВ «Емос». З 2004 року фірма «Емос» намагається вигнати людей з їхніх домівок просто на вулицю.
Відбулося безліч судових засідань, на деяких з них я була присутня, і писала про цю справу не раз. 10 вересня 2009 року здалося, що мешканці остаточно перемогли: Апеляційний суд Київської області ухвалив рішення про припинення та закриття провадження у справі незаконного виселення мешканців. У рішенні було чітко сказано, що не можна виселяти людей із домівок без надання їм рівноцінного житла у зручній для них місцевості.

Якщо я правильно зрозуміла суть питання, то, згідно з рішеннями судів, територія належить «Емосу», але людей вони не мають права виселяти, бо в людей ордери на житло. Така ось складна ситуація.

24 вересня помер Петро Васкул – головна рушійна сила боротьби мешканців за свої права. Найбільш енергійний, освічений і кваліфікований серед них, він представляв в судах інтереси всієї громади. Цей молодий (трохи за 30) чоловік без шкідливих звичок, що не скаржився на здоров’я, раптово помер з діагнозом «ішемічна хвороба серця». Кажуть, що результати медекспертизи зникли. А швидко після того фірма «Емос» розібрала дахи над будинками, де живуть люди, та перервала теплопостачання. Таким чином мешканців змушують забратися геть.
Оскільки у людей є ордери на проживання у цих будинках, перетворення їх з житлових на аварійні об’єкти є незаконним. Мешканці багато разів викликали міліцію, але вона не втручалася, аргументуючи це тим, що це приватна територія.

Ми поїхали до Ясногородки, що провести разом з мешканцями громадські слухання і, головне, зафіксувати те, що там відбувається, і підняти шум. Де робляться погані справи – треба піднімати шум - чим більше шуму, тим більша надія на порятунок.


******************************Наш автобус зупинився біля в’їзду в селище Ясногородка. На дерев’яних столиках і лавках, де зазвичай торгують бабусі, хлопці швиденько, з балончиків, намалювали плакати: «Ні житловому геноциду!», «Емос», поважай закон!», «Міліція, не кришуй рейдерів!», «Вимагаємо справедливості!», «Вимагаємо виконання закону!», «Міліція, захисти громадян!», «Геть рейдерів!», «Житло людям!», «Злодіям тюрми!», «Тменов, ти рейдер!», «Цивільний кодекс, стаття 19: людина має право на захист свого майна» та інші.

Місцеві «свободівці» сказали, що у «Беркуту» є наказ: хапати всіх, а розбиратися уже в РОВД. Юристи зателефонували в управління внутрішньої безпеки та обласне МВС. Що почули у відповідь, я не знаю, але перед виходом з автобуса один з координаторів акції, В., провів інструктаж, як треба виглядати, що робити і як захищати техніку фотокорів і операторів. Всі інструкції були орієнтовані на тотальний «прийом» «Беркутом».
Автобус ми залишили на в’їзді до Ясногородки, щоб його не заблокували «бабаї». (Ну, подобається мені це слівце, один мій друг з Одеси називає так агресивних політичних опонентів :). Мовляв, щоб ті, кому поталанить втекти, могли до нього добратися.
Пройшлися з плакатами десь біля кілометру пішки - до входу на базу. Там стоїть паркан, ворота зачинені, тобто мешканці, хто має машину, не можуть заїхати на територію. Через хвіртку їх коли пускають, а коли не пускають, переважно вони потрапляють до своїх домівок через дірку в паркані.

На вході чергували кілька дебелих хлопців-охоронців. (Кажуть, всі без винятку уманські. Начальник охорони Петриченко точно з Умані). Вони відмовилися нас пускати всередину. Юристи і журналісти почали вимагати їхнє керівництво.


Дуже швидко з’явився керівник «Емосу», Тменов Олександр Олександрович (на фото). Щоправда, ми не знали, хто це, бо він не представився, і прийняли його за старшого по охороні. Вже значно пізніше я показала його фотку в фотоапараті мешканцям, і вони його упізнали. Тменов розпорядився, щоб охорона пропустила всередину мешканців і журналістів. Ми увійшли, а більша частина хлопців залишилась чекати за огорожею. Навіть страшнувато було їх лишати без пильного ока фото- і відео-камер.
До речі, мешканці повідомили, що офіс фірми знаходиться у Києві, на вул. Саксаганського, 102.

Всередині ми побачили людей, переважно літнього віку, і кількох дітей у віці 4-6 років, які гралися, наливаючи лопаткою воду – бо все ж тече! – у пластикові пляшечки. Серед них є дівчинка Юля, у якої більше двох років тому обидва батьки загинули в автокатастрофі. Її виховує бабуся, Галина Павлівна Коробейнікова. Я добре пам’ятаю цю жінку по багаточисельних судах у Києві. Їхню маленьку родину теж намагаються виселити.


На цій фотці Юля стоїть

Найменша дитина ще в колисці, їй 6 місяців. Її мама, 1981 року народження, теж народилася у «Лісовій казці».
Ми побачили умови, у яких живуть ці люди. Зі стель струмками тече вода на речі і посуд. Бо клейонка ж не тримає добре. А деінде у стелях взагалі зіяють дірки. Опалення нема.
З лампочки тече, стеля вся в краплях


Залита водою кухняКімнати


Ось так виглядають тепер дахи (лазили знімати по пожежній драбині, бо з горища не вилізеш – «на горища вони не пускають», кажуть мешканці):Самі дахи зняли, а будинки накрили плівкою


Нежитлові будинки, які були навколо житлових, і дрібні господарські будівлі уже зруйнували


Очікуючи нас, за ворітьми кучкується наша "банда".

Деякі люди не витримали і перебралися, хто міг, до родичів або ще кудись. Найстійкіші – або ті, кому просто нема де подітися – живуть і продовжують боротьбу.


Анна Іванівна Солодовникова прожила у своєму помешканні майже 30 років. Працює у дитсадочку. "В результаті так званого ремонту проживати в моїй квартирі неможливо, - каже вона. - Зруйновані стелі, нема електропостачання, все тече. Я живу у сусідів. Звертались до міліції, вона приїздила, але результату жодного. Власник сказав, що буде надбудовувати третій поверх, це його власність і його право. Прокуратура і районна влада були тут, все це бачили, хитали головами, що ж це таке, але відповідь дали таку, що власник має право на все, а у нас жодних прав немає".

Завжди, коли журналісти, юристи і громадські діячі приходять на захист скривджених мешканців, виникає та сама проблема: захисники підбурюють мешканців на рішучі дії проти кривдників, а ті не хочуть, бояться, щоб чого не вийшло. І їх можна зрозуміти: політики і журналісти поїдуть, а їм тут залишатися.
Але цього разу все було не так. Мешканцям нема чого втрачати – дахів над головою нема! – вони доведені до відчаю і готові діяти.


Отже, на поле бою вийшов юрист Сидір Кізін. Без нього взагалі нічого б не було. Спочатку він добився, щоб нас пропустили на територію. Потім поговорив із мешканцями. Взяв у них копії документів про їхнє право на проживання. Далі переконав міліціянта, що той зобов’язаний прийняти заяви про правопорушення з боку ТОВ «Емос».
Як працює Кізін, взагалі треба бачити. Він такий тихий, ввічливий, кваліфікований, упертий і нарваний одночасно. Якщо його не відволічуть найближчим часом якісь інші справи, передчуваю, що бідні будуть «емоси» :)

Мешканці разом з Кізіним написали всі заяви, які потрібно було: про незаконне зняття дахів (будинки з житлових стали нежитловими), про винос речей літньої мешканки під час її відсутності (поїхала до дочки в Росію), про відмову працівників міліції захищати їхні права. Вони казали, що після смерті Петра Васкула і останнього «наїзду» зі зняттям дахів вони просто не знали, що їм робити: не було кваліфікованих юристів, які б пояснили.


Квартира і речі бабусі, яка поїхала до дочки в Росію

Заяви писалися довго, ми відзняли все, що треба було, і вийшли за межі території. Через деякий час, коли двоє журналістів і громадських діячів спробували увійти на територію знову, бо їм треба було до Кізіна, то їх без нього уже не пропустили, і ніякі посилання на статтю 171 КК і ст.17 закону про захист журналістів не допомогли.

Почалося довге очікування, поки юрист повернеться. Хлопці не сумували. Навколо все тече, посеред заасфальтованої дороги здоровезна і глибочезна калюжа. Одна машина у ній навіть застрягла, її виштовхували всі разом. Решта автівок долали калюжу успішно, але фонтани з-під коліс іноді були висотою з невеличкий будиночок – це залежало, зрозуміло, від швидкості проїзду. Коли водій успішно долав калюжу, сорок з гаком хлопців починали йому аплодувати :) На жаль, найкращі моменти сфоткати у мене не вийшло.Був епізод, коли із хвіртки вийшов Тменов і хотів пройти, а перед хвірткою стояли наші хлопці. Прямо по курсу Тменова спокійнісінько набирав щось на мобілці М., щоб обійти його, треба було звернути трохи убік. Тменов захотів, щоб хлопець його пропустив, а той спокійно відповів: «Прохід там, я зараз зайнятий і не відійду». Той, звісно, обійшов.

Остаточно занудьгувавши, хлопці поробили з уже непотрібних плакатів паперові човники. Маркером підписали назви. Перший гордо іменувався «Аврора», решті дали більш сучасні імена – «Янукович» і «Азаров». Флотилію одночасно спустили на воду і з реготом потопили сніжками :)«Януковича» спробували підпалити запальничкою, але розгорітися він не встиг: повернувся Кізін. Він сказав: «За тим, щоб понесли відповідальність люди, які заподіяли навмисно збитки громадянам, буде контроль в генпрокуратурі і в СБУ. Буде ставитись питання, що в Макарові діє організована злочинна група, до якої входять представники міліції і яка займається тим, що прикриває ці неправомірні дії. З приводу наявності тут «Беркуту» буде відповідна заява у генпрокуратуру – про те, що за гроші у вихідний день цілий автобус («Три», - підказав хтось)… три автобуси загонів спеціального призначення знаходяться тут, щоб захищати приватні злочинні інтереси рейдерів.

Тут присутній заступник начальника управління внутрішньої безпеки Київської обласної міліції, який глибоко розбирається в ситуації, але обласна міліція не реагує на те, що на їхніх очах затоплюється житло громадян, тече вода, псуються речі. З приводу цього теж буде направлене звернення у Генпрокуратуру і буде проінформована громадськість».


Мікроавтобус с "Беркутом". "Беркута", побачивши камери, одразу ж ховалися в машину.

Назад їхали іншим маршрутом, щоб не нарватися на міліцейську провокацію - могли зупинити на КПП. Сніг з полів танув і стікав на дороги, все пливло. В т.ч. застрягла в калюжі одна міліцейська автівка.
Двоє хлоп’ят спостерігають з "нички" за порятунком машин :)

- Якщо цього буде замало, приїдемо ще. Ще кораблики попускаємо, - підсумував вже в автобусі один з координаторів.
- Наступного разу будемо пускати півників, - пожартував хтось.

Подяка Віктору Круку за використані мною кілька його кадрів.


Comments:


chumacky_shlyah
chumacky_shlyah at 2010-03-22 07:42 (UTC) (Посилання)
От тварі, блін... І, дивись, ну добре, зара влада бандитська, але п*ять років було "нашої" влади. Ну не уроди а?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-22 09:42 (UTC) (Посилання)
Влада була наша, але її не було :(
(Анонімно) at 2010-03-22 08:24 (UTC) (Посилання)
А коментарі "рейдерів" є? Там же директор, я так розумію, був. Певно ж не зовсім з глузду хлопці з"їхали, просто так будинки розбирати. Може і юристи якість працюють, і документи є. Чи про що з ними, козлами, говорити?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-22 08:50 (UTC) (Посилання)
Там був цей Тменов. На місці був. Якби захотів дати журналістам коментар зі своєю точкою зору, його б добросовісно вислухали і записали.
Але ж він не хоче розмовляти. Він пішов іншим шляхом - не доводити свою правоту - в суді або перед громадськістю, а шляхом бандита - залякати людей і примусити з’їхати.

Це так само, як було нещодавно з книгарнею "Сяйво". Зрозуміло, що там була звичайнісінька майнова суперечка - з тих, у які я дуже не люблю лізти. Але одна зі сторін вийшла за межі цивілізованої суперечки, найнявши бандюків, які викинули з книгарні персонал, переважно жінок, і заварили двері. Отже, ті, хто так зробив, вже неправі, і якби була міцна влада, треба було б за такі діла не тільки автоматично анульовувати його претензії на предмет суперечки, а ще й закривати фірму і конфісковувати весь капітал на користь держави. Щоб не було за що наймати бандюків. Так само, як конфіскують рушницю у мисливця, який почав залякувати нею сусідів.
maximgluhov
maximgluhov at 2010-03-22 08:46 (UTC) (Посилання)

Стандартная ситуация

Стандартная ситуация. Ничего удивительного нету. В стране полно людей, которые живут так же на птичьих правах.
Ситуация банальная. Пример по Киеву. В 90-х годах был завод Х и у него на балансе было общежитие в котором жили сотрудники данного завода.
Завод "обанкротился" и был продан. Общежитие получило нового балансодержателя, который не заинтересован за свой счет держать не прибыльный обьект.

Все заявления вашего юриста о Прокуратуре, СБУ, милиции - это все пшик. Они спустят ваши все заявление на местный уровень и ответят так же, как отвечают местным жителям тем же текстом, как и до этого отвечали много раз.

Если вы действительно хотите помочь этим людям - то данный обьект на сессии местных депутатов должен перейти на баланс комунальной собственности Ясногородки, либо помочь данным жителям пройти приватизацию и создать ОСББ (об'єднань співвласників багатоквартирних будинків). Но на это должна быть политическая воля.
(Анонімно) at 2010-03-22 17:44 (UTC) (Посилання)

Re: Стандартная ситуация

Вони неє власниками квартир, вони - наймачі, ОСББ тут не можливе.
Щоб приватизувати це житло треба отримати згоду власника.
Як зможе сільрада забрати у власника з балансу будівлю собі на баланс? Якщо знаєте якийсь механізм - порадьте, тому що реквізиція тут не катить абсолютно!
Що до відбудови їм стріхи нашим коштом та руками активістів - то, я думаю, що це не було б проблемою. Але не забувайте - без згоди власника нам це зробити не вдасться.
З іншого боку - ці люди наймачі, яким власник зобов*язаний забезпечити умови проживання. І єдине що його може від цього обов*язку врятувати формально - тотальна відсутність грошей.
Ви правильно ставите питання про те - хто стоїть за цією фірмою. З*ясуватипро неї більше можна отримавши виписку з держреєстру. Це не дорого, хоча займає час. Також дізнатись більше можна з матер*ялів судової справи. Там мають бути і правовстановлюючі документи - той самий договір купівлі продажу, наприклад. Не дивно, що жінка скаржилась, на те, що їй дали ознайомитись тільки з останнім томом справи.
Дивне питання чому керівництво "Емосу" неможна назвати рейдерами(особливо враховуючи, що це не нормативна дефеніція). "Емос" порушує майнові права, підкуповує суддів, застосовує силу. Все це заради того, щоб без обмежень користуватись, розпоряджатсь з метою отримання прибутку. Тобто заради прибутку він поза нормами навіть "ринкової конкуренції" притискає конституційні права і інтереси суб*єктів, перед якими має зобов*язання.
Треба підключати депутатів та хоч дідька лисого щоб цю ситуацію переломити.
Бо якщо опустити всю юридичну фофудію ми кожного разу стикаємося не з реалізацією прав, а з елементарним "правом сильного". Реалізація цього "права", його ідеологізація руйнує українське суспільство.
Ви вірно написали. що подібні правопорушення вже траплялись в Україні. Особисто пам*ятаю 5 дуже схожих історій з гуртожитками. Тільки одна з них закінчилась - чи ще не закінчилась:( - добре. Тоді мешканців врятували небайдужі активісти. Тобто врятувала НЕБАЙДУЖІСТЬ,відчуття солідарності.
От за нашим з вами усвідомленням спільноти й буде майбутнє. Бо з точки зору чинуш, ментів і т.д. в нас з вами "забагато прав". А з позицій "сильних" в нас права не має бути взагалі.
Але ж "...ПРАВА БЕРУТЬ"
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2010-03-22 08:50 (UTC) (Посилання)
Руководитель «Емоса», этот самый Тменов Олександр Олександрович никак не комментировал ситуацию? Кроме того, что "временно" разрешил жильцам и журналистам войти на территорию?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-22 09:02 (UTC) (Посилання)
Ніяк не коментував. І як взагалі можна таке прокоментувати - розібрали людям дахи і відключили комунікації.
Ні, якби захотів щось сказати, його б, звісно, вислухали. Але він сам обрав, що буде говорити іншою мовою - не доводити свою правоту, в суді чи перед пресою, а доводити силу.

Якби десь на окупованій території з мирними мешканцями окупанти так поводились, уже б суд у Гаазі втрутився.
igazgato at 2010-03-22 09:14 (UTC) (Посилання)

Білозерській

/треба піднімати шум - чим більше шуму, тим більша надія на порятунок. /

Олено, піднімати шум треба було раніше, тоді коли Ющенко підписував меморандуми й універсали. І тоді коли всю минулу осінь їздив пообласних центрах, та паскудив уряд, який ніби-то "не український". І тоді коли його холуї з НУНС голосували за відставку Луценка та за зміни в закон про вибори за 3 дні до 2 туру, надзвичайно вигідні Януковичу.
Отоді треба було піднімати шум. А Ви тоді тільки обнімалися з Ющенком і клялися на сторінках свого блогу, що Ви його "ніколи не зрадите".

Розум у Вас хоч трохи є???

Чи у всіх наших демонстраційних патріотів-ющолюбів лише хоружівський мед в черепних коробках замість мозгів.

Почекайте, ще й не те буде. Ви цю ненависну вам "жидо-вірменку капітельман" ще не раз згадаєте. Ви вже не біля метро зустрічатеметесь. Вас затримуватимуть ще з вечора.
( не сумнівайтесь, всі ці безчинства Ющенко назве
"питання моралі").


Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-22 09:52 (UTC) (Посилання)

Re: Білозерській

Ніякими такими неполіткоректними словами я Юлю якраз ніколи не обзивала. Її походження мене турбує в останню чергу і не влаштовує вона мене зі значно складніших причин.
До речі, всі кажуть, що за цією фірмою "ЕМОС" стоять депутати з БЮТ. А які у неї депутати, всі ми знаємо.
volodymyrpan
volodymyrpan at 2010-03-22 09:28 (UTC) (Посилання)

Ясногородка

Запізнілі протести. Потрібно було об"єднатися, щоб не допустити Януковича до влади. Можна було підійти до урни і вкинути бюлетень. Не вистачило розуму у "лідерів". Агітували проти всіх, тепер пожинаємо плоди.
rheinmetal
rheinmetal at 2010-03-22 12:37 (UTC) (Посилання)

Re: Ясногородка

Наступного разу поїдете в Ясногородку з нами?)
igazgato at 2010-03-22 09:31 (UTC) (Посилання)
Розуму не вистачало не в лідерів, а в таких як О. Білозерська, та в інших ющолюбів.
volodymyrpan
volodymyrpan at 2010-03-22 12:48 (UTC) (Посилання)

Ясногородка

Про ющолюбів - згідний на сто відсотків. Вони ще завдадуть нам клопоту, на превеликий жаль. Як сказав Ян Гус:"O, sancta simplicitas!". Підкладали сухі дрова у вогнище, де спалювали Юлю, а тепер рвуть на собі сорочки і вимагають відставок окремих членів команди Януковича, якого дружно привели до влади. "О, свята простота!"
maximgluhov
maximgluhov at 2010-03-22 10:42 (UTC) (Посилання)

Я вас підтримаю.

Акція добра, направлена на підримку людей, які опинилися у складному становищі. Але вмене дуже багато сумнівів, що підкрунтям для цього є політичний тиск на дісного власника цього майна.
Тому в мене є декілька запитань?
1 . В якому стані сама база "Лісова казка" і що саме там зараз? Чи чиясь дача, чи що?
2. Вам відомо хто є спражним хазяїном цієї фірми, чи чим ця фірма займається?
3. Чи буде ВО "Свобода" представляти інтереси цих людей у суді і доведе цю справу до кінця?
4. Чи будете привертати до цієї справи Народних депутатів?
5. Чи допоможете ви цим мешканцям матеріально, наприклад збудуєте за свій кошт новий дах?
rheinmetal
rheinmetal at 2010-03-22 12:51 (UTC) (Посилання)
http://president.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=37314

Просимо термінової допомоги по спасінню життя 63- ти чоловік (12 дітей та 51 дорослих) проживаючих по вулиці Будівельна, буд.1, 2, 3,4.
nikolauskass
nikolauskass at 2010-03-22 18:31 (UTC) (Посилання)
а як же порушення права не серветут? що це за пропуск/непропуск
ariy_ukraina
ariy_ukraina at 2010-03-22 19:58 (UTC) (Посилання)

Я в захопленні!

Просто молодці! Я був у курсі акції, але, на жаль обставини не дозволили самому прийняти участь.
(Анонімно) at 2010-03-22 20:02 (UTC) (Посилання)

ПетренкОвъ: О бедном рэйдэрэ, замолвите слово...

Світ - дуже тісний!
А Київ - взагалі одне велике село...

Мав розмову із старим знайомим - працівником ГПУ (:старшим (з)радником ютиції;), який у минулому мав саме безпосереднє відношення до справ мешканців "Лісової Казки" та розгляду їх заяв:
- за результатами перевірки керівництву і нардепам цілі поеми писав, на надцять аркушів.
Тягнибок тоді його хвамілію навіть з трибуни ВРУ персонально згадував, і у запиті Поєбеньку поминав ;)
Тоді той ще дрібним клерком був... а тепер - при високій посаді і між вельможних панів ошивається!

Питання до Олени, як до совісті нації, служительниці правди і справедливості, тобто, як до кришталево-чесної журналістки:

1) Чи правда, що в 2002\03рр ТОВ "Емос" пропонувало ВСІМ мешканцям бази купити за кошт Емосу для переїзду будинки в поряд розташованому селі Ясногородці, де земелька - зовсім недешева, або аналогічні по вартості?

2) І чи правда, що УСІМ, хто погодився добровільно звільнити та повернути Емосу займані приміщення, обіцяні будинки з садибами, такі купили?
І навіть у більш ближчому до Києва селі Стоянка, по Житомирській трасі?

3) Чи правда, що однією із таких осіб, хто погодився переїхати до купленого і подарованого Емосом будинку, є сім*я завідуючої Ясногородським поштовим відділенням?
Як нарахунок того, Олено, щоб взяти у цієї сім*ї інтерв*ю?

4) Хто саме підбурив мешканців бази не погоджуватись на запропоновані Емосом окремі будинки в Ясногородці, а вимагати явно завищеного і нереального відступного - типа:
"... Па квартирє... трехкомнатной... в центрє Кієва... каждому члєну... семьї... и на ребєнков - тоже!!!" ?

5) Хто запропонував і оголосив бойкот тим мешканцям бази, які погодилися переїхати в куплені для них садиби?

6) Хто саме збирав гроші за продані в Ясногородці городи, буцім-то для підкупу сіддів апеляційного суду?

Поки що, запитать, напевне досить.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-22 20:36 (UTC) (Посилання)

Re: ПетренкОвъ: О бедном рэйдэрэ, замолвите слово...

Ні на яку об’єктивність я не претендую і чесна лише в тому розумінні, що не брешу. В мене є свої погляди, які відстоюю, і свої симпатії та антипатії, яких не приховую.

Розмовляла сьогодні з О.В. Не думаю, що став би мені брехати. Він розповідає, що йому і його родині не пропонували взагалі нічого. Кільком сім’ям запропонували або вони самі знайшли хати в селі, плюс їм дали по тисячі доларів, і вони виїхали.
Хати, за його словами, були погані, але головне не це. Мешканці - у більшості не сільські люди, до того ж літні, і переселитися в сільські хати і утримувати сільське господарство вони не можуть. У їхніх будинках були квартири з міськими зручностями.

Ще чула від нього раніше, що якесь житло новими власниками було побудоване, але поселені в нього були зовсім інші люди.

Але загалом все, що я тут написала, не має жодного значення. З людьми не мають права так чинити - зривати дахи перед весною, щоб усе залило. Ремонти, кажу як дочка будівельника, так не роблять, бо будинки зіпсуються. Чекають, поки висохне, а потім знімають покрівлю частинами. І добудовують поверх.
Це навіть якби мешканці були уже відселені.

До того ж, якщо частина мешканців вже виїхала - це означає, що частина території звільнилася. Починайте будувати, які проблеми? А вони ж нічого не будують. Складається враження, що хочуть просто вижити мешканців і продати цю дорогущу землю іншим власникам.

Крім того, місцеві владні структури можуть не реагувати на таке кричуще порушення прав людей, тільки якщо вони в долі.
Отже, боротися є з чим.
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-03-23 08:53 (UTC) (Посилання)
Я часто бував там - поряд є ставки, рибка ловиться.
Наскільки знаю, ці будинки називали "Воркута" - чудові з вигляду будівлі, розташовані у лісі понад дорогою неподалік від Ясногородки. Але вже тоді, кілька років тому, почали буквально по-живому розбирати будівлі. Це було так дивно - міцні товсті цегляні стіни руйнували. Вже тоді було зрозуміло, що таке майже райське місце комусь приглянеться і його загарбають. Треба підтримати людей, які ще там живуть!
gurvinyk at 2010-03-23 15:04 (UTC) (Посилання)
Як завжди детальний звіт. Використав дещо із твого звіту у звіті нашому. Залишили посилання на тебе і твої фотографії.
Дякую.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-03-23 15:18 (UTC) (Посилання)
Та нема за що. Бачив - я вже виклала відео.

Edited at 2010-03-23 15:18 (UTC)
Previous Entry  Next Entry