Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пікетування ГУ МВС у Києві за звільнення Олександра Гудими(По-русски читать тут)
16 березня під стінами ГУ МВС у м.Києві відбувся пікет на захист затриманого 14 березня після будівельного конфлікту громадського активіста, екс-нардепа Олександра Гудими.

Як проходив пікет, ви побачите на фото і відео - намагалася включити все, хоч це було важко, оскільки одночасно фотографувала і знімала на камеру - в одній руці фотік, в іншій камера :) Але дещо і розкажу.

Під ГУ МВС зібралися люди різні - активісти правих партій і організацій (серед них - Ігор Лісодід, Євген Лупаков, Руслан Андрійко та інші) і поруч майже аполітичні безпартійні потерпілі від будівельних конфліктів. Дочка Олександра Гудими Анна, тоненька дівчина, аспірантка, розповіла в подробицях, як відбувалося затримання Гудими й інших 14 березня. Її саму побили "беркутівці". Постраждала від них і бабуся за 70, яка теж прийшла на пікетування. До речі, жінки, затримані разом з Гудимою, були виправдані судом. У зв’язку з цим у пікетувальників виникло доречне і майже риторичне питання: чи покарані винні у їхньому затриманні?


Анна Гудима


Початок акції (потім людей підтягнулося більше)


Пікетувальники тримали плакати: "Гудима - оборонець Києва!", "Свободу Гудимі!", "Ні корупції у лавах МВС!" тощо, а також великі фотографії подій 6 березня, на яких видно, що це на Гудиму напали охоронці з приватної фірми, а не навпаки, як стверджує звинувачення. Також ці фотографії один з учасників демонстрував просто з екрану нетбука.


Руслан Андрійко закликав людей не сподіватися занадто на міліцію і гуртуватися проти криміналу.


Фотограф і громадський активіст Тімур Ібраімов, "як російськомовна людина", висловив своє обурення тим, що міліція при затриманні орієнтувалися на те, щоб хапати тих, хто розмовляє українською, і що ті "здорові козли", які могли так обійтися з дівчиною, не є чоловіками і повинні бути викинуті з міліції.


На акції був присутній начальник центру громадських зв"язків ГУ МВС України у м.Києві Володимир Поліщук. Вислухати йому, звичайно, довелося. "Вас багато, а я один", - казав він. Нагадаю, що саме він після подій 18 жовтня 2008 р. оприлюднив неправдиву версію міліції, що нібито демонстранти використовували проти "Беркуту" газ, а не навпаки, хоча відеозаписи, якими весь Інет був забитий, свідчили про протилежне.

По суті Поліщук сказав, що Гудимі інкримінується ст. 296 ч.4 КК "Хуліганство", кримінальна справа порушена по Печерському райуправлінню. Наразі він затриманий, можливо, буде інша санкція - це вирішуватиме прокуратура і суд. Він запропонував ініціаторам акції написати заяву на ім’я нового начальника міліції і до київської міської прокуратури, долучивши до неї наявні фото- і відеодокази про неправомірні дії міліції, якщо такі були.
На всі питання він рекомендував представникам ЗМІ написати офіційний запит на його ім"я, на який обіцяв відповісти протягом 10 днів (буде намагатися швидше).


Декілька молодих хлопців прийшли у масках, і одразу ж після акції були затримані міліцією. На місце затримання одразу ж збіглися журналісти, і капітан Волик (здається, я правильно вказала його прізвище) сказав нам, що вони не затримані, а в них лише перепишуть документи і одразу відпустять. Кількох справді відпустили при мені, далі міліцейська машина поїхала, здається, хлопців-учасників пікету у ній таки не було.

Вважаю, що відстояти Гудиму, як би хто не ставився до нього особисто, - майже так само важливо, як вигнати Табачника. Ці двоє зараз - лакмусовий папірець і точка концентрації зусиль, у якій, навалившись гуртом, можливо перемогти. Бо інакше збудеться їхня заповітна мрія - заженуть нас до схронів.
UPD: Ввечері 16.03. Олександра Гудиму було звільнено із СІЗО. Думаю, не в останню чергу завдяку пікету.
Tags: акції, бєспрєдєл, відео, мєнти, пікет, репресії, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments