Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Навколо інавгураціїАкредитуватися і знімати саму інавгурацію не мала жодного бажання. Виявилось, що мала рацію: акредитованим журналістам сьогодні цілий день як могли, ускладнювали життя.
Прикольно, звичайно - і прапор не одразу піднявся, і дверми його ледь не прибило, і слова гімну, схоже, не довчив. Ще й пам’ятник засновникам Києва зробив новообраному символічний сюрприз. Частина пам’ятника обвалилась, і залишився Кий наодинці із сестричкою Либіддю. Ой, буде рубка! :)

А я зранку прийшла на Арсенальну, де мені одразу ж повідомили, що суд заборонив всі акції проти благословляння Януковича іноземним патріархом. Люди обурювались, журналісти брали у них інтерв’ю. Практично всі присутні - було їх небагато, кілька десятків - мої знайомі, включно з трьома офіцерами СБУ - тими самими, які запрошували мене в гості після димовушних акцій. Побачивши мене з фотоапаратом на акції проти Кирила, панове офіцери чомусь вирішили, що зараз має відбутися якась акція "Чорного комітету" :). Я сказала їм, що нема ідіотів у такий день проводити якусь "стрьомну" акцію - якщо навіть звичайне стояння з плакатами заборонили. Що я пишу не тільки про акції "Чорного комітету", а про все, що роблять націоналісти (хто у даний період активніший, про того, звісно, матеріалів з’являється більше), вони, вочевидь, не повірили і на всяк випадок не спускали з мене очей майже до самого дому :)


Просто на місці люди розгорнули плакати: "Ганебно почавши - ганебно закінчиш!", "Президент України - не васал Москви!", карикатури, що зображали благословення Януковича Кирилом, і велику розтяжку "Геть московського попа!". КУНівці підняли червоно-чорний прапор.


Одразу ж підішли кілька прихильниць Януковича, одна дуже голосно обурювалась, мовляв, що ви робите, зараз же піст, і казала щось про єдиного патріарха Кирила, на що учасники акції дружно заскандували "Філарет!".

"Беркути" оточили протестувальників і почали відтісняти їх ближче до станції метро. У якийсь момент - коли і за що, не знаю, не бачила - був затриманий один із організаторів акції, голова Братства Андрія Первозванного Олександр Гудима. Згодом мені повідомили, що він у Печерському РОВД.
Був затриманий і руйнатор Леніна Микола Коханівський - побачивши людину з російським триколором, він вихопив його і розірвав. Але Коханівського майже миттєво відпустили - знайшлося кому заступитись :)

Ігор Лісодід

Мені зателефонували, що на одному з Інтернет-ЗМІ з посиланням на джерело в Партії регіонів з’явилося повідомлення, що Кирил не благословлятиме Януковича, і що під час молебню Януковича навіть не буде у лаврі. А також про те, що Патріарх Філарет отримав запрошення на інавгурацію і прийняв його. Про це все я голосно повідомила людей. Але правдою, на жаль, виявилося тільки про Філарета. Коли деза про те, що Кирил не благословлятиме, з’явилася в Інеті, молебень уже ішов повним ходом. Збрехав регіонал. Або йому збрехали.

З-під "Арсенальної" я сходила до Верховної Ради. Біля неї стояло кілька десятків прихильників Януковича.Зустрічали його в тому числі так:


І так:

Вигляд у дівчинки був доволі-таки нещасний. Коли 5 років тому на дітей нав’язували помаранчеві стрічки, все було якось зовсім інакше.

Побачивши якого-небудь депутата від БЮТ, прихильники новообраного починали скандувати "Юлю - геть!", "Юлю в Армению!", "Юля, подлый трус, уходи!", "Юлю на нары!" тощо.

А потім дзвони, кілька урочистих пострілів - і все, і ми маємо нового Президента. Не полишає відчуття, що відбулося щось стидке для усіх нас. Ніби нас на дрібній крадіжці зловили.
5 років в опозиції - це довго. Нічого, переживемо якось.


По-святковому вбрана Ганна Герман

Tags: фото, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 55 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →