Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Президенте, почуй кожного!"(По-русски читать тут)
Сьогодні, 24 лютого, одночасно у багатьох містах України, громадська кампанія «Новий громадянин» провела флеш-моб, мета якого – запросити новообраного Президента 5 березня на форум в Українському домі, щоб поставити йому питання, які найбільше турбують українців, і почути відповідь, як він збирається їх вирішувати.Людей у Києві на Михайлівській площі зібралося небагато, журналістів – у кілька разів більше:Люди тримали великі банери: «Я наймаю Президента на роботу, а тому запитую:» і далі питання: «Вища освіта. Якісна. В Україні. Без хабарів. Чи реально?», «Що буде із землею, яку вже роздерибанили під час мораторію на її продаж?», «Невиліковна хвороба в Україні – корупція. Як лікувати?», «Як зіскочити з голки нафтогазової залежності?», «До якого союзу ми вступатимемо – європейського чи радянського?», «Скільки коштує безкоштовна медицина?» тощо. Ці та інші питання вони хочуть поставити президенту під час зустрічі. (Уявляю собі некрасномовного, м’яко кажучи, Януковича на цьому допиті :)

Громадський діяч, як його представили, Олег РИБАЧУК, в інтерв’ю журналістам сказав:
Мета нашої кампанії – змінити офіційну традицію спілкування кандидатів у президенти з виборцями. Це коли обіцяється з три короба, говориться про що завгодно, а не про конкретні програми і дії. Ми звернулися до людей через програму «Запитай новообраного президента». 52 тисячі українців або задали свої питання, або проголосували за інші. На сьогодні ми маємо близько тисячі питань. Ми вимагаємо, щоб Президент прийшов 5 березня о 9-ій годині вечора в Український дім, де ми вже орендували приміщення, і щоб там вперше відбувся форум, на якому ми могли б відверто поговорити про питання, які найбільше хвилюють українців, і почути відповідь, яким чином Президент збирається ці питання вирішувати. На цей форум ми запрошуємо найбільш знаних незалежних експертів, шанованих людей, лідерів громадської думки. Ми не підтримуємо жодну політичну силу. Коли ми робили цю акцію, ми не знали, хто буде президентом, і запрошували обох кандидатів. Ця акція не є політичною, вона дає шанс Віктору Януковичу виконати те, що він обіцяв – почути кожного і бути людиною дії.
Одне з найперших питань – «Чи вистачить мені життя, щоб придбати квартиру» або «Скільки в Україні коштує безкоштовна медицина».
Прийде він чи ні – мене найменше турбує. Я думаю, що це повинно турбувати самого Президента. Анна Герман мені публічно гарантувала, що Віктор Федорович обов’язково прийде на такий захід.


Першим ведуча заходу надала слово правозахиснику Євгенові СВЕРСТЮКУ, «з благословення якого народилася громадська кампанія «Новий громадянин». Той сказав, що не хотів би нової революції, а хотів би, щоб новий Президент викликав у нас повагу своїми діями і починаннями. «Я хотів би, щоб він нас поважав і розумів, хто ми є». Питання Сверстюка до Януковича: «Україна стала на шлях національного самоствердження і демократії. Що він збирається робити на тому шляху? Ми, власне, чекаємо його перших кроків і шануємо його як Президента, який може це зробити».


Мирослав МАРИНОВИЧ підтримав молодь у цікавому починанні запросити президента на форум. Це, на його думку, є ознакою зміцніння громадянського суспільства. Його особисте запитання Януковичу: «Я, львів’янин, навряд чи знаю добре Україну, яка включає також і схід. Чи новообраний Президент, донеччанин, відчуває, що Україна так само інша, що вона ширша, ніж усі наші уявлення про неї. І що він планує робити для цієї многоликої, вільної вже держави і для її народу, який хоче нарешті зрозуміти, хто він є, і хоче, щоб політики нарешті допомогли йому утвердитися на цій землі».


Журналіст Юрій МАКАРОВ: «Я не наймав особисто президента на роботу, я за нього не голосував. Але я плачу акуратно податки, і вважаю, що певною мірою він на моєму утриманні. Одним з його найгучніших гасел було «Влада закону!», тож мені б хотілося, щоб зараз, як тільки закінчиться ейфорія перемоги – цілком природна – після якої доведеться «відповідати за базар» - він відповів за все, що було так каліграфічно написано на всіх отих білбордах і лайтбоксах. Хочу подивитися на владу закону в міліції, поліклініках, міністерствах – якщо вони працюватимуть за законом, можна вважати, що ми своєї мети досягли. Якщо ні – будемо збиратися і волати далі.Далі кожному учаснику по черзі давали мегафон, і він ставив своє питання Януковичу. Починати треба було з фрази: «Президенте, почуй мене!».
- Президенте, почуй мене! Коли, нарешті, в Україні з’явиться гідна медицина?
- Чи стане він взірцем для платників податків? Чи його декларація буде переконливою? Чи продемонструє він, що сам робить те, до чого закликає нас?
- Президенте, почуй мене! Як ви збираєтеся об’єднати схід і захід?
- Президенте, почуй мене! Коли нарешті в Україні з’явиться новий цивілізований європейський закон про громадські організації?
- Президенте, почуй мене! Коли в Україні будуть створені такі умови, що молодь перестане тікати звідси?
- Президенте, почуй мене! Яку відповідальність установить сам для себе Президент, якщо в кінці першого року його президентства більшість його обіцянок залишаться невиконаними?
- Президенте, почуй мене! Коли буде нове законодавство про інтелектуальну власність?
- Президенте, почуй мене! Коли молоді науковці матимуть змогу придбати собі гідне помешкання?
- Президенте, почуй мене! Коли вийде з кризи здоров’я нації? Коли цигарки і алкоголь стануть дорогими і не продаватимуться на кожному кроці?
- Президенте, почуй мене! Як донеччанин донеччанина хочу тебе спитати: що ти зробиш, щоб побороти бандитизм і корупцію - не тільки у Донецькій області, а по всій Україні?
- Президенте, почуй мене! Чи підпишете ви закон України про зняття недоторканності особисто з вас, депутатів і суддів?- Президенте, почуй мене! Які кроки ви збираєтеся зробити, щоб подолати інформаційну війну проти України?
- Президенте, почуй мене! Коли в Україні буде здійснено ефективну конституційну реформу, яка дасть змогу налагодити систему, за якою уряд буде нести відповідальність за те, що він робить?
- Президенте, почуй мене! Чи будеш ти ухвалювати рішення, в яких враховуватимуться інтереси молоді – третини українців?
- Президенте, почуй мене! Чи буде нарешті в Україні нормальний аеропорт?
- Віктор Федорович, відповідайте за ваш базар в кінці свого президентства, бо ми спитаємо за все, що ви нам наобіцяли.
- Вікторе Федоровичу, я щаслива з того, що я вас не обирала. У мене конкретне питання: чи ви врахуєте у своїй політиці інтереси такої нацменшини, як 36 млн. українців?
- Пане Президенте, почуйте мене! Коли екологічна політика стане національним пріоритетом?
- Пане Президенте, почуйте мене! Як гарант Конституції захищатиме наше конституційне право на чисте довкілля?

(Далі було штук п’ять питань про екологію і заборону реклами алкогольних і тютюнових виробів)- Президенте, почуй мене! Чи буде в Україні свобода слова?
- Президенте, почуй мене! Як ви збираєтесь забезпечувати працевлаштування молоді?
- Президенте, почуй мене! Чи буде закон, щоб ті підприємства, що були приватизовані, працювали, а то вони всі стоять…
- Президенте, почуй мене! Що ви зробите для молоді?
- Президенте, почуй мене! Яким буде студентське самоврядування за вашого правління?
- Пане Президенте, почуйте мене! Коли буде створена реальна програма розвитку молоді?
тощо.
- Президент, услышь меня, пожалуйста! Когда с нашей территории будут выведены все иностранные войска?

Далі організатори хотіли провести короткий брифінг – відповісти на питання журналістів, але питань, незважаючи на величезну кількість журналістів, не виявилося.

Тоді ініціатори флешмобу повідомили, що написали відкритий лист до новообраного президента, під яким вже підписалися кілька десятків відомих громадських діячів, журналістів, письменників та студентів. Його разом з відеозаписами флешмобів у всій Україні буде передано у Секретаріат Президента у перший його робочий день.Уся ця ініціатива, чесно кажучи, видалася мені порожнім розсіканням повітря. Люди, він вам що - Ющенко? Янукович - керівник радянського типу, і всі оті ваші західні витребеньки привертатимуть його увагу не більше, ніж мою - коментарі моїх жежешних собачок. Він собі робитиме, що вважатиме за потрібне, а нам за цей час, в кращому разі, треба пережити застій типу кучмівського і згуртуватися в опозиції. Наш час настане після нього.

UPD-офтоп: Увага! Пікетування Київради на захист Свято-Миколаївської каплички переноситься на 11 ранку 26 лютого. Це тому, що сесію Київради перенесли на день у зв’язку з інавгурацією Януковича.
Tags: акції, фото, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 36 comments