Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

УНА-УНСО пікетуватиме Кирила(По-русски читать тут)
Сьогодні, 22 лютого, в УНІАНі пройшла прес-конференція УНА-УНСО за участі Михайла Ратушного на тему: "Навіщо Януковичу Кіріл, або Особливості національної інавгурації".

Спочатку наведу текст "Заяви УНА-УНСО з приводу запрошення на інавгурацію Януковича московського патріарха Кирила", потім - про що казали учасники.

"З великим обуренням дізналися ми про те, що оголошений переможцем виборів Президента України Віктор Янукович запросив на свою інавгурацію Московського патріарха Кіріла. І не просто в якості почесного гостя – представники російської патріархії вже заявили, що Кіріл має провести у Києво-Печерській лаврі молебень і «помазати» Януковича на президентство.

Як громадянин України, В. Янукович має право сповідувати будь-яку релігію або бути атеїстом. Але отримання благословення на президентство від керівника закордонної конфесії, від російського політика, який вважає Україну частиною «русскава міра», український народ – «сваім народам», відверто зневажає більшість українських конфесій та прагне повернення України під владу Москви – ганьба для нашої держави, яку Янукович збирається очолити. Це – ознака васалітету, підкорення Президента України патріарху Росії, упокорення Києва перед Москвою. Тому УНА-УНСО заявляє рішучий протест з приводу оголошеного наміру Кіріла благословляти інавгурацію Януковича.

В. Янукович говорить про свою перемогу на виборах, про те, що «народ сказав своє слово». Але йому не слід забувати, що більше половини з числа тих, хто прийшов на вибори, проголосували проти Януковича. За нього не голосували 2/3 виборців – а це майже 3/4 населення нашої держави. Він здобув перемогу лише у 2/5 адміністративних одиниць країни та програв вибори у столиці – Києві. Януковичу потрібно працювати над об’єднанням всієї України та консолідацією нації, щоб завоювати авторитет цілої України. Для цього не слід починати свою каденцію з прогинання перед Москвою.

Нагадаємо, що і на інавгурації Кучми в 1999 році, і на інавгурації Ющенка у 2005 р. були присутні глави всіх головних українських конфесій. Обидва вони отримували від них благословення у соборі Святої Софії. Зараз же хочуть, щоби Президента України благословляв неукраїнський церковник. Помічники Януковича, які готують його інавгурацію, вже встигли запросити на неї Московського патріарха, але досі не надіслали запрошень керівникам власне українських Церков! Хіба це – не ганьба?

Ми протестуємо проти цієї ганьби! І якщо Кіріл все ж таки приїде до Києва – ми хочемо свої почуття донести до нього особисто. Ми нагадаємо йому минулорічний візит до Києва. Ми нагадаємо йому, що в Україні ще є патріоти, котрі не допустять закабалення України. Ми покажемо йому, що Київ – не «южная сталіца русскава праваславія», а столиця незалежної і суверенної України".


*****************************************************************

Я потрапила не на самий початок прес-конференції, але дещо цікаве почути встигла.


Ігор МАЗУР (ТОПОЛЯ), голова Київської міської організації УНА-УНСО:
- За що можна поважати Януковича, так це за послідовність. Якщо він говорив, що Московський патріархат єдина справжня церква в Україні, то робить крок за кроком у цьому напрямку. Сказав, що економіку України і ГТС треба відновлювати разом з Росією - і є вже інформація, що працює у цьому напрямку, є якісь попередні проекти. Казав про російську мову - і ми бачимо рішення Конституційного суду про дозвіл спілкуватися російською у школах, чуємо, що озвучує Табачник, який може стати міністром культури. Крім того, звучить, що у Севастополі треба продовжити перебування російського флоту - ну, за трошки більші гроші, але це йде врозріз з Конституцією
Президент Янукович крок за кроком накопичує відро антиукраїнських вчинків, яке може з часом вилитись йому на голову.
Янукович має стати Президентом всіх українців. Хай поганим, але всіх українців. Але якщо він буде так себе вести надалі, то через 2-3 роки або почнеться громадянська війна, або його чекає імпічмент.


Руслан ЗАЙЧЕНКО, голова Виконкому УНА-УНСО:
- Я у 1995-96 році був головою Донецької обласної організації УНА-УНСО, у мене українці етнічні були у меншості, більшість - росіяни, татари, євреї, були греки. Там живуть прекрасні працелюбні люди, в міру нарвані, і я певен, що вони чекають від Януковича зовсім не того, з чого він збирається почати своє президентство. Серед оточення Януковича багато гарних фахівців, професіоналів, управлінців, адміністраторів, які справді могли б робити всі кроки, щоб об’єднати всю Україну. Вони казали самі: "Що не вдалося Ющенкові, те хотіли б зробити ми". Щоб Янукович став Президентом всієї України. Якщо вони допускатимуть те, що робитимуть над Віктором Федоровичем поза їхньою згодою - я маю на увазі передусім успішних бізнесменів - то їх чекає у Лондоні доля гуртка ім.Березовського. Бо Москва захоче поступок не тільки у мовній, культурній і релігійній сфері, а в економічній теж. Бо, вибачаюсь, така поляна! Сама присутність України провокує Москву на якісь кроки по загарбанню.

ТОПОЛЯ: згадайте приклад Скоропадського. Коли він почав денікінців і білих офіцерів робити своїм оточенням, підняв російську мову до відповідного статусу і почав говорити про "единую и неделимую новую Россию" - він втратив державу, і це стало продовженням кінця української державності у 20-х роках. Або Янукович стане більшим українцем, ніж він є, або він програє.

Руслан ЗАЙЧЕНКО: "Ми готуємо пікетування Кирила. Ми хочемо, щоб демократія тривала і за цього Президента. Ми поважаємо вибір нашого народу, хоч це і його третина, проте активна третина. Ми нагадаємо, що тут не вотчина Московського патріархату, що саме з Києво-Печерської лаври, з печерських пагорбів пішло світло православ’я у Москву.


Михайло РАТУШНИЙ, перший заступник голови Української Всесвітньої координаційної ради:
- Я не є членом УНА-УНСО і, скоріше за все, не буду пікетувати Кирила, але я вас запевняю, що людей, які будуть протестувати проти його візиту, буде значно більше, ніж стоятиме в пікетах.
Це неправильний початок Віктора Федоровича. Він говорив, що його намір - почати з виведення економіки з жахливої ситуації. Замість цього він робить зовсім інші посили.
Це питання є болюче не тільки в українській історії. Згадайте, чим в історії Франції закінчилося протистояння між католиками і протестантами. УПЦ МП - не єдина конфесія в Україні, то нащо він це робить?
Всі українські президенти спотикалися на конфесійних проблемах. Кравчуку не повірили, що вчорашній секретар з ідеологічних питань є дуже вмілий і професійний у будівництві патріархату. І Кучма спіткнувся - був "чорний вівторок". І Віктору Андрійовичу треба було більше приділяти уваги іншим питанням, а не релігійним. Це і приїзд Вселенського Патріарха - треба було б, щоб єпископи Київського і Московського патріархату шукали точки дотику тут, а не шукали вирішення наших православних проблем Константинополем. Відчувається, що цю дуже погану традицію - замість економіки починати з конфесійних питань - хоче продовжити і Янукович.

Не знаю, чи УНСО настільки потужна організація, що її почують в оточенні Януковича чи він сам, але неважко провести соціологічні досідження, щоб перевірити, наскільки ініціатива Януковича щодо Кирила є співзвучна з очікуваннями громадян.

ТОПОЛЯ: у нас була зустріч керівників громадських організацій і політичних партій (зокрема, з КУН, УНП). У них нема наказу, але є позиція, що всі, хто вільні в цей день, прийдуть під своїми партійними і державними прапорами туди, де буде Кирил - показати Януковичу, що він починає свій президентський шлях з розколу.
Він знову створює образ ворога. Когось впустять на поріг лаври, а когось ні. І ті, що будуть за воротами, не визнають Януковича своїм Президентом. У нас є свята Софія, яка прийняла б християн усіх конфесій.

ЗАЙЧЕНКО: Якби ті, хто голосував за Януковича на західній і в центральній Україні, знали, що він так почне своє президентство, він би не став Президентом, бо за нього просто б не проголосували, бо це неповага.

РАТУШНИЙ: чия це ініціатива - Президента Януковича чи Кремля? Якщо Кремля, це неповага до Януковича, якщо Януковича - неповага до виборців.
(Сам Михайло Ратушний вважає, що це ініціатива Кремля - О.Б.).

ЗАЙЧЕНКО: Я теж вважаю, що це ініціатива Кремля. Якщо ми не скажемо рішуче "Ні!" всьому цьому, то нам, як статистам, залишиться чекати, що наступне здадуть.

ТОПОЛЯ, відповідаючи на закид одного з присутніх щодо необ’єднання патріотів: "З таким Президентом, як Янукович, ми точно швидко прийдемо до спільного знаменника і створимо національну опозицію".
"А згодом і національну владу", - додав Руслан Зайченко.

ЗАЙЧЕНКО процитував польського письменника Анджея Сапковського: якщо справа незрозуміло в чому, значить, справа у грошах.

РАТУШНИЙ: Об’єднання повинно відбуватися не як продовження виборчої кампанії, не навколо когось, хто програв вибори, а навколо національних сил.
Конституційний суд виніс рішення про дозвіл учителям розмовляти російською мовою. Саме це рішення голова КС дозволив собі озвучити російською.
Є плани зачистки оперативної будь-якого національного супротиву, в першу чергу в Києві і Галичині, щоб ніякого реваншу українські сили не могли здійснити. Все це робитиметься дуже швидко і оперативно. Втім, залякувати самих себе теж те треба. Треба об’єднуватись і продовжувати боротьбу.

Додам від себе: за часів СРСР нерідко траплялося, що лідер якого-небудь відсталого племені приїздив до Москви, заявляв, що будуватиме у себе соціалізм, і одразу ж отримував величезну матеріальну і військову допомогу, яку спокійно розтринькував, а плем’я його жило собі, як і раніше.
Можливо, Янукович вирішив піти тим самим шляхом. Але ж треба врахувати, що ті племена з Радянським Союзом не мали спільного кордону. А хто має, тому в такі ігри з Кремлем краще не грати.
Tags: гундяєв, прес-конференція, уна-унсо, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 84 comments