Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Незаконно затриманий і побитий фотокор, що знімав "підпал" магазина хутра(По-русски читать тут)
Вчора ми з Олексієм Фурманом, фотокором "Фотоленти", разом знімали, як "автономи" закидували фарбою, димовухою і фаєрами магазин хутра "Fashion Furs" (репортаж тут). Коли я закінчила зйомку і пішла, Олексій ще залишився, щоб зробити пару кадрів. І втрапив до рук охоронців магазину.
Що відбулося далі, розповідає сам Льоша:

"Вчорашній день закінчувався чудово. Ввечері, сидячи за своїм письмовим столом, розписав зйомки: зранку Покол, потім акция на Артема, і, врешті, протест "Автономного Супротиву" на Республіканському. Перші дві зйомки пройшли так, як і мали пройти. На відміну від третьої.

Біля магазина "Fashion Furs" на Червоноармійській, 66 я був за кілька хвилин до початку акції (десь 16:25), фотокамера — вже в руках. Уся акція — 10 секунд. Сфотографував, залишився ще на 5 секунд заради кадру з шашкою і червоною машиною, чую крики: «Он фотограф, він із ними прийшов».

Як тільки я вийшов на тротуар (до цього стояв на дорозі), збираючись ідти в «Фотолєнту» охоронець магазина грубо штовхнув мене до тої частини фасаду, що зліва від входу, де вже сидів на колінах один із учасників. (Того хлопця побили просто страшно, телефоном розповів мені Олексій. Обличчя було роз’юшене на криваву маску. Потім його повезли в міліцію. – О.Б.). Мене схопив за ремінь від фотокамери якийсь громадянин, нібито свідок із сусідньої крамниці, при цьому лаючись матом. На пред’явлення журналістського посвідчення «Фотолєнти», завіреного підписом і печаткою, відреагували ще більшою лайкою. Дещо допоміг журналіст Вова з братського ресурсу proUA.com, у нього є відеозапис того, як мене тримають за ремінь. Йому теж дісталося: його грубо штовхнув охоронець.

Протягом 10-15 хвилин мене тримали на вулиці до приїду бригади МВС (десь 16:00), яка завела мене до магазина й обшукала, також не реагуючи на посвідчення. На моє прохання випустити мене подихати на вулицю (мені було вкрай недобре, а двері були за десять кроків від мене) мені було відмовлено, мовляв, «нам тут теж спекотно». На одне з прохань мені пообіцяли, що надінуть наручники й покладуть на підлогу. О 16:15 я зателефонував у своє агентство і попросив захисту, прийшов юрист Клим та інформаційний редактор Юлія, яких не впустили.

Приблизно о 17:00, коли я сидів на дивані, до мене підбіг охоронець і вдарив мене ногою по лівій нозі із якимось лайливим викриком, був відсторонений від мене одним із бригади МВС.
Слідча група приїхала ближче до шостої. Мого адвоката до мене так і не впустили (адвокат, присланий «Фотолентою», стояв під магазином хутра всі три години, поки там знаходився Олексій – О.Б.), тож свідчення я давав сам. Камеру грозилися конфіскувати, але обмежилися тим, що я скинув їм кадри з місця пригоди. Без облич.
Протягом трьох годин, які я провів у магазині хутра, я чув у свою адресу знущання й наклеп стосовно нібито моєї участі в акції".

Олексій ФУРМАН


Олексій Фурман після звільнення

Люди, зараз скажу вам крамолу: навіть якби це сталося з працівником газети "Комуніст", я б зараз піднімала бучу. ЧІПАТИ ЖУРНАЛІСТІВ - ЗАСЬ! Охоронці, які незаконно затримали фотокора, із застосуванням фізичної сили утримували його три години і не допускали до нього адвоката, мають бути покарані. Думаю, вигнати з роботи буде достатньо.


За прислане відео подяка В.Николайцю.
Tags: автономний спротив, акції, бєспрєдєл, журналістика, репресії, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 80 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →