Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Підпалено" і обляпано фарбою магазин дорогого хутра(По-русски читать тут)

Сьогодні, 18 лютого, близько 15:30, активісти "Автономного спротиву" на знак протесту проти убивства пушних тварин обляпали фарбою і закидали димовухами і фаєрами магазин хутряних виробів "Fashion Furs", що неподалік від станції метро "Республіканський стадіон". Один учасник акції затриманий.Перед магазином жінка роздавала якісь папірці. "Що ви збираєтесь робити? - вигукнула вона. - Підпалити магазин? Навіщо?!"
В цей час один фаєр закинули всередину, його викинула одна із співробітниць. Цей фаєр попав на машину, що стояла поруч, зачепився поруч з номером, його викинув якийсь чоловік, можливо - охоронець магазина. Димовуха, вочевидь, теж відкинута кимось з охоронців, потрапила під колеса іншої автівки, з-під машини пішов дим, перехожі відступали, думаючи, що машина зараз вибухне. Я фоткала, лаючи про себе хлопців останніми словами :) Вдалося відзнятися так, щоб жодне їхнє обличчя не потрапило в кадр.На місці розкидали листівки такого змісту:

"Щороку в світі заради хутра позбавляють життя більш як 40 млн. тварин. Для виготовлення однієї шуби вбивають близько 40 норок, 150 шиншил, 15 лисиць, 120 білок, 40 єнотів, 40 куниць, 20 бобрів або ж 150 горностаїв. Їх вбивають електричним струмом, газом або удушшям. На спеціалізованих фермах тварини утримуються в жахливих умовах. ДО 10% тварин вмирає влітку від перегріву, а взимку від переохолодження. В природі у них завжди є притулок, де вони можуть сховатись від непогоди, а тут їм нема де сховатись. Частина помирає від хвороб, а деякі - від больового шоку, так як у разі нещасного випадку їм ніхто не буде надавати медичну допомогу. Багато тварин божеволіє через замкнутий простір та неймовірний сморід, оскільки нечистоти накопичуються прямо під клітками.Сьогодні, щоб не змерзнути взимку, існує велика кількість матеріалів, що в рази перевершують за якістю натуральні хутра. Чому ж тоді існує хутряна індустрія? Відповідь надзвичайно проста. Її існування необхідно в першу чергу виробникам - господарям ферм, щоб робити гроші. По-друге, торговцям, щоб теж робити гроші. По-третє, модельєрам, щоб потішити своє марнославство "новинками моди" і, знову ж, робити гроші. Воістину, немає такого злочину, на який не готовий піти капіталізм заради прибутку в 30 відсотків. Жадібність капіталістів забирає життя у 40 млн. милих пухнастих створінь, стає причиною глобального забруднення навколишнього середовища.Ми, активісти Автономного спротиву, заявляємо: ми не маємо наміру миритись з убивством мільйонів тварин заради збільшення прибутків купки капіталістів. А також ми звертаємось до клієнтів дорогих хутряних салонів. За яким правом ви вважаєте, що заради ваших збочених уявлень про так звану красу мають помирати мільйони ні в чому не винних тварин? Мільйони ваших співвітчизників знаходяться за межею бідності, у багатьох людей немає грошей, щоб просто купити поїсти, а ви витрачаєте тисячі гривень на хутряні вироби! Ви не маєте права називатися українцями.

Ми закликаємо до повного бойкоту продукції з натурального хутра. Також ми звертаємось до всіх небайдужих: всіма прийнятними для вас способами боріться з хутровою індустрією, існування якої вигідне лише купці капіталістів.

Автономний Супротив

Ні хутровій індустрії! Ні вбивствам!
Капіталізм - рабство! Соціалізм - свобода!"
Особисто я цю акцію не підтримую.
По-перше, я вважаю, що не можна боротися з капіталізмом взагалі, лише з окремими капіталістами, типу Черновецького. Державі мають належати лише стратегічні підприємства, інші - приватним власникам. Бо інакше нами керуватимуть комісари, а вони гірші за будь-яких капіталістів.
По-друге, я не закликаю відмовитись від хутра. У природі тварини не помирають своєю смертю, їх з"їдають інші тварини, а хутро пропадає. Наші предки їли м"ясо і носили хутро, так маємо робити і ми. Інша річ - що тварини повинні утримуватись у нормальних умовах і забиватись максимально гуманним способом.

По-третє і головне, я вважаю, що такі акції з порівняно незначних приводів девальвують саму ідею мирного спротиву. Наскільки я підтримувала хлопців, коли вони кинули димовуху під мерію, у такий яскравий і радикальний спосіб привернувши увагу суспільства до жахливої ситуації у місті, настільки ж зараз вважаю цю акцію зайвою. З цим не можна "переборщувати". Бо коли набриднуть "димовухи" і "фаєра", які ще залишаться мирні засоби протесту, здатні привернути увагу?

Tags: автономний спротив, акції, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 132 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →