Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Рейдерська атака на книгарню "Сяйво"Вчора ввечері українська книгарня "Сяйво", що на вул.Великій Васильківській, 6, була захоплена рейдерами. Сьогодні вранці націоналісти спільно з чотирма народними депутатами відбили її назад.

Все найцікавіше я, на жаль, прогавила. Трохи запізно повідомили - не про рейдерське захоплення, а про ранкову акцію. Приїхала, коли сутичка вже закінчилася. Але деякі цікаві фото зробила, і з людьми поговорила.

Отже, було так. Вчора приблизно о 19:40 у двері запасного виходу з книгарні подзвонили і сказали: "Вам конвертик". Заступник директора, Решетнікова Алла Яківна, не повірила і не хотіла відчиняти, але її переконали трохи прочинити двері, щоб забрати у щілинку конверт. Тоді двері рвонули силою, і до 10 рейдерів увірвалися до приміщення.
Вони заварили 3 вікна книгарні металевими листами і арматурою, і хвилин через 40 попросили дівчат-продавців залишити приміщення (відвідувачів вивели одразу). Заступник директора відмовилась, і її без верхнього одягу винесли на вулицю разом зі стільцем. Сьогодні вона почувала себе так погано, що не змогла вийти до журналістів.

Заварені рейдерами вікна

Дівчата викликали міліцію. Разом з міліціонерами відірвали фрагмент дерев"яної двері і увійшли в книгарню. Заступник директора заперла рейдерів всередині, і всі разом - дівчата-продавці, рейдери і міліція - провели ніч у книгарні. Водночас інформацію про атаку повідомили всім, кому могли.

Все це розповіли мені представник "Сяйва" Костянтин Клімашенко, продавець Галя Кєцкало і директор книгарні Лазуткіна Алла Анатоліївна.


Директор книгарні пані Алла. Микола Коханівський шпетив її за те, що розмовляє російською мовою, казав, що через це наступного разу націоналісти можуть не допомогти "Сяйву"! Вона відповідала, що вчить мову, і вже навчилася добре писати нею листи, і що всі продавці добре спілкуються українською мовою.


Дівчата-продавці, які ночували у книгарні разом з рейдерами. Галя Кєцкало - праворуч.

Зранку біля книгарні були чотири народні депутати - Куліков, Герасим"юк, Геращенко і Яворівський, і націоналісти з кількох партій і організацій - "Свободи", КУНу, "Просвіти" (були їхні прапори), "Тризубу" і організації "Свідомо". Одним з неофіційних лідерів захисту книгарні був "руйнатор Леніна" Микола Коханівський. Біля 11-ї ранку разом вони викинули рейдерів з приміщення (їх було чоловік 5). Одразу ж набігло ще пару десятків, але всі, включно з депутатами, стали у лаву і їх не пропустили. Рейдери зайшли у найближчу кав"ярню ("Кофе-Тайм", вона по сусідству із "Сяйвом") і виходили звідти по кілька чоловік вже при мені.


Нардеп Куліков


Ліворуч - Микола КоханівськийТепер київська патріотична громада хоче, щоб книгарню взяла під захист Державна служба охорони. Чи буде так - подивимось.

Приміщення "Сяйва" знаходиться у комунальній власності Шевченківської РДА, книгарня орендувала його, але, за словами представників книгарні, ТОВ "Абриль-Студио" за хабаря переоформило оренду на себе. Чоловік, що увійшов до приміщення разом з рейдерами, представився продавцям як новий директор - з квітня 2009 року.

На цих плакатах, надрукованих "Сяйвом", перераховані ті, кого вони вважають винними у своїй проблемі:

Коли відбувається щось негарне, хто не мовчить, як ці рибки, робить правильно.

UPD: Відео - репортаж СТБ
Tags: акції, бєспрєдєл, книги, коханівський, кун, свобода, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 106 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →