Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Божевільний деньВчорашні події: пікетування "Свободою" посольства Польщі, молитва Тимошенко і концерт Януковича, вшанування пам’яті Анатолія Лупиноса.

Перш за все, пробачте, що мало кому відповідаю зараз. Не встигаю, зашиваюсь.
Усі вчорашні події кидаю в один довгий пост, а ви самі розбирайтесь, кому що цікаво. Є вже й сьогоднішні цікаві події, і треба встигнути про все написати.

***************************************************
***************************************************
Отже, вчора, 5 лютого, ВО "Свобода" провела в Києві, Львові, Луцьку, Одесі, Харкові пікетування посольства і консульств Польщі. Приводом стали пікети українських дипломатичних установ у Польщі і заяви польського президента, які засуджують визнання Бандери і ОУН-УПА героями.
Під час пікетування в Києві учасники скандували: "Бандера - наш герой!", "АК (польська Армія Крайова) - окупанти!", "Підляшшя і ХолмщИна - це землі України!" тощо.Послу і консулам Польщі була передана заява. Повний текст заяви: «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» стурбоване черговим проявом українофобії та шовінізму у сусідній Республіці Польща. Заяви у ЗМІ представників польської влади, що заперечують визнання в Україні Степана Бандери та представників ОУН-УПА героями, є відверто антиукраїнськими.
ВО «Свобода» вважає, що позиція Польщі щодо визнання Степана Бандери та ОУН-УПА є втручанням у внутрішні справи України та шкодить міжнародному іміджу нашої держави.Так, на 5 лютого у Польщі заплановано пікети українських дипломатичних установ у Варшаві, Кракові, Любліні та Вроцлаві, основним гаслом яких є «Бандера, ОУН-УПА і СС «Галичина» – ганьба і осуд». Організатори пікетів – а їх схвалює польська влада та підтримують«кресові» організації, що мають шовіністичне спрямування - вдаються навіть до шантажу України, пов’язуючи визнання українських героїв із проведенням чемпіонату Євро -2012 та погрожуючи написати до керівництва ФІФА та УЄФА, що мовляв, у Львові, де мають проходити матчі, панує «скандальна, націоналістична атмосфера», там «відкривають пам’ятники убивцям» і т.д.ВО «Свобода» нагадує, що до сьогодні ще не відмінено ухвали польського Сейму від 15 липня 2009 р., яка ображає національну гідність українців. Так, в документі прямо звинувачують ОУН-УПА в масових вбивствах та етнічних чистках польського населення 1943 року на українських землях і одночасно прославляють польські збройні формування, що діяли тоді на українській території – Армію Крайову, Самооборону Кресову і Батальйони Хлопські.ВО «Свобода» вважає, що сьогодні Польща має також вибачитися за політику примусової полонізації, яка велася на українських землях, починаючи з 15 століття. Ця політика особливо розгорнулася у 20 столітті, після окупації території Західно-Української Республіки, згодом набувши системного та структурного характеру. А основними її знаряддями стали залякування, терор, репресії, приниження релігії та національної гідності українців. Так, у вересні 1939 р., з початком війни польською поліцією та військами спалено сотні українських сіл та знищено мирних українських мешканців. Символом польського терору ще донині є концентраційний табір у Березі Картузькій, де за спротив системі були засуджені та жорстоко катовані українські національні діячі. Ще донині живі свідки «подвигів» польських боївок, спалених українських сіл та закатованих родичів.ОУН під проводом Степана Бандери та пізніше УПА воювали на українській землі за українську незалежність і на відміну від Армії крайової ніколи не посягали на польські та нічиї інші етнічні території. На рахунку АК українські жертви - мирні мешканці Павлокоми, Сагрині та тисячі інших українців. Тих, хто не був знищений, у 1944-1947 рр. було насильно депортовано із споконвічних українських земель: Холмщина, Надсяння та Лемківщина.Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» закликає владу Республіки Польща:
- Припинити здійснювати кроки, що нагнітають антиукраїнську істерію та ображають національну гідність українців;
- Відмінити ухвалу Сейму Республіки Польща від 15 липня 2009 р;
- Офіційно вибачитися за політику примусової полонізації українців у XV-XX столітті;
- Виплатити компенсації українцям, які постраждали від польського терору та окупації українських земель у XX столітті;
- Засудити злочини польських збройних формувань, зокрема, Армії Крайової проти українців».

Довідка. 5 лютого у Польщі заплановано пікети українських дипломатичних установ у Варшаві, Кракові, Любліні та Вроцлаві, основним гаслом яких є "Бандера, ОУН-УПА і СС "Галичина" - ганьба і осуд".


Заступник голови ВО "Свобода" Андрій МОХНИК казав про те, що поляки не мають права вказувати нам, хто на нашій землі є героєм, а хто ні, як ми не вказуємо їм. Коли відбулося те, що давно мало відбутися, коли героїв за визволення України вшанували на державному рівні, з поляків одразу злетіла їх показна дружність до Україні.


Заступник голови КМО "Свободи" Андрій ІЛЛЄНКО казав про те, що поляки бісяться через те, що у ХХ столітті вони програли українсько-польську війну, яку самі ж і розпочали, у 1918 р., коли разом з Антантою знищили ЗУНР і встановили антинародний режим на Західній Україні. У 1943-44 році Українська Повстанська Армія взяла реванш і виграла українсько-польську війну, внаслідок чого західноукраїнські землі сьогодні у складі України.
Українці кілька разів вигравали у поляків війну, починаючи ще з Богдана Хмельницького, але всі ці війни були викликані антиукраїнською поведінкою поляків, а не агресією українців.


- Ми не маємо намір втручатися у внутрішні справи будь-якої країни, - сказав голова ВО "Свобода" Олег ТЯГНИБОК. - Ми не маємо намір нікому вказувати, хто є їхні герої. Але ми не дозволимо, щоб ніхто, чи ззовні, ні зсередини тут в Україні, вказував нам, українцям, як ми маємо читати нашу історію і через яку призму її сприймати. Ми знаємо, що Бандера і УПА не боролися під Краковом, Варшавою чи Москвою. Вони захищали свою Господом дану прадідівську землю, свою домівку. Тому для нас Бандера є герой, і ми не дозволимо нікому вказувати, що це не так.********************************************************
********************************************************

З пікетування - на Байковий цвинтар, де у вузькому колі вшановували пам’ять одного із засновників УНА-УНСО, українського революціонера і поета, багаторічного політв’язня Анатолія Лупиноса. 5 лютого виповнилося 10 років з дня його смерті.
Поминальний молебень відслужив капелан УНА-УНСО і ряду інших правих організацій отець Сергій Ткачук.

Цього разу вперше чомусь на цвинтарі не було унсовського прапору
Тележурналістка пані Наталка Чангулі з сім’єю


Пані Наталка, о.Сергій, Михайло Ратушний

* * *
Ми випрягли волів, перевернули плуга,
Сідлаємо коней та гостримо списи.
Відкинули жалі, згадали всі наруги,
Прости нас, Господи, помилуй і спаси.

На скресі двох світів стаємо до двобою,
На скресі двох епох гряде шляхетний світ.
Віч-на-віч Нація з безликою юрбою.
Навколо ворогів – суцільний живопліт.

Волога цвіль Європ лоскоче наші ніздрі,
Спекотних Азій тлін судомить рамена.
Чекає бій. Все інше буде після.
Життя триває. Точиться війна.
Анатолій ЛУПИНІСВвечері пам’ятне зібрання, присвячене Лупиносу, відбулося у Будинку письменників на Банковій. Урочистої частини я, на жаль, не застала - фотографувала заходи у центрі міста.


Микола Лупиніс поруч з портретом батька


Голова КМО УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) та заступник голови КМДА Сергій Рудик***************************************
***************************************

У проміжку між двома заходами, присвяченими пам’яті Лупиноса, встигла відвідати Софійську і Михайлівську площі. Одночасно, о 18:00, на Софійській почалася молитва за Україну за участі Тимошенко, а на Михайлівській - концерт імені Януковича.


Ці люди прийшли на Софійську площу на захід Тимошенко. Позаду видно сцену Януковича

Через граничну близькість цих двох заходів багато хто очікував серйозного мордобою. Але поки що, дяка Богові, або обійшлося, або мені про це нічого не відомо.
Якщо стояти посередині, на рівній відстані від обох площ, то динаміки Януковича були гучніші і глушили Юлині.Спочатку я пішла подивитися на захід Тимошенко. На мій погляд, біля 2 тисяч людей. БЮТівської символіки практично нема (хіба що на кількох картонках в руках у людей), зате море державних прапорів. І священики усіх християнських (можливо, не тільки християнських) конфесій, включно, що мене здивувало, із УПЦ МП.
Співає Ніна Матвієнко

Представник Московського патріархату говорив стримано - про те, що будь-яка влада від Бога, але що Божий промисел звершується руками людей, які повинні прийти і проголосувати за свого кандидата.


А предстоятель УАПЦ владика Мефодій відверто і прямим текстом агітував за Тимошенко. Казав, що в разі потреби жінки очолювали державу, що лише ця маленька, тендітна жіночка, наша Юля, бореться за Україну тощо.Сама Тимошенко, вдягнена у все біле, виділяючись на тлі священиків і просто чоловіків у темному, казала: «Я хочу звернутися до Господа з проханням про пробачення, з проханням про прощення за всю владу, за себе особисто, за все несправедливе і нечесне, що робила вся влада, в тому числі й та, яку я очолюю. Я хочу, щоб Господь дав нам прощення, тому що ми щирі в тому, що ми хочемо визнати: і наші помилки, і наші недоречності, і дії, які не викликали відгуку в душах людей".
Її біла шубка на грудях була незастібнута, щоб видно було намисто, під нею - світлий тоненький светрик, руки без рукавичок червоні від холоду. А на вулиці - майже 10-градусний мороз. Чого не зробиш заради краси! Пізніше Юля вдягла рукавички, закуталась і втягнула голову у плечі, через що стала здаватися ще меншою і зовсім беззахисною. Але бачили б ви її очі!..


Багато хто з людей тримав лампадки


Привіт з 5-річної давнини - плакат "Ми не козли".


Рухівська молодь - "Рятуймо Україну, хлопці!"

********************************************************
********************************************************


Концерт Януковича охороняли молодики у дощових куртках із символікою. Фотографуватися не хотіли, відвертались.


В снігу навколо всюди валялася виборча агітація.


На концерт прийшло значно більше людей, ніж на молитву - думаю, більше 5 тисяч. Прапори держави були - але значно менше, ніж прапорів Януковича.


Співала Таїсія Повалій


Коли я підійшла, "кролики" (Моїсеєнко і Данилець) якраз співали реп про Юлю - про вражу жінку, яка "працює" і стане президентом, коли рак свисне. Розуміючи це, вона погрожує затягати всіх по судах.

Я розумію співаків, які просто виконують свої пісні на концертах на підтримку якогось кандидата. Врешті-решт, це їхня робота - співати ці пісні на концертах. Хто заплатив - для того і співають.
Я навіть зрозуміла б, якби вони за гроші співали, який хороший їхній замовник. Але про те, який поганий його конкурент - це вже ницість.

Як ви гадаєте, якщо переможе Тимошенко, їх посадять? Чи, може, заборонять виступати? Ні, вони просто співатимуть знущального репа про Януковича. А за деяких обставин - співатимуть знущального репа про них обох :)
Tags: вибори, концерти, мохник, польща, свобода, священик, тимошенко, тягнибок, уна-унсо, християнство, церква, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →