Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Коло ЦВК і навколо виборів(По-русски читать тут)
Була вчора з журналістами "Kreml-TV" (цікаві такі хлопці з Москви) біля ЦВК, вони знімали мене, а я - "януковців".

З минулої поразки Янукович зробив висновки. Не побачила жодного п’яного (в 10-градусний мороз!) і жодного з кримінальною пикою. Дядьки як дядьки. Усі в синіх шаликах, це єдина на них символіка. На кінцях шаликів написано "Янукович наш президент!", але у більшості кінці шаликів сховані під одягом.
(UPD: Як виявилось, Янукович зробив висновки не з програшу 5-річної давнини, а з учорашньої передачі СТБ, раджу всім).
На наметах теж немає регіонівської символіки, тому що ставили їх тоді, коли агітація була заборонена.
Були б намети з партійною символікою - довелося б їх на дві доби прибрати. Прийдеш ставити знову - а там вже Юля :) Їй же швидше, їй не треба з Донбасу людей везти.

Коротше, зараз все залежить від Тігіпка. Що б він не казав, а сказати своїм виборцям "Голосуйте, за кого хочете" він не може, бо це негідно серйозного політичного гравця. Це все одно, як воєначальник сказав би своїм солдатам: "Наступайте в який хочете бік".
Якщо і Юля, і Янукович запропонують йому прем’єрство в обмін на підтримку, йому природніше (через схильності його виборців) приєднатися до Януковича. Тоді вони переможуть із великим відривом.
Об’єднання з Тимошенко і заклик до виборців голосувати за неї - перемоги, тим більше впевненої, не обіцяє.
До того ж, прихильники Тігіпка - не маріонетки. Ті, хто обирали між ним і Януковичем, зараз підтримають Януковича. Той електорат Тігіпка, який кандидатуру Януковича не сприймає категорично, - або не піде на вибори, або підтримає Тимошенко. Думаю все-таки, що ті другі у меншості.

Якби прихильники Тігіпка кудись щезли - виборці Тимошенко+Яценюка+Ющенка=37,5%. Це максимум. Янукович+Симоненко+Литвин = 40,7%. Якщо більшість виборців Тігіпка підтримають Януковича, розрив збільшиться, і в Юлі не буде шансів на чесну перемогу.

Ще одна додаткова складність: Тігіпко і Яценюк беззахисні перед Юлею, бо не мають власних фракцій у ВР. Це означає, що Юля може пообіцяти їм все, що завгодно, а потім викинути, і ніхто за них у ВР не заступиться. Тобто, вони, особливо Тігіпко, зацікавлені у якнайшвидших дострокових парламентських виборах, щоб на гребені успіху провести до ВР своїх нардепів. У цьому не зацікавлена Юля. Правлячу коаліцію вона має і зараз, а якщо стане Президентом, переманить до себе частину януковців і заспокоїться, бо зможе тоді робити в державі що захоче. А Янукович, скоріше за все, ставши Президентом, раду розпустить і призначить перевибори. Через це тому ж Тігіпкові вигідніше підтримати саме його.

Отже, результатів другого туру може бути два: або Янукович програє і визнає свою поразку, або він виграє, Юля цього не визнає і починається зіткнення - у судах і на майданах, а можливо, і збройне. Тоді багато що залежатиме від Президента Ющенка.
(Є ще малоймовірний 3-й варіант: Янукович перемагає, Тимошенко не поступається, і він, щоб не лити кров, залишає її прем’єром. Бардак у державі тоді триватиме).

P.S.: Я переконана, що ті криси, які в останній момент заявили про пітримку Ющенка, розраховуючи, що він набере не 5, а 15% і вони знову на його горбу кудись пролізуть, - усі ці криси зараз, скоріше за все, попросяться під Юлю. Якщо Президентом все одно стане Янукович, і якщо Янукович оголосить перевибори - вони ж усі знову побіжать до Ющенка, бо нікому ж іншому така публіка не потрібна, ніхто інший на вишиванки не купується. А він їм - копняка, бо скільки ж можна?! І буде це все дуже справедливо і навіть весело :)
Польові кухніСценаНадто Юля розумна для януковичів: не влаштує вона істерики, коли цього від неї чекають :) От коли не чекатимуть...


Я теж сподіваюсь, що гарант ще втрутиться.
Tags: вибори, криси, тимошенко, тігіпко, фото, ющенко, янукович, яценюк
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 73 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →