Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про суд над комунізмом

Знаю, про це усі зараз пишуть. Але треба й мені сказати пару слів, бо подія - всеукраїнського значення.

"14 січня Апеляційний суд Києва визнав радянських керівників винними в геноциді українців у 1932-33 роках, назвавши їх поіменно. За словами Голови СБУ Наливайченка, внаслідок Голодомору Україна втратила понад 10 мільйонів осіб (4 млн. вмерли безпосередньо від голоду, решта - ненароджені).
За словами Наливайченка, судове рішення відкриває можливість отримати грошові компенсації для тих, хто постраждав від Голодомору. СБУ разом із Міністерством закордонних справ також планують з’ясувати, кому і куди за кордон постачалося конфісковане в Україні збіжжя - щоб встановити компанії, корпорації і уряди, які отримали зиск від геноциду українців.
Президент України Віктор Ющенко заявив, що рішення суду переводить будь-які дискусії навколо Голодомору з політичної в юридично-правову площину. Він звернувся до лідерів держав Східної Європи, які постраждали від комуністичних режимів, із пропозицією створити Міжнародний трибунал над злочинами комунізму".


Що у цьому головне.
1. Президент у нас не "балабол". 22 листопада на Михайлівській площі він сказав Вікторії Омельченко, відомій громадській діячці і моїй приятельці, що незабаром відбудеться суд над комунізмом, і слова дотримав, хоча й дещо пізніше, ніж планував.

2. Ціну нашим судам усі, на жаль, знають, але прецедент відбувся. У рішенні суду було проголошене слово "геноцид". Якщо "Голодомор" - слово з емоційної сфери, все одно, що, наприклад, "трагедія", то "геноцид" - юридичний термін. Це вже не кумедне захоплення Президента-"бджоляра", а злочин проти людства, за який дають вищу міру, без терміну давності.

3. Є прецедент - Холокост. Не тільки Німеччина як держава платить жертвам Холокосту, але й окремі фірми і корпорації, які колись, наприклад, використовували працю в’язнів концтаборів. Якщо якась держава, яка отримувала у ті роки зиск від геноциду українців (купувала, наприклад, у СРСР зерно) заплатить нам хоча б копійку, всі непатріотично налаштовані мешканці сходу і півдня України - маю на увазі тих, у кого "наши деды не сидели в схоронах" (вочевидь, служили у Воркуті в охороні таборів), перестануть називати себе нащадками героїчних червоних комісарів і почнуть шукати серед своїх предків вмерлих від Голодомору. Якщо морально-патріотичні аргументи на них не впливають - вплинуть фінансові.
Усім, хто заперечує Холокост, великий привіт. Скільки кажу, що Україні це невигідно.

4. Зрозуміло, що рішення київського суду жодна іноземна держава виконувати не буде. Потрібен міжнародний трибунал, Нюрнберг-2, до якого закликає Ющенко.
Буде це, звісно, ще дуже не скоро. Не варто рахувати у власних кишенях євро, а тим більше, рублі. Але початок покладено.
Ет, нам би Ющенка ще на 5 років...
Tags: голодомор, комуністи, омельченко, суд, ющенко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 66 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →