Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Олег Тягнибок і харківські в’єтнамці(По-русски читать тут)
Ура! Я в Києві. Зараз зроблю для вас останній на найближчий час звіт про поїздки Тягнибока, і буду спати. Мабуть, добу, бо таки видохлася капітально.

Дорога у Харків була важкою. Глибока ніч і суцільний туман, помножений на втому водіїв. Останні кілометрів сто врубили музику на повну і трусили водія за плечі, щоб не заснув. В якийсь момент машина, що їхала перед нами, різко загальмувала, наш водій теж дав по гальмах, я скотилася з сидіння на підлогу (і від цього прокинулась), а наш оператор в’їхав обличчям у спинку переднього сидіння і зламав зуба :(

Далі були кілька годин у готелі. Всі нормальні люди скористалися тим, що мають біля 5 годин на сон, а я ледь-ледь встигла зробити за цей час попередній звіт. І ще день біганини. Щоправда, вдень, поки у Тягнибока були два ефіри і басейн, голова харківської "Свободи" Ігор Швайка з власної ініціативи відвіз мене пару годин поспати у чудове місце, де було навіть ліжко з ковдрою :)

Пан Ігор склав для Олега Тягнибока дуже напружений графік, щоб за один день встигнути все: літургія у Свято-Дмитрівському храмі, потім там же зустріч з архієпископом Ігорем (Ісіченком), громадою і духовенством, присвячена 20-літтю виходу української церкви з підпілля. Далі поїздка на СКТБ "Гідромодуль", радіоефір, телеефір і зустріч з виборцями.
Архієпископ Ігор представив Олега Тягнибока не просто як кандидата у президенти, а як онука священика, що постраждав від радянської влади, і вихідця із відомої священичої родини, і побажав йому пройти всі випробування, які чекають на політика, і зберегти честь і совість.
У своєму виступі Тягнибок казав про те, що влада сприяє антиукраїнським церквам, що він свого часу, будучи депутатом, пропонував перейменувати УПЦ МП в РПЦ і обмежити її у майнових правах, як іноземну церкву. Казав, що Партія регіонів набирає так багато голосів зокрема, тому, що за неї протизаконно агітує Московський патріархат. Ще наголошував, що він за введення у школі християнської етики. Що його маленький син навчався у школі при монастирі, тепер у неділю сам тягне батька на службу.


Далі ми відвідали спеціалізоване конструкторсько-технологічне бюро "Гідромодуль", яке займається, в основному, ремонтом всіх видів гідравлики, а також випуском нової продукції, в т.ч. за кордон. Це підприємство сумно "уславилось" трирічним протистоянням з в’єтнамськими рейдерами, у якому "Гідромодуль" підтримує "Свобода". Отримавши в оренду півгектара землі (працівники казали мені, що чотири роки тому цю землю їм виділив через безгрошів’я директор заводу Юрій Рижков), в’єтнамці побудували там найбільшу, кажуть, у Європі пагоду, аквапарк, гуртожиток и т.д. Зараз вони потроху скуповують всі прилеглі території і роблять там в’єтнамський мікрорайон.
UPD: Уточнення від пана Ігоря Швайки, голови Харківської "Свободи". Раніше на цьому місці знаходився Харківський завод тракторних двигунів, який "загнали у банкрутство". Відповідно, завод від теріторій відмовився, "гідромодулівці" отримали в оренду півгектара землі, а всю іншу територію навколо рішенням міської ради "випадково" отримали в’єтнамці. "Виходить, тракторні двигуни Україні не потрібні, а потрібні в’єтнамські пагоди", - каже Ігор Швайка.Над їхньою територією майоріли три прапори: в’єтнамський, буддистський і український (в’єтнамці розумніші за кремлівських імперців і, вочевидь, проводять свою повзучу експансію без гучних декларативних викликів).
От скажіть мені, поклавши руку на серце: навіть якщо ті мігранти легальні і закони порушують не більше за наших громадян, в’єтнамське гетто у центрі Харкова - це хіба діло?


Цього православного хреста висмикнули з землі під час спроби захопити територію заводу. Робили це промосковські "казаки".Під час зустрічі з працівниками "Гідромодулю" Тягнибок говорив, звісно, про економічні проблеми і шляхи їх вирішення, а також про нелегальну міграцію. Пообіцяв, що після того, як особисто відвідав підприємство, підніматиме їхнє питання на всіх доступних йому рівнях.


Фото на згадку. Всі працівники "Гідромодуля" запевняли Тягнибока, що будуть за нього голосувати. Але всередині у них висів на всяк випадок прапорець Юлі :)


Далі ми (без Тягнибока) поїхали у знаменитий торгівельний центр "Барабашово", де переважна більшість торговців - негри і в’єтнамці. Від фотоапаратів і камер вони відвертаються, давати інтерв’ю відмовляються, аргументуючи це поганим знанням російської. Але Таня таки взяла інтерв’ю в одного нігерійця (сказав, що учиться тут на менеджера і після закінчення навчання збирається додому - такому, ясно, нема чого ховатись) і школярки-в’єтнамки, яка вчиться у 9 класі і по вихідних допомагає батькам торгувати. Дівчинка казала, що у них все спокійно і міліція їх не кривдить.


Зовні вся "Барабашовка" увішана агітацією за "Тигрюлю". Тягнибока особливо обурило, до речі, що плакат "Барабашово-Юля-Трудоустройство" з порушенням законодавства написаний російською мовою. Якби в цьому лише була головна проблема...

"Хочеться запитати: а кому здебільшого пропонують працевлаштування на сумнозвісному величезному ринку? - сказав у промові Олег Тягнибок. - Скільки українців отримали повноцінну роботу на фельдманському дітищі? А скільки її втратили через перетворення найбільшого індустріального центру України на величезний базар, переповнений нелегалами?.. І якщо біло-сердешні створюють для нелегалів економічний ґрунт для подальшого мешкання на Харківщині, то підконтрольні біло-синім місцеві ради дають владне прикриття для нелегалів".

Далі я дві години спала, потім їла смачнющу піцу, яка тепленька чекала в машині, поки я прокинусь, а потім фотографувала зустріч Тягнибока з виборцями.Зал був переповнений, багато людей стояли. Не було жодного опонента чи провокатора, суцільна прихильність. Кандидат, як завжди, розповів про програму "Свободи", а потім відповідав на питання. Сказав, зокрема, що має амбітні плани - мер Харкова від "Свободи". Знову казав, що голосувати треба не за нього, а за ідею, бо з ним може щось трапитись, а ідея житиме вічно - її провідником стане інша людина. От не пам’ятаю, до чи після цієї репліки з залу прийшла записка (дослівно): "Олег, не пий ніколи води, яку тобі дають" :)
Питали про майбутні дебати з Морозом. "Мороз мені нецікавий, то вчорашній день. - відповів Тягнибок. - Тому я буду акцентувати увагу не на суперечці з Морозом, а на нашій програмі".

Про Крим: "Якщо в одній з кімнат нашої квартири бардак, що, не зайдемо туди? Ні, зайдемо і наведемо там порядок. Або ми змінимо статус (Криму), або це за нас зробить Москва".Більше всього, звичайно, знову питали про об’єднання і єдиного кандидата. Тягнибок почав критикувати Ющенка, але я помітила - збіг це чи не збіг - що на сході України він робить це доволі делікатно, що, в принципі, робить йому честь. Основні претензії цього разу були, що Ющенко не тим людям дає Героїв - а таким, як, наприклад, регіонал, який, поки ми мерзли на Майдані, активно діяв по антиукраїнський бік барикад.
Я абсолютно згодна - цим людям треба не Героїв, а тюремну пайку. Але що робити Ющенкові, який не може перемогти сам по собі, йому треба перетягати отих уродів на свій бік, а міліардів, щоб їх банально підкупати, як це робить Юля або ті ж регіонали, у нього немає. От і платить Героями. А це потім йому агукається...

Після виступу одразу виїхали на Київ. І от я вдома.
Глибокі висновки робити нема сил. Тому скажу коротко: поступ правого руху - ось він. Наявний, наочний, видимий і відчутний на дотик.


Видача членських квитків
Tags: вибори, свобода, тягнибок
Subscribe

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 120 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…