Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Олег Тягнибок і луганські комсомольці


(По-русски читать тут)
Багато писати не буду, бо не маю сил. Отже, зранку у Луганську, поки ми чекали Тягнибока з радіоефіру, з"ясувалося, що в машині пробите колесо. Андрій Тягнибок його міняв. Я вже подумала була, що у Луганську діє потужне комуністичне підпілля :), але виявилось - просто наїхали на щось не те.


Потім наші журналісти Дмитро і Таня записали інтерв"ю з Тягнибоком. Як і під час зустрічі з виборцями, він казав про те, що Луганщина, замість стати символом української соборності, зв"язковою ланкою між Україною і тими українцями, що живуть східніше її кордону, стала символом сепаратизму (Сєвєродонецьке збіговисько, за яке досі нікого не покарано). Все це відбувається через свавілля місцевих князьків-олігархів.


Луганський Ілліч чекає на свого Коханівського (краще б дочекався відповідного рішення місцевої влади)
У цій кав"ярні в українському етнічному стилі ми пообідали


Записали відповіді Тягнибока на питання форумчан з Харківського форуму

Далі у приміщенні Луганського інституту культури відбулася зустріч кандидата з виборцями.Години за півтори до початку зустрічі голова Луганської "Свободи" Дмитро Снєгірьов сказав мені, що під будинком уже чергує пікет вітренківців. Але коли ми під"їхали, ніяких опонентів не виявилося. (Деякі з них, як з"ясувалося згодом, пройшли у зал).


Зал був повний - людей 250-300.


Тягнибок почав свій виступ спокійно, без експресії, якось по-домашньому.


Люди уважно слухали.

Було багато цікавих питань, причому у проході біля першого ряду встановили мікрофон, біля якого люди займали чергу. Питали, звісно, про єдиного кандидата. Тягнибок відповів, що відмовиться від об"єднання зі скомпрометованими людьми, "навіть якщо цим єдиним кандидатом буде Олег Тягнибок".
Питали, як можна українізувати Луганщину. Відповідь була - що якщо, наприклад, збільшити україномовним вчителям зарплату у 5 разів, решта добровільно перейдуть на українську мову :)

Хтось із залу повідомив, що сьогодні у місті Стаханів відбувся обшук у 80-річного ветерана УПА пана Фіщука. Шукали вогнепальну зброю. "Молодець дід, раз не знайшли!", - випалив Тягнибок, а потім серйозним тоном запропонував зробити від імені сьогоднішніх зборів заяву на його підтримку.


На другому поверсі глядацького залу Снєгірьовим був помічений підозрілий чоловік з мегафоном. Я попросила охорону піднятися і з"ясувати. Після розмови з охоронцями він спустився у зал (без мегафону).


Коли почалися питання, цей чоловік (здається, це був він) спитав, чи Тягнибок підтримує гасло "Комуняку на гілляку!", яке кричать під час акцій "Свободи".
- Браво! Підтримую! - відповів Тягнибок.
- І це записано у вашій програмі?
- У програмі записано, що не просто на гілляці, а на берЕзі! (оплески)

Далі почалося найцікавіше. Слово взяла молода дівчина. Посміхаючись, упевненим і розкутим тоном сказала, що вона член комсомолу, значить, її теж на гілляку. Народ, почувши слово "комсомол", закричав "Ганьба!", Тягнибок їх ледь утихомирив, щоб дівчині дали сказати: "Кажи, кицюню".
Дівчина сказала, що вчиться у коледжі, і там викладачі героїзують УПА. Яке вони мають право, адже це їхня власна думка, а викладати треба лише факти.


Комсомолка Настя

Щодо викладачів Тягнибок відповів, що вони мають викладати не власну точку зору, а позицію держави. Далі звернувся до дівчини: "Як тебе звати? Настя? Можна, Настю, я звертатимусь на "ти", ти теж можеш казати мені "ти". І почав розповідати їй про звірства енкаведистів проти мирного населення, в т.ч. про те, як постраждав від них його дід. У подробицях розповів, як енкаведисти мордували і вбивали жінок. "Якби ти, Настю, це побачила, якби це сталося із твоїми близькими, ти б сама взяла автомат і пішла вбивати ворогів".

Настя відповіла, що ніколи не повірить, що енкаведисти чинили такі звірства, що чула таке тільки про УПА. Було чути, що голос в неї трохи здригнувся.

Тоді Тягнибок розповів про свою маму. "Ти, може, думаєш, що я брешу, але зрозумій, що про маму я брехати не можу" - як її, 4-річну дівчинку, витягли з хати за косички, а бабі дали 5 хвилин на збори. Баба змогла взяти з собою лише молоко для дитини, яке енкаведисти відібрали і вилили. Розказав, що був спеціальний наказ Берії, щоб енкаведисти перевдягались упівцями і вбивали місцеве населення. І що якби упівці були бандитами - бандитів не може підтримувати абсолютно все місцеве населення, а без цієї підтримки УПА не протрималась би стільки років.

На це Настя відповіла, що чула якраз навпаки - що упівці перевдягались енкаведистами. Скільки з її боку було результату промивки мізків кремлівською пропагандою, а скільки - свідомої гри, сказати важко.
Її хотіли вивести з залу, але Тягнибок не дозволив. Порадив їй зайти в Інтернет і позбирати неупередженої інформації про УПА.
(Я б додала - звісно, якщо йдеться про незнання і запропагованість, а не виключно про бажання попіаритись на приїзді у Луганськ відомого "нациста" - поспілкуватися з ровесниками з Західної України, в яких чи не у кожного дід воював в УПА, і послухати очевидців - вони ще живі. Не можуть же поголівно ВСІ вихідці західної України бути бандитами :)


Після Насті слово інша симпатична дівчина.
- Я, як і Настя, комсомолка. Мене звати Катя. Що ви зі мною зробите, якщо прийдете до влади?
- Зробимо все, щоб ваші погляди змінилися, - відповів Тягнибок.

Далі до мікрофону підійшов малоприємний молодий чоловік з бордікою. Сказав, що він теж чи то комсомолець, чи то вже комуніст, що їх на Луганщині багато, що вони вірять у свої ідеали, що комунізм - зовсім не людиноненависницька, а прекрасна ідеологія, що пропагує свободу, рівність і братерство. "Будете нас зразу стріляти чи вішати?"
Тягнибок: "Зразу стріляти". Пожартував, звісно, але в кожному жарті є доля жарту :) Було видно, що він ледь стримується. Часи зараз не такі, щоб стріляти. Побачимо, що далі буде.

Зал тим часом почав сильно хвилюватися, а часу до телеефіру у Ярославича залишалось мало.


Ця жінка взяла слово і сказала, що вона дочка відомого комуніста (навіть прізвище називала), на руках у якого кров українців. Казала, що її брата начебто убили бандерівці. Але, як розумна людина, яка має доступ до інформації, вона розуміє, що її батько був злочинцем, і обрала собі вождя - "молоду, розумну, освічену людину - Олега Тягнибока".

Делегація з Сєвєродонецька приготувала лідеру сюрприз - проскандувала хором: "Ми йдемо рішучим кроком за Олегом Тягнибоком!" (там були ще 2 рядки, які я забула).


Виконання державного гімну


Телеефір

Скажу вам (і це не тільки моя думка, а більшості присутніх у залі), що дуже правильно, що на зібранні були присутні ці комсомольці, і їх не вивели. Люди казали: якби ми прийшли на їхню зустріч, нас би порвали.
По-перше, націоналісти показали, що не бояться відкритої дискусії. По-друге, ці комсомольці трохи завели Тягнибока і дали йому можливість спрацювати на повну.
Завжди кажу, що від ворогів, на відміну від деяких соратників, одна користь. Якщо вони сильніші за тебе, вони наочно демонструють, де у тебе слабкі місця. Без реального зіткнення їх не побачиш і не виправиш. Якщо ти сильніший - дають тобі можливість продемонструвати свою силу іншим.

Дайош опонентів на всі зустрічі і всі масові акції! Від найнятих "бичків" до агресивних бабушок, від проплачених студентів до провокаційних журналістів.
З ними можна і треба розмовляти. Якщо вони не собачки, звісно.
Що роблять собачки в Інтернеті - знають усі. Собачки в реалі могли б пролізти у зал і хором заскандувати якийсь матюк на Тягнибока. Цих, звісно, виводити. (Якщо на шляху до виходу вони трохи постраждають, теж не біда :).
Tags: вибори, свобода, тягнибок
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 110 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →