Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києві пройшов Форум Українських Націоналістів - на підтримку ЮщенкаТе, що я зараз пишу, як і завжди, є виключно моєю власною думкою і не відображає позиції жодної з існуючих партій чи організацій, а також жодних інших людей, крім мене.

(По-русски читать тут)
Сьогодні, 19 грудня, у Києві пройшов Форум українських націоналістів. На підтримку Ющенка. Взагалі-то я зараз пишу великий звіт про агітаційну поїздку з Тягнибоком, але задля такого відірвуся і напишу, як воно все було.

Я підтримую Ющенка як особистість і безмірно поважаю і схвалюю рішення тих партій і організацій, які вирішили згуртуватися навколо нього. Як і рішення «Свободи» йти на вибори самостійно (об’єднання Ющенка з Тягнибоком нашкодило б обом).
По суті все зроблено правильно. Але те, як було проведено цей захід, свідчить, що вийшло, як завжди. У Ющенка немає надійної команди і, схоже, він із цим мириться. Навіщо казати про велике – подивіться, як закомпоновано портрет на цьому календарику – і ви зрозумієте, як вони працюють. І це зараз, коли все вирішується.

Відбувся форум у приміщенні «Київпроекту» на Богдана Хмельницького. У холі, де проходила реєстрація делегатів, було розкладено найрізноманітнішу агітацію за Ющенка.


У залі, де зібралися націоналісти, не було червоно-чорних прапорів. Їх зображення «вбудували» в оформлення заднику сцени, але через підсвітлення вони виглядали чимось незрозуміло блідо-рожевим.
Типу, і зробили, і не зробили. Як у тій східній притчі, де мудреця спитали, стругати чи не стругати дошки у лазні. Якщо стругати – слизько, можна впасти, якщо не стругати – скабки. Мудрець запропонував компроміс: «Стругати, але класти струганим донизу». Компроміс, люди, іноді означає ідіотизм.Як усіх українців єднає синьо-жовтий державний прапор, так усіх українських націоналістів єднає червоно-чорний. До речі, оце трохи «висвітлене» єднання синьо-жовтого і червоно-чорного прапорів варто було б зробити символікою виборчої кампанії Ющенка – замість отого, що не кажи, трохи скомпрометованого сонечка.

Президент заходив у зал під мелодію «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!». Вітали його стоячи, скандуванням «Ю-щен-ко!», яке не виглядало зрежисованим. Так кричать люди, коли хапаються за останню соломинку.


Олексій Івченко звернувся до Ющенка «Друже Президенте! Ми називаємо Вас так, і ми називатимемо Вас так і 17 січня, і ще 5 років по тому».


Голову Братства вояків ОУН-УПА Михайла Зеленчука завели на сцену під руки. Він подякував Ющенкові за вшанування ним визвольної боротьби українців.

Ющенко говорив довго і правильно. Він майже завжди говорить правильно. Я понадіялась на його офіційну сторінку і не ввімкнула диктофон, а вони текст промови не виклали :( Тому перекажу, як запам’ятала. Він казав про те, як Україна протягом останнього століття 5 разів проголошувала Незалежність і втрачала її, що востаннє українська державність тривала довго у часи Гетьманщини і втрачена була в т.ч. завдяки зраднику, який впустив ворогів у Батурин. В усі часи знаходився такий зрадник.


Складки на тканині виглядали як золоте сяйво

Казав, що Україна знову перед загрозою втрати незалежності. Відбудеться це, скоріше за все, не військовим шляхом, бо він у наш час вже майже не використовується (отут не згодна категорично, Крим можуть спробувати відняти і збройно).
Казав, що ці вибори – це вибір не особистостей, а ідеї і цінностей. Що зараз вирішується, чи бути суверенній Україні, чи ми знову повернемося до того страхіття, з якого ледь вирвалися.Казав, що Націю визначає мова, іншої ознаки немає. Тому державна мова повинна бути одна, якщо її не буде – не буде держави. Чомусь у Росії одна державна мова, хоча там живе дуже багато національностей, більшість з яких рідну мову вже втратили. Єдина державна мова не розколює, як йому закидають, а лише об’єднує Націю.
Казав, що перше, що зробили поляки, коли встановили у себе демократію – примирили вояків Армії Людової і вояків Армії Крайової. І на всі державотворчі питання відповідають «поляк єден». І т.д., і т.п.


"Держава, у якій дві мови, чотири церкви... - це є єдина суверенна держава?"

Вигляд мав велично-сумний, очі майже весь час мертві, як у нього завжди.

Виступ дуже часто переривали оваціями – наприклад, після фрази, що оті в окулярах («я маю на увазі освічені люди»), врятують Україну – «ні, Україну врятують патріоти». Або коли він казав про неукраїнські душі інших кандидатів.


Заклик до об’єднання

«Якщо до влади прийдуть Тимошенко чи Янукович… Віра Іванівна перехрестилася. Не бійтеся, Віро Іванівно, цього не буде». Зал сміявся і аплодував.Після виступу Президента на сцену піднялися лідери всіх націоналістичних організацій, які підтримали Ющенка, і Ваннікова зачитала текст заяви Форуму (повний текст подам у кінці). Після Гімну Українських Націоналістів (текст якого лежав у папках, які всім роздали, але все одно майже ніхто, крім дідів-ветеранів, не підспівував – слова свого гімну націоналісти не знають :( і молитви «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» оголосили про закриття Форуму.


Коли на сцену піднімався голова УНА-УНСО Юрій Шухевич, зал весь час аплодував


Президенту подарували ікону св.Миколая

**************************

На офіційній веб-сторінці Президента про це сказано: «Президент України Віктор Ющенко взяв участь у Форумі українських націоналістів». Можна подумати, що зібрався справжній форум, виступали доповідачі, було обговорення, потім більшістю голосів ухвалили текст заяви… А Президента запросили туди почесним гостем і надали час на виступ.Саме слово «ФОРУМ» означає нараду. Як би я організувала цей захід:
спочатку, після однієї-двох коротких вступних промов виступає Президент. Каже, що і скільки хоче, але у розумних межах – десь годину. Далі дається слово кільком людям, яких поважають у націоналістичних колах – скажімо, двом старим і одному молодому. Вони пояснюють людям, чому націоналістам слід підтримати Ющенка. Кажуть чесно, що він не святий, що не все, що треба було зробити, ним поки що зроблено. Ставлять йому питання – от, наприклад, всіх націоналістів турбує, коли Ющенко дасть Бандері Героя. От і спитати - про це, і не тільки про це. І хай відповість, коли буде зроблено, або пояснить, чому це неможливо.


В центрі - голова Київського Крайового братства вояків ОУН-УПА Орест Васкул

Далі дати по 5 хвилин на виступи націоналістам, які не підтримали Ющенка, а висунули своїх кандидатів, підтримали Тимошенко чи закликали голосувати проти всіх. Вони ж не перестали від цього бути націоналістами, вірно? Дати 5 хвилин на виступ, скажімо, Андрію Мохнику. Довго кликати б не довелося – ось він на вулиці стоїть:


Дати слово людям, які аргументовано і без хамства висловлять іншу позицію. Потім дати Президенту ще 15-20 хвилин відповісти їм. Потім провести голосування за текст заяви (не люблю ці демократичні штучки, але інакше неможливо - хоча б тому, що організацій багато, нема спільного керівництва). От і було б по-людськи.

А так – вийшло дуже схоже на типовий радянський «одобрямс». І стояв сумний, зворушливий Ющенко – і нічого з тим не робив. Чому б йому не організувати бодай один захід самостійно і не давати недобросовісним виконавцям можливості себе ганьбити?

******************************

Заява Форуму українських націоналістів
на підтримку кандидата на пост Президента України
Віктора Ющенка


Форум українських націоналістів, керуючись інтересами Української держави і виходячи з ідеологічних засад, заявляє про рішучу підтримку кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка, програма і практична діяльність якого найповніше відповідають реалізації стратегії українського національного державотворення.
Віктор Ющенко є першим справді Українським Президентом, котрий пропонує чітку та зрозумілу перспективу для України, твердо відстоює національні інтереси держави та докладає значних зусиль для духовного відродження Української нації.Перебуваючи на високих державних посадах, Віктор Ющенко демонстрував глибоку відданість українській державницькій традиції та високий професіоналізм.
На посаді голови Національного банку він впровадив національну грошову одиницю - гривню.
Очолюючи Кабінет Міністрів - перший успішний і професійний уряд доби Незалежності, Віктор Ющенко навів лад в економіці, зупинив гіперінфляцію, наповнив бюджет, що дало можливість виплатити заборгованість із заробітної плати, пенсій та стипендій, які не виплачувалися роками.Саме Віктор Ющенко об'єднав українські сили у небувалому протистоянні з авторитарним режимом, що зумовило феномен Майдану, - яскравий приклад пробудження громадянської гідності, відстоювання ідеалів свободи і демократії.


В центрі - голова Київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур

Як Президент України Віктор Ющенко зробив рішучі кроки на зміцнення та визнання нашої держави у світі. Він забезпечив демократичний розвиток України та свободу слова. Значною мірою саме за його президентства Український народ відчув себе нацією зі своєю мовою, культурою, історією. Завдячуючи Віктору Ющенку, світова спільнота дізналася правду про Голодомор та політичні репресії тоталітарного комуністичного режиму проти Української нації.


В центрі - Вікторія Омельченко

Ми наголошуємо, що Віктор Ющенко ніколи не поступався національними інтересами заради прихильності чужих столиць. Незмінними орієнтирами для Українського Президента є незалежність, демократія, потужна економіка і сильна Українська держава.
Незважаючи на внесення змін до Конституції України у 2004 році, які розбалансували владу і обмежили конституційні повноваження Президента, Віктор Ющенко віддано працює на зміцнення Української державності та розвиток економіки.
Впевнені, що Конституція України, проект якої Віктор Ющенко виніс на всенародне обговорення, сприятиме наведенню порядку та розширенню прав і свобод для всіх громадян України.Форум українських націоналістів звертається до Українського народу із закликом підтримати кандидата в Президенти Віктора Ющенка, бо саме він забезпечить цілісність та суверенітет Української держави та її демократичний розвиток.
Віктор Ющенко - єдиний із кандидатів у Президенти, хто пропонує стратегічне бачення розвитку нашої держави. Цінності, які сповідує Віктор Ющенко, близькі і зрозумілі кожному українцеві: свобода, демократія, вільна і соборна Україна.
Звертаємося до кандидатів на пост Президента України Олега Тягнибока, Юрія Костенка та Арсенія Яценюка зняти свої кандидатури та підтримати кандидата в Президенти Віктора Ющенка.
Закликаємо всіх українців, усіх громадян нашої Держави активно ставати під прапори Українського Президента Віктора Ющенка.
Захистимо наші найвищі цінності: демократію і Незалежність!
Перемога Віктора Ющенка - це перемога українців.
Слава Україні! Героям слава!Конгрес Українських Націоналістів - Олексій Івченко
Організація Українських Націоналістів (Б) - Степан Романів
Організація Українських Націоналістів - Микола Плав'юк
Всеукраїнське Братство ОУН-УПА - Михайло Зеленчук
Українська Національна Асамблея - Юрій Шухевич
Всеукраїнське товариство політв'язнів і репресованих - Євген Пронюк
Спілка офіцерів України - В'ячеслав Білоус
Всеукраїнська ліга українських жінок - Марія Петрова
Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги - Лариса Ляхоцька
Об'єднання студіюючої молоді "Зарево" - Віктор Генералюк
Фундація ім. О. Ольжича - Сергій КотПід президентською парасолькою
Tags: вибори, кун, мохник, уна-унсо, фото, ющенко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 179 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →