Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Створюється Національна Рада України–на заміну Руху і на підтримку Ющенка. Андрійовичу,що Ви робите?(По-русски читать тут)
Зараз, друзі, писатиму про наболіле. Писатиму жорстко, багатьом не сподобається. Тому що Віктор Ющенко, мій кандидат у Президенти, схоже, створює новий блок. З прицілом чи на парламентські, чи на місцеві вибори. Причому створює його не з кого-небудь, а зі старих рухівців, відбираючи, по суті, Рух у Тарасюка, який підтримав Тимошенко.

Була в суботу 12 грудня у Білій Церкві, на установчих зборах Київського відділення Української Національної Ради, яка утворилася і делегувала 60 кандидатів на Всеукраїнський з’їзд, що відбудеться незабаром.
Делегати – 2/3, якщо не більше, старі рухівці, решта – молодь. Всього – 237 делегатів з 20 із 25 районів Київської області.

Які правильні і потрібні слова вони у більшості казали! Як вболівали за долю України! Як закликали підтримати Ющенка…
Вікторе Андрійовичу, ну що ж Ви робите? Навіщо на ті ж граблі?
Де блок, там бардак. Там нема дисципліни і процвітає крисятництво і продажність. У блоках, якщо ти криса, ти крисиш, якщо ні – працюєш на крис.
Ви їх на своєму горбу у парламент, а вони від Вас до того, хто більше заплатить. Ще й моралі Вам читають.
Янукович відмовився від будь-яких блоків, у нього партія.
У Тимошенко блок лише де-юре, насправді партія, якщо не тоталітарна секта.
У Тягнибока – партія. Скільки разів йому буквально на моїх очах пропонували різноманітні блоки і союзи – не пішов. Зібрав власну ідейну і згуртовану команду і йде з нею до влади. Повільно, але неухильно рейтинги «Свободи» зростають.
І тільки у Вас – або різноманітні «демократичні об’єднання», або, в кращому разі, псевдопартія з довгохвостих депутатів, яких завжди легко перекупити.

Андрійовичу, це ж так просто. Створити партію із залізною дисципліною, назвати її Партія Віктора Ющенка (щоб ніхто не вкрав), взяти у заступники не продажних нардепів, а двох-трьох розумних, ідейних та енергійних молодих людей з організаторськими здібностями, яких не доведеться ні в кого перекупати, бо ще ніхто їх не купив. Таких, як, наприклад, Мохник у Тягнибока. Вони ж за Вас будь-кому горлянку перегризуть і організаційну структуру розбудують. А старих рухівців, серед яких теж можуть бути порядні і потенційно корисні люди, поодинці приймати до цієї партії – на ті посади, які вони погодяться обіймати і роботу на яких здатні виконувати. І все. І перемога.
А Ви – знову у це болото.

Одна надія, Андрійовичу, що Ви розумніші, ніж вони думають, і таки збираєтеся створити партію з молодих, а цих старих зібрали, щоб відібрати у зрадників Рух. Тоді я Вас розумію і підтримую.

А зараз про саме зібрання.


Відбулося воно у білоцерківському Будинку органної музики і виглядало дуже представницьки.


Почалося все з органної музики


Голова оргкомітету і ініціатор створення Ради – поет і Герой України Дмитро Павличко. У президії також Євген Сверстюк, ректор Білоцерківського аграрного університету Анатолій Даниленко, дочка президента УГВР і відома громадська діячка Наталя Осьмак, депутат 1-го скликання Леонтій Сандуляк. Керував зібранням Михайло Ратушний. Також до президії запросили учительку з Броварів Марію Овдієнко, яка придумала назву об’єднанню: «То був Рух, а це буде Рада».


Дмитро ПАВЛИЧКО сказав вступне слово – типова риторика старого рухівця, хто був хоч на одному масовому заході за їхньою участю – той знає цю побудову фраз і ці інтонації («І ми звернулися до народу, і сказаали…». Загалом він казав правильні речі, але це, знаєте, як спогади старого. Їх завжди буває цікаво послухати, але такі пенсіонери, деякі з яких, безсумнівно, заслуговують на повагу, не повинні керувати.
Як пояснював свій стан один старий п’яниця, «дози залишаються ті самі, а здоров’я вже не те». Так і ці люди – вони хочуть для себе посад і влади, які мали в минулому, а працювати на них вже не можуть.
Павличко - дуже гарний поет. Але як політичного діяча я його не сприймаю.Він сказав багато теплих слів про російську опозицію. Казав про те, що конституцію після 1996 року у нас украли. Ми, народ України, не маємо Ради, бо в Раду ідуть тільки партії.
Ми будемо називатися «Національна Рада України», щоб була відновлена абревіатура «НРУ». Бо з назвою «Українська національна рада» дві організації вже є.Як і практично всі наступні доповідачі, Павличко запевнив, що проект створюється не під вибори, а на значно довший термін, хоча з’їзд більшістю голосів підтримає кандидатуру Ющенка. «Якщо Медвєдєв, який зневажає наш народ, Державу і Президента, уже передбачає, що він не буде президентом, я буду стояти за того Президента, якого ненавидить Москва!»


Публіцист і правозахисник, в минулому дисидент Євген СВЕРСТЮК: «Вперше ми маємо Президента з людським обличчям. Вибори, які нічого не змінять на гірше, це вже добре».


Ректор Білоцерківського аграрного університету Анатолій ДАНИЛЕНКО дуже хвалив Ющенка, закликав до об’єднання, до повернення Україні статусу президентсько-парламентської республіки і до зміни закону про парламентські і місцеві вибори.


Пані Наталка ОСЬМАК казала про те, що безпечний розвиток як людини, так і Нації, неприсвоєння іншими наших здобутків тощо можливі лише у межах потужної національної держави, яка можлива зараз лише з Ющенком, бо його нема ким замінити. Докорила Ющенкові лише за одне – за російську мову у спілкуванні з Путіним одразу після інавгурації.Леонтій САНДУЛЯК: «А мене найбільше вразило у поведінці Ющенка, коли його син на дебоширив у ресторані, а він почав його захищати.
Я боюся, що наша держава не проіснує довго. Вже 5 разів ми проголошували незалежність і втрачали її. Цього разу ми протрималися 18 років лише тому що це було вигідно олігархам, які над нею панують. Це не одноденний проект під вибори – ми маємо створити дійсну Національну Раду.
Можливо, нашій організації доведеться працювати в умовах ворожої влади.
Україна має бути президентською державою, і Президент повинен очолювати виконавчу владу (бурхливі оплески залу). Це є традиційним для України.Втім, перед закінченням установчих зборів саме пан Сандуляк заявив, що не братиме участі у роботі з’їзду, оскільки все це вилилося у підтримку Ющенка, а в нього до Ющенка надто багато претензій.


Михайло РАТУШНИЙ:
- Партії перетворилися на закриті акціонерні товариства, які обслуговують своїх вождів чи вождих. Але люди, розтягнуті по партійних структурах, є однодумцями. Ми дійсно хочемо створити Українську Національну Раду. Це звернення підписали усі - від Павличка до комуніста Олійника, підписав також і Степан Хмара.
Далі казав про те, що Київська обласна рада повинна вирішувати проблеми Київщини. Що офіс Києво-Святошинського районного відділення, наприклад, БЮТ знаходиться у Києві, що фактично позбавляє сільських людей можливості туди звернутися.
- Чомусь Путін не каже: будь-хто, тільки не Костенко. Чи: будь-хто, аби не Тимошенко. Те, що він не присилає посла, фактично означає стан війни. Може, я на парламентських виборах проголосую за «Свободу», але на президентських, після того листа Медвєдєва – тільки за Ющенка. В першому і в другому турі.Далі виступали представники районів Київщини. Процитую декілька цікавих виступів:


Володимир РОМАНЧУК з Обухова: «Кажу, щоб усі усвідомили: Україна перед загрозою втрати незалежності. Ющенко не найкращий у світі, але він єдиний, хто може зберегти незалежність України.
НРУ під керівництвом Тарасюка втратив свій авторитет. Зараз він існує в одній особі - це він і його офіс. НРУ – це не Тарасюк.
Але щоб у нас не вийшло того, що було при утворенні НУНС – 6 тис. чоловік на з’їзді, а де зараз НУНС?»


Олександр ДРОБАХА з Вишгороду: «У нас Президент не такий, як у якій-небудь Польщі, а лідер національно-визвольної революції, яка триває. Треба готуватися до 3-ї хвилі української революції».


Учителька з Броварів Марія ОВДІЄНКО казала тихо і зворушливо. Розповідала, що колишні рухівці, які у 2004-му були готові за Ющенка у вогонь і воду, напередодні телефонували їй і казали: «Ти що, дурна? Що ти робиш? Ще не навоювалася?». Докорила Ющенкові за негідних людей, яких він зробив Героями України, і сказала, що в разі, якщо він не переможе, «ми маємо стати грізним кулаком під носом у неукраїнського президента».


Роман НИКИФОРУК, член ВО «Свобода» (Бровари), поставив питання, хто з українців може бути лідером Нації? Якщо переможе не Ющенко, що він скаже людям про банківські афери зі Стельмахом? Казав, що йому соромно, що незалежна Україна не досягла соціально-економічного рівня пізніх комуністів.


Олексій ДОНЕЦЬ (від Республікансько-Християнської партії) привів аналогію – розповів про знайому жінку, яка казала, що на виборах київського мера проголосує хоч за негра, аби не за Омельченка. Ну, ось і маємо.

Володимир ВІТЮК, хірург з Боярки: «Ющенко, отруєний Москвою, переніс стільки, скільки ніхто б не переніс».


Чи не найбільше мені сподобався гуморний виступ Василя Олександровича (так він представився) – здається, він підприємець:
- Мені не так не подобається Ющенко, як його оточення. Але якби він їх не призначив, то, мабуть, не переміг би. Йому треба було на всі керівні посади поставити своїх найзліших ворогів, а родичів до них приставити стукачами. Що він гроші надрукував – то вже й витратив, ми тих грошей не доженемо. Якщо у когось батько п’яниця, прийшов сусід і батька вигнав – так він же і нас потім вижене! Тому, хто не хоче голосувати за Ющенка, голосуйте проти його ворогів і таким чином голосуйте за Ющенка!

Пан Василь від Київського братства вояків ОУН-УПА дуже гостро наїхав на Тягнибока – мовляв, він не націоналіст, «бо яке коріння націонал-соціалізму в Україні?». А ще справжній націоналіст не може бути брехуном тощо. І що всі провідні упівці за Ющенка. Михайло Ратушний весь час намагався його зупинити і закликав до єдності.


Під кінець Дмитро Павличко прочитав свого вірша із символічною назвою "Не зрадь!".


Марія Овдієнко благає, щоб до керівництва увійшла молодь

В результаті установчих зборів одноголосним рішенням було створено Київську обласну організацію Української Національної Ради. Головою її було обрано Ратушного. Також обрали трьох його заступників, голову виконкому – Віталія Чернявського.
До Київської обласної ради увійшли 25 представників районів і 15 представників громадських організацій.
За підтримку Ющенка проголосували 217 чоловік, проти 5, утримались 15.До речі, мені доводилось бувати на фіктивних з’їздах, коли зал набивали невідомо звідки узятими людьми, часто непричетними до справи, роздавали усім червоні папірці-мандати, і люди їх по команді піднімали. Тут такого не було – всі учасники на початку засідання заповнювали анкети з усіма своїми даними, і всі вони, крім деяких представників громадських організацій, були з Київщини.

Я буду голосувати за Ющенка. Як за Президента. Але за ці утворення на його підтримку - боронь Боже. Тільки за «Свободу».
Tags: вибори, унр, ющенко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 61 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →