Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У ЦВК придумали, як позбутися "небажаних" керівників виборчих комісій(По-русски читать тут)
Була сьогодні на прес-конференції в "Інтерфаксі", яку проводили заступник О.Тягнибока Андрій Мохник, представник "Свободи" у ЦВК Олег Махніцький і адвокат Олег Бондарчук. Під катом буде їхній прес-реліз, кого цікавлять юридичні терміни і номери законів, прошу туди, а я поясню по-простому.

Якщо раніше виборчі комісії набивали людьми, які формально представляли технічних кандидатів, а по суті працювали на одного з основних (для цього частина "технічних" і реєструвалася), то тепер вигадали нову хитрість.
За законом, кожен кандидат має право на рівну квоту керівного складу виборчих комісій (голів, заступників голів та секретарів). Але 9 грудня ЦВК прийняла постанову, згідно з якою, якщо після того, як комісії вже були сформовані, хтось з їхнього керівного складу вибув, заміну йому не подає той кандидат, людина якого вибула, а призначає ЦВК.
Це означає, що тепер представників "небажаних" кандидатів можна підкупити або залякати, щоб вони під приводом, скажімо, хвороби познімали свої кандидатури, і призначити нових уже "своїх", які надійніші за куплених.

Олег МАХНІЦЬКИЙ сказав, що Голова ЦВК Володимир Шаповал і його заступник Андрій Магера були проти нової постанови, але опинились у меншості - преставники ЦВК від ПР і БЮТ синхронно проголосували за нову постанову. "Свободою" вже зафіксовані непоодинокі випадки застосування на місцях адмінресурсу з метою здійснення тиску на представників комісій від "Свободи", щоб вони склали свої повноваження. Це було у Сєвєродонецьку (Луганська обл.), у Волинській обл. (23-й округ), намагаються змістити голову комісії у Маріуполі тощо.

Довірена особа О.Тягнибока по загальнонаціональному виборчому округу, адвокат Олег БОНДАРЧУК розповів, що 7 грудня було оскаржене рішення ЦВК щодо заміни одного з голів комісій від одного з кандидатів у Президенти представником іншого кандидата. Рішенням адміністративного апеляційного київського суду заміна була визнана незаконною, ЦВК зобов’язали дотримуватись принципу рівності і квотності. Тоді ЦВК оскаржила це рішення у вищому адміністративному суді. Рішення його поки що немає.

Андрій МОХНИК нагадав відомі слова Сталіна - про те, що не важливо, як голосують, важливо, як підраховують голоси. Цим принципом керується нинішня лжееліта, що свідчить про її походження.
ПРЕС-РЕЛІЗ
«Свобода»: «ЦВК легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента 17 січня 2010 року»


11 грудня 2009 року в Інтерфаксі відбулась прес-конференція на тему: «Центральна виборча комісія легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента України 17 січня 2010 року». У прес-конференції взяли участь уповноважений представник кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока у Центральній виборчій комісії Олег Махніцький та заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Андрій Мохник.


Олег Махніцький

Під час свого виступу Олег Махніцький зазначив: «9 грудня 2009 року Центральна виборча комісія прийняла постанову, якою затвердила Рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року.
Проектом цієї постанови передбачалась процедура реалізації права кожного з кандидатів на пост Президента України на пропорційну частку керівних посад у виборчих комісіях, тобто посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії, у тому числі при внесенні змін до складу виборчих комісій після їх утворення, як це передбачено ч. 8 ст. 30 Закону України «Про вибори Президента України».

Проти такої пропозиції категорично виступили окремі члени ЦВК від Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів. Свою позицію вони мотивували тим, що право кожного кандидата на пост Президента України на рівну квоту голів, заступників голів та секретарів виборчих комісій може бути лише при утворенні цих комісій. Проте вже після їх утворення, у випадку вибуття з тієї чи іншої причини когось із керівного складу виборчих комісій, при внесенні змін до їх складу таке право кандидата на пост Президента України нівелюється. Свою позицію члени ЦВК мотивували швидкоплинністю виборчого процесу і, у зв'язку з цим, необхідністю оперативно проводити заміни в керівному складі виборчих комісій.


Андрій Мохник

Під час засідання ЦВК уповноважений представник кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока виступив з категоричними запереченнями такої позиції. Зокрема, згідно з Конституцією України та Законом України «Про вибори Президента України», усі кандидати на пост Президента України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. В силу статті 11 цього Закону виборчий процес здійснюється на засадах рівності всіх кандидатів на пост Президента України при здійсненні виборчих процедур, передбачених цим законом, в тому числі процедур, пов'язаних із формуванням керівного складу виборчих комісій.
Відповідно до частини восьмої статті 23 та частини одинадцятої статті 24 Закону України «Про вибори Президента України, кожний кандидат на пост Президента України має право на пропорційну частку посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. При цьому кандидат на пост Президента України, за поданням якого до складу комісії було включено особу, повноваження якої достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу виборчої комісії замість вибулого, і таке подання не може бути відхилене.

Що ж до заяв членів ЦВК про нівелювання цього права у зв'язку з швидкоплинністю виборчого процесу, то, відповідно до вимог частини першої статті 28 згаданого Закону, в разі відсутності голови комісії, її засідання скликається заступником голови цієї комісії, а в разі відсутності й заступника - її секретарем. Крім цього, Законом передбачено процедуру скликання виборчої комісії на вимогу третини її складу, при цьому члени комісії серед себе можуть обрати головуючого та секретаря такого засідання.


Олег Бондарчук

Центральна виборча комісія, незважаючи на ґрунтовну аргументацію, переважною більшістю голосів вилучила з постанови процедуру реалізації права кожного з кандидатів на пост Президента України на пропорційну частку у виборчих комісіях посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. Водночас Центральна виборча комісія запровадила практику проведення змін у складі окружних виборчих комісій з порушенням принципу рівності всіх кандидатів на пост Президента України при здійсненні виборчих процедур. Наприклад, у випадку надходження до ЦВК заяв кандидатів про заміну голови, заступника чи секретаря тієї чи іншої виборчої комісії, або заяви особи з числа керівного складу виборчої комісії про складання своїх повноважень (такі заяви обумовлені неможливістю виконання повноважень за станом здоров'я, а також, як інформують обласні виборчі штаби, у зв'язку з застосуванням адміністративного ресурсу, моральним тиском з метою змусити особу скласти свої повноваження), Центральна виборча комісія приймає рішення про заміну цієї особи представником від іншого кандидата на пост Президента України - здебільшого Ю. Тимошенко або В. Януковича».Заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник наголосив на тому, що «ігнорування Центральною виборчою комісією конституційного принципу рівності всіх кандидатів на пост Президента України призведе до того, що керівні посади в усіх виборчих комісіях будуть перерозподілені між двома кандидатами. Застосування таких «виборчих технологій» включить зелене світло для виборчих махінацій та фальсифікацій, спотворить волевиявлення виборців. По суті, ЦВК легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента 17 січня 2010 року. Кандидат на пост Президента Олег Тягнибок та Всеукраїнське об'єднання «Свобода» закликає інших кандидатів у Президенти України з метою недопущення порушення Конституції і законів України відмовитися від керівних посад у виборчих комісіях, отриманих за рішенням ЦВК понад їхню квоту. Відповідну заяву про відмову від понадквотних керівних посад у виборчих комісіях представник Олега Тягнибока подав до ЦВК 10 грудня 2009 року».
Прес-служба Всеукраїнського об'єднання «Свобода»
Tags: вибори, мохник, прес-конференція, свобода, тягнибок
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments