Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

10 тез про Помаранчеву революцію(По-русски читать тут)
Майже все це я вже писала раніше, але зараз спробую зібрати все разом. Хочеться все-таки пояснити людям, чому я через 5 років не розчарована ні в чому.

1. У 2004-му люди вийшли на Майдан не за Ющенка чи Тимошенко, і навіть не проти Януковича - проти якогось позамежного хамства. Операцію "Президент України Янукович" розробляли у Кремлі - і не второпали, що народ наш за менталітетом уже не радянський. "Що не роби, а "вони" зроблять усе по-своєму, бо у них влада і за ними сила" - це уже не про нас. "Що не роби - піпл схаває" - це теж уже не зовсім про нас. Спробувавши нав’язати європейській державі президента хама і кримінальника, Путін перехамив - і "піпл не схавав".

А от у величезній Росії, як не дивно, проканало - злобного тролля (листи Мєдвєдєва Ющенку - чим не троллінг? :) - росіянам Путін нав’язав.

2. Отже, не за і не проти когось конкретного. Кричали "Ю-щен-ко!" і "Юля!" - тому, що людині потрібне зриме уособлення своєї мети чи сподівань. Так само з іконами - люди моляться Богу, а не дошці із зображенням на ній. Але зображення потрібне, щоб люди могли зосередитись і уявити собі того, кому моляться.

3. Частково причиною масового обурення стали розбіжності між сходом і заходом України, які зараз педалюють вороги нашої держави, але старанно і вправно замовчував розумний Кучма. Кожен львів’янин, черкащанин, киянин знав: я голосував за Ющенка, моя сім’я, всі родичі, друзі, знайомі, колеги, взагалі всі, кого я знаю, теж голосували за Ющенка. А перемагає чомусь Янукович. Люди обурювались і виходили на Майдан. Їм і на думку не спадало, що в України є регіони на сході і півдні, де "всі знайомі, родичі і друзі" голосують за Януковича.

4. Хто отруїв Ющенка - ми всі чудово знаємо, і він теж знає, але не може висунути пряме звинувачення. Хто ще має сумніви - згадайте, що діоксин виробляють лише у кількох державах світу. Усі вони, крім Росії, зразки свого діоксину надали.

5. Так само ми знаємо, чий агент Мороз провів у 2004-му політреформу, яка обмежила владу Президента і спровокувала неминуче нинішній бардак у нашій державі. Хто критикує Ющенка за невиконання передвиборчих обіцянок - згадайте, що він давав їх до політреформи, з розрахунку на інші повноваження.

6. Ющенко: "Мало хто знає, але за ці роки я переніс 26 операцій по 4 години кожна. В п’ятницю після роботи я лягав на операційний стіл, а в понеділок ішов на роботу..."
Як думаєте, легко людині в такому стані керувати державою? Піти на лікарняний або навіть у неоплачувану відпустку, як простий смертний, він не міг - бо можна повернутися, а України вже немає.7. Команда Ющенка була приречена на розвал неминуче. Бо навколо нього об’єдналися всі, кого з тієї або іншої (переважно, фінансової) причини не влаштовував Кучма. Нічого більше їх не об’єднувало. Скинули Кучму - і одразу ж перегризлися між собою.
Ще одна причина того, що команда виявилась погана - Ющенко постійно тяжів до усіляких блоків - замість створити партію, як Янукович, і приймати у неї дрібніші партії на умовах саморозпуску. Де блок - там дисципліни нема. БЮТ, наприклад, є блоком тільки формально.

8. Головне - думати своєю головою і не піддаватися на стадний аргумент: "А всі ж так вважають" (що Ющенко ганчірка, що Майдан був збіговиськом даунів і бомжів, що згадувати про це соромно і т.д.). Бо якщо добряче проаналізувати, вийде, що "так вважає" десяток штатних працівників ФСБ, що під сотнями ніків пишуть на всі можливі форуми і блоги. А фразу "вдруге я на Майдан не піду" найчастіше пишуть ті, хто не був і на тому Майдані - причому не лише на київському, але й на донецькому :)

9. Дехто сміється з тих подій, бо у підкорці сидить, що "правильні" революції робляться виключно силами озброєних дядьків, які захоплюють установи і відстрілюються звідти, а незгодних ставлять до стінки. Воно б, може, і правильно, але тут і зараз після таких подій негайно настане іноземна окупація. Ось і доводиться витрачати сили і ресурси спочатку на створення відмазочної картинки для західних ЗМІ, а вже потім - на захоплення влади :)

10. У Христинівці, де ми нещодавно відкривали пам’ятник Гонті, прості дядьки гомоніли про політику. І почула я від них таке:
- Нам у них треба вчитися. Янукович їхній вибори "злив", а вони його не здали. А наш виграв, але ми його здаємо. Ну, може, чогось там не може він, не вміє. Але ж це Президент, це як прапор. Не може чогось - ну, треба самим робити.123
Tags: майдан, революція, ющенко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 65 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →