Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Дещо про національну політику в СРСР(По-русски читать тут)
Дійшла до мене щойно одна річ, яка, взагалі-то, лежить на поверхні.
З одного боку, в СРСР намагалися створити єдину націю - радянський народ, знищуючи поступово етнічні відмінності і створюючи особливі умови для розвитку російської мови і культури. Наприклад, дітей у школах України за бажанням батьків масово звільняли від вивчення української, давили патріотичну думку тощо.

А з іншого боку - зберігали національні і автономні республіки, декларували рівність націй, масовими тиражами видавали твори українських класиків та іноземних письменників у перекладах українською. (Саме оцей "книговидавничий момент" мені сьогодні частенько закидають опоненти). Це ж стосувалося й інших національних літератур. У Москві проводилися декади культур республік.

Так от, це робилося для того, щоб до СРСР можна було приєднувати інші держави. Щоб це виглядало не як насильницьке приєднання меншої національної держави до більшої, а як входження у якийсь поліетнічний рівноправний союз. Через те ж і назва така така незугарна - Союз Радянських Соціалістичних Республік. У цій назві не визначені ні територіальні межі держави, ні її етнічний склад, ні домінуюче віросповідання - нічого. А соціалістичний лад, маючи силу, можна нав’язати будь-якій державі. (Недарма ж на гербі земну кулю, на якій намальовано серп і молот, вінчає червона кремлівська зірка. Уся Земля повинна була гнути спину на Кремль. Ні більше, ні менше).

Всім імперіям імперія планувалася. А після втрати такого великого шматка, як Україна, їй вже ніколи не здійснитись. Ось чому і зараз вони так звіріють і гатять скажені ресурси на нашу п’яту колону. Ось чому так нападають на все національне - на все, що віддаляє нас від них, в т.ч. на Українського Президента.741
Tags: геополітика, срср
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 115 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →