Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Міліція підбурювала нападників: «Валіть їх швидше, бо зараз прийде начальство"(По-русски читать тут)
Сьогодні, 23 жовтня, у Центрі національного відродження відбулася прес-конференція з приводу обстрілу 18 жовтня у Запоріжжі представником Партії регіонів беззбройної колони прихильників УПА. У ній взяли участь організатор Маршу за УПА у Запоріжжі Юрій Гудименко, голова ГО «Люстрація» Олег Осуховський, адвокат Олег Бондарчук і представник Української інформаційної служби Сергій Пархоменко.

Спочатку пан ОСУХОВСЬКИЙ у загальних рисах змалював ситуацію, зазначивши, що випадок бєспрєдєлу у Запоріжжі – не єдиний. Згадав і побиття представника патріотичних сил одеським «феодалом» Марковим, і браконьєрське полювання у Коломиївському районі на Франківщині, під час якого загинула людина, і випадок із журналістом Русланом Любченком, який фотографував наметове містечко комуністів біля пам’ятника Леніну, а його побили і вистрелили в нього з газового пістолета.
ГО «Люстрація» вимагає від генпрокурора України розслідувати справу і покарати винних у збройному нападі, а від міністра МВС притягнути до кримінальної відповідальності за халатність працівників МВС, які не перешкоджали здійсненню злочину, і звільнити з посад начальників МВС у Запорізькій області та м. Запоріжжя.

Далі Юрій ГУДИМЕНКО розповів, як усе відбувалося:
- Заявку на марш УПА було подано заздалегідь, за 10 днів, всі юридичні норми були дотримані. За півтори доби до проведення маршу, у другій половині дня 16 жовтня судовим рішенням було заборонено марш УПА.
У відповідь на нашу заявку представники Партії регіонів та ГО «Слов’янська гвардія» подали зустрічну заявку – що хочуть провести свої мітинги у тому ж місці, але на годину раніше.
Після того, як Марш було заборонено, ми знайшли спосіб провести акцію, не порушуючи рішення суду. Наша мирна імпровізована демонстрація повинна була пройти зовсім іншим маршрутом. Кількість складала біля 30 людей.
З ранку ми спостерігали у місті велику кількість людей з символікою КПУ і Партії регіонів. Їхня загальна кількість – близько 1,5 тис. осіб. Тобто, це вже була не зустріч депутатів із виборцями, як було заявлено, а незаконна демонстрація, але співробітники міліції нічого проти них не робили.
Ми зібралися неподалік від будинку культури ім. Кірова. Наша імпровізована демонстрація повинна була пройти лише 200-300 метрів, потім мав бути короткий мітинг, і далі акція мала завершуватись. Від самого початку ми показали, що не хочемо провокацій, але що наша акція відбулася, що нас не зламати.
Із державною символікою наша мирна група із 30 осіб прямувала до пам’ятника Леніну. У пресі розповсюджується неправдива інформація, ніби ми хотіли його підірвати чи облити фарбою.Підходячи до пам’ятника Леніну, ми побачили, що він оточений людьми з прапорами Партії регіонів. Їх було більше 100 осіб, також там стояли декілька патрульних машин міліції. У нас був в руках банер із написом «Честь та слава» і прапори. Якби ми хотіли битися – мабуть, для зручності заховали б ці предмети. Майор міліції сказав, щоб старші підійшли до нього, щоб обговорити цю ситуацію. Я та ще один патріот підійшли до майора, він не встиг навіть закінчити своє речення - з-за його спини почали вискакувати люди, нас почали просто бити без будь-яких попереджень. Цей міліціянт не зробив нічого, щоб цьому перешкодити. Через півхвилини ми почули постріли. Я на власні очі бачив людину, яка вийшла з цієї групи регіоналів, вихопила пістолет та почала стріляти у нас та наших товаришів, що залишилися на іншому боці вулиці. Вже після цих подій ми дізналися, що пістолет був травматичний.

Що зробили співробітники міліції? По-перше, вони нас підняли, обшукали і забрали до відділку. Тій людині, що стріляла, вони «намагалися перешкодити», кажучи: «Не треба цього робити». Інших дій вони не робили.
На наших товаришів, що залишились на тому боці вулиці, напали група осіб приблизно з 40 людей у спортивних костюмах із блакитними стрічками на рукавах. Наших друзів було сильно побито, їх розігнали по сусідніх дворах, де продовжували бити. Друг, що приїхав на акцію з Дніпропетровська, розповів, що бачив таке: «Коли їх били у дворі, під’їхала патрульна машина. Міліціянти це все спостерігали, після того, як група осіб з блакитними стрічками пішла, вони підняли наших товаришів, обшукали і забрали до відділку. Потім їх ще й побили гумовими кийками – за те, що відмовлялися давати інтерв’ю на камеру. Міліція підбурювала нападників криками: «Давайте, валіть їх швидше, бо зараз прийде начальство і нам щось буде».

Після того, як нас забрали до райвідділку – нас забрали 7 людей і ще до інших відділків близько 10 осіб, серед них люди, які не мали відношення до маршу – і жодного нападника з антиукраїнських сил.
Представники патріотичної організації «Небо» збиралися провести автопробіг. У них було 2 машини, і вони їздили центральними вулицями під червоно-чорним прапором. Машину зупинили, дівчат, які були всередині, витягли та побили люди з символікою ПР.

Близько доби ми сиділи у райвідділку. На нас був моральний тиск, нас постійно обзивали. Мені здалося, що жоден міліціянт, вищий за майора, не може розмовляти інакше, ніж матами. Суд засудив нас за ст. 173 Адміністративного кодексу – дрібне хуліганство.

Питання: якщо ПР, КПУ та їхніх сателітів так хвилюють питання, пов’язані з УПА і націоналістами, що вони, як вони пишуть, «вивели на вулиці народ», чому влітку, коли ми у тому ж Запоріжжі на центральній вулиці міста проводили марш пам’яті Шухевича, представників цих сил було 4 особи? Мабуть, тому, що зараз вибори на носі. Українців просто використали.

Чому все це сталося у 3 метрах від працівників міліції, і є безкарним?
Вночі до райвідділку звернувся наш поранений у плече товариш, ледь достукався, щоб написати заяву, лікар з’явився лише вранці, більше доби у нього в плечі була гумова куля, міліції все було байдуже.

Рішенням суду був заборонений не тільки марш УПА, але й українофобські акції. Вони, щоб обійти це рішення, оформили це як зустрічі з народними депутатами. Але самі вони не приховують, що це був мітинг (демонструє газету «Іскра») – самі пишуть, що після того, як нас позабирали до міліції, був проведений мітинг на площі Леніна. Чому міліція не перешкоджала цьому мітингу?


Вгорі ручкою обведено слова "состоялся импровизированный митинг"

Голова міської організації ПР Владімір Кальцев зробив звернення у перші години після цих подій - заявив, що «українські націоналісти з ОУН-УПА» обстріляли їхню мирну демонстрацію, і демонстрував гумову кулю, яку «знайшов на місці стрілянини». Через добу на ток-шоу «Патріот-Live» він уже не знав, хто стріляв. На сайті ПР – жодного слова.
В Інтернеті є фотографії і відео подій, в т.ч. фото людини, яка дістає пістолет з кишені. Дуже чітко видно, з якого боку стоїть людина і на кого націлена зброя. Невже цих доказів мало?

Я хочу привернути увагу до того, що під гаслами боротьби із фашизмом проводяться антиукраїнські акції. Те, що за них нікого не покарано, ганьба і для Запоріжжя, і для України в цілому.
Ми будемо боротися з проявами українофобії усіма законними методами.

Адвокат О.БОНДАРЧУК звернув увагу на те, що ніхто з присутніх, і міліціянти теж, не могли знати, що пістолет саме травматичний – адже за виглядом і звуком пострілу він ідентичний бойовому.
(Додам від себе: це дивно тільки в тому випадку, якщо це не було домовлено з міліцією. Бо не можуть мєнти спокійно реагувати на постріли. Вони в таких випадках інстинктивно вихоплюють зброю і кричать «Ложись, бросай оружие!». Бо раптом це якийсь псих, і зараз буде купа трупів? - О.Б.)

Ми будемо домагатися порушення кримінальної справи проти осіб, які безпосередньо вчинили злочин, і проти керівників і працівників міліції, які були присутні на цьому мітингу, який до того ж іще був незаконним.

На моє питання до адвоката, як він ставиться до того, що нападника у міліції лише оштрафували і відібрали у нього пістолет і дозвіл на нього, але не повідомили не тільки його ім’я, але й табір, з якого він був, О.Бондарчук відповів: це неадекватна реакція на правопорушення, ми будемо звертатися до прокуратури і вимагати порушення кримінальної справи.

А Ю.Гудименко на моє ж питання про фотографії одного прихильника комуністичної ідеології бандюкуватого вигляду, які зараз курсують Інетом – начебто це він стріляв – відповів:
- Це не є та особа, що стріляла. Сторінка в «контакті» належить теж антиукраїнській особі, але стріляв не він. Я можу це заявити з повною відповідальністю. Вважаю, що це не провокація, а просто помилка.

**********************************************

П.С. ОФТОП, щоб не робити окремий пост. Новини про відрахованого відмінника Олексія БЕШУЛЮ, який оселився в наметі біля Університету.
Міліція прогнала його з місця пікетування, скориставшись тим, що в Олексія був дозвіл лише на пікетування, але не на встановлення "малої архітектурної форми" - намету. (Якщо ми потерпимо, скоро МАФом оголосять ослінчик, на якому сидітиме людина з плакатом :) Від адміністрації вузу жодної конкретної відповіді поки що не надійшло.
У зв’язку з цим з понеділка починаємо досить цікаві заходи. Слідкуйте за новинами :)
Tags: бєспрєдєл, запоріжжя, комуністи, марш, мєнти, прес-конференція, репресії, упа, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments