Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Відрахований студент на знак протесту оселився у наметі біля вузу(По-русски читать тут)
Сьогодні, 21 жовтня, студент 2 курсу Олексій БЕШУЛЯ, несправедливо відрахований з юридичного факультету Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, на знак протесту проти свого відрахування і виселення з гуртожитку встановив біля університету намет, в якому збирається жити до вирішення своєї проблеми.

Розповідає Олексій:
- Я відмінник (демонструє заліковку – справді, лише одна четвірка). Мене відрахували з формулюванням «за невиконання навчального плану», якого я не розумію. Наказ про відрахування показали, але не дали на руки, тобто, я позбавлений можливості оскаржити його в суді.Я хворів з 21 вересня по 9 жовтня, про це є медична довідка, завірена у студентській поліклініці. Зараз вона перебуває у деканаті. Дати мені можливість зробити копії декан Гриценко Іван Сергійович відмовився.
Відрахування з 1 жовтня, але наказ підписаний 5-го. З гуртожитку мене 2 дні тому виселили.
8 жовтня, саме на день юриста, мої одногрупники повідомили мені новину, що я відрахований. Методистка підтвердила: «Так, ти відрахований, наказ існує, але ще не підписаний». Я одразу подав заяву на ім’я декана з проханням про особистий прийом. 2 рази мені декан відмовив у прийомі. На третій, коли я вже звернувся до проректора, до міністерства освіти, уже проректор викликав його до себе і попросив прокоментувати ситуацію. Той сказав, що все законно, довідок він не бачив, є доповідна від старости, що вона не знає, де я і що я, що я хворію. Хоча всі мої одногрупники про це знали.

(Розказати вам, як я потрапляла на прийом, наприклад, до патріарха, до міністрів? Сиджу в прийомній, іде повз міністр: «Ви до мене? Ну, добре, зараз якраз маю вільних 5 хвилин». А тут декан таке цабе – декан, який зобов’язаний жити інтересами студентів, вислуховувати їх, допомагати…).

Олексій розповів, що такі випадки у вузі – не поодинокі, і «хтозна, як студенти їх вирішують». Як юрист, він не міг, не маючи на руках чітких доказів, звинуватити викладачів у здирництві і хабарництві. А які тут можуть бути докази? Зйомки прихованою камерою, як судді Зварича? Так це треба можливості СБУ мати.Якою була реакція на встановлений намет?
Першою з’явилася жіночка, яка представилася відповідальною за газони: «Це дорогий рулонний газон, тут все зроблено моїми руками, негайно забирайте палатку!». Казала, що проблеми студента, який погано навчався і був за це відрахований, її не турбують. Ми спілкувалися з нею дуже ввічливо, пообіцяли, що хлопці не ходитимуть по газону, стоятиме лише намет – як символ протесту, і жіночка заспокоїлась.

Підходили охоронці вузу, поводилися доволі чемно.Вийшов проректор з науково-педагогічної роботи Бугров Володимир Анатолійович, весь такий доброзичливий, лагідний і обтічний. Без жодного брутального чи образливого слова намагався «забалакати» проблему. Поведінкою сильно нагадав мені міліцейське начальство – коли ми стоїмо біля відділків або автозаків із затриманими, знаємо, що якщо відійдемо, їх почнуть бити, і намагаємось щось з’ясувати у міліції – за що затримано, куди везуть, коли буде суд тощо, а нам з такими самими інтонаціями відповідають: «Не хвилюйтесь, розійдіться, не створюйте напруги, все буде добре, все буде згідно закону».

Проректор наполягав, що Бешуля пропустив більше, ніж 2 тижні, і приніс якісь «трошки не ті» документи. Що в них «не такого», так і не пояснив. Хлопець натомість стверджував, що решту часу відвідував лекції, і має щодо цього купу свідків.
Проректор пояснив, що рішення про відрахування приймає особисто він на основі подання декана. Соромив хлопців, що не дочекалися результатів перевірки поданих документів, які мали бути завтра. Рішення в результаті цієї перевірки буде ним винесене у рамках закону і в юридичній площині, бо справедливість – це одне, а закон – зовсім інше. Це у нашій державі, де районні суди скасовують укази Президента, не втрималась я. На це проректор відповів, що він не юрист, а філософ.

Врешті-решт порадив хлопцеві, якщо для нього важливіше не літера закону, а мораль і справедливість, переводитись до нього на філософський.
- Як я можу це зробити? – спитав Олексій.
- Поновитися на філософський.
- Ну, якщо ви посприяєте… – почав студент, а я докинула, що, наскільки мені відомо, «поновлені» студенти втрачають право на відстрочку від армії.
На це проректор повідомив цікаву інформацію про те, що потрапити до армії зараз дуже складно, що в Дніпропетровську у військкомати стоять довжелезні черги бажаючих, бо нема чого їсти, а це рік на повному забезпеченні, і що він сам відслужив 2 роки і нічого страшного. Тобто, ще й надурити і «забрити» хочуть хлопця?


Спілкування з охоронцями і "відповідальною за газони"

Студенти (Олексія підтримали представники профспілки «Моноліт») трималися гідно, ставили питання – чому, наприклад, якщо остаточне рішення ще не прийнято, студент не може жити у гуртожитку і відвідувати лекції. Але у проректора був добре підвішений язик, і, як не крути, він над ними начальство і запросто здатен переламати кожному долю. Я відчувала, як внутрішня броня студентів прогинається. Деякі, наприклад, не дуже хотіли потрапляти мені у кадр, щоб декан не побачив їхнє фото в газеті. Інші нервово жартували на тему, що скоро всі разом оселяться поруч з Бешулею і створять ціле наметове містечко. Мені єдиній вузівське начальство не указ, але я майже весь час мовчки слухала, щоб не підставляти хлопців. В кінці не витримала і влізла в суперечку.
Проректор виставляв хлопців якимись дивакуватими дурниками, які незрозуміло чому влаштували клоунаду. «Привернули увагу? Зробили холостий постріл? Все, припиняйте епатаж і чекайте результатів перевірки, але попереджаю, що рішення я прийму виключно в юридичній площині».
- А давайте ви приймете рішення, а ми тоді припинимо епатаж? – запропонувала я.
- А ви знаєте, як це називається? Шантаж… - лагідно посміхнувся проректор. – Я так і напишу у Вашому лайвджорналі, що автор намагався мене шантажувати!
- Буду дуже вдячна! – розвеселилась я.

А розказати вам, друзі, що і як там відбулося насправді? Довести це фактами, звісно, не можу, але ж я не проректор, то ви мені повірите, мабуть?
Олексій казав, що батьки не в курсі про його проблему, що він уже дорослий і повинен вирішувати свої справи сам.
Може, десь він трошки і завинив. Саме ТРОШКИ, не настільки, щоб за це виключати з вузу. А викладачі, вочевидь, вважають (небезпідставно), що батьки, якщо їм повідомлять, що їхню дитину відраховують, щоб цього не сталося, заплатять будь-які гроші. Але Олексій, на відміну від інших студентів, що потрапили у подібну ситуацію, не пішов до батьків, а вирішив боротися самотужки. Оце і все.


Люди, які зобов’язані дбати про майбутнє України, допомагати молоді, що вчиться, відраховують самостійного й ініціативного відмінника. Мабуть, хочуть, щоб залишилися лише боягузливі посередності. З такими їм зручніше. А нам навіщо такі юристи?
То що, підтримаємо жартівливий тон? Будемо і далі жартувати, де сидітимуть відраховані студенти, чи пожартуємо, де сидітимуть декани і проректори, які творять свавілля, користуючись фактичною безправністю молоді?

Я звикла завжди закінчувати на позитиві. Подумайте, який класний юрист буде з Олексія Бешулі після такої школи!

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/183274.html
Tags: акції, бєспрєдєл, молодь, навчання, студенти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 222 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Пані Олено! І не соромно таке писати? Мені здалася більш розумною наша бесіда. На жаль, напевно, я помилився. Але висновки я для себе зробив - кому можна і кому не можна довіряти.
Даруйте, але без поваги, В.Бугров
Зверніть увагу - тиск на мораль і жодного заперечення по фактах. Радянська школа...

Deleted comment

Син моїх знайомих цією весною у схожу ситуацію потрапив.

Вирішилось все саме так як Ви пишете.
Сказав батькам. Воні завезли в універ грошей. Там пообіцяли допомогти. Потім сказали, что треба ще грошей. Батьки завезли.
Хлопець далеко не відмінник, але продовжує вчитись.

Мова йде про саме цей заклад. Факультет не знаю.
В такому випадку Бугров щиро образився на Олену. Це ж треба - таку систему наламати, таку курку зарізати...

Anonymous

11 years ago

kostyazen2

11 years ago

bilozerska

11 years ago

bilozerska

11 years ago

???

Anonymous

11 years ago

Re: ???

bilozerska

11 years ago

Дякую! Це дуже потрібно.
Дегенерати! Цих совєцьких діячів наук, курде, треба зігнати туди ж, куди й ККК!
Олено, питання: що можна зробити зараз і якщо, не дай Боже, бюрократи таки визнають виключення законним?
Поки що - робити якомога більше галасу. А якщо беззаконня триватиме - подумаємо далі.
Олено, робите мега-потрібну справу, респект!
ненавиджу чинуш з Шевченка, таких одними з перших слід було б вивісити на стовпах
Дякую! Зараз треба якнайширше піарити цю тему.
Ті, хто роблять негарні справи, не люблять робити їх при світлі.

fett_messer

11 years ago

fett_messer

11 years ago

bilozerska

11 years ago

Думав, відповісти чи ні. Таки вирішив ще раз відповісти.
Мені соромно, що анонім, який боїться назвати своє ім"я, згадує моє рідне місто, яким я пишаюся.
Мені соромно, коли під гаслом патріотизму і справедливості займаються шантажем, брехнею, оманою.
Мені соромно, коли замість того, щоб робити реальну справу, прикриваються псевдо-гаслами і паплюжать університет і країну, при цьому роблять це анонімно.
Мені багато за що соромно, але я не боюся про це говорити відкрито.
І не треба говорити мені про ославлення - підіть на мій факультеті, попитайте студентів про мою роботу.
Без поваги все д, бо нема за що поважати. В.Бугров

Deleted comment

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

dibrov_s

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

_yoko_

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

_yoko_

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

xbk

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Re: Питання

Anonymous

11 years ago

Re: Питання

bilozerska

11 years ago

Anonymous

October 21 2009, 14:55:58 UTC 11 years ago

судя по отзывам старых выпускников с философского факультета, он ничем хорошим там не известен. даже были противоположные инциденты.

кстати очевидна теперь линия университета - проректор признался, что лично был в числе исключавших студента, тепер же говорит о философском факультете. очевидно денежная оборудка на юрфаке уже прошла и кто-то уже всерьез рассчитан на место Алексея.

необходимо как можно сильнее поднимать скандал, ректорат и деканат юрфака теперь очевидно что обьединенно работают над возможностями фальсификации документов по студенту, чтобы его не вернуть и чтобы прикрить свое преступление.

Anonymous

October 21 2009, 19:52:16 UTC 11 years ago

Цікаво,хто ж ті старі випускники філософського факультету? Це з опери: "Бітлз це погано" - "А ти їх слухав?" - "Так, мені Вася наспівав".
Розкрийте тему,будь ласка

bilozerska

11 years ago

Deleted comment

Він не схожий на того, кого легко залякати або "забалакати".
Але я до останнього, в інтересах хлопця, переконувала їх спробувати домовитись по-тихому. Бучу підняли, лише коли зрозуміли, що інакше буде гірше.
В мене була дещо схожа ситуація. Боротися за свої права потрібно.
Проте можливо потрібно звернути увагу на те, що стало причиною цього інциденту. Тому що багато написано лише про привід.
Я теж, коли вперше почула про цю ситуацію, не повірила. Вирішила, що це привід і що насправді була попередня причина - нахамив комусь чи попався, наприклад, на якомусь серйозному правопорушенні. Але всі вголос це заперечують, в т.ч. і проректор не каже ні про що подібне.

Скажу гранично відверто: а навіть якби хлопець і прогуляв тиждень чи два? Діло його молоде. Це ж не двієчник, надолужить. Не надолужить - ну, тоді вже відрахувати за "хвости". Міністри, значні бізнесмени та інші впливові діячі виходять не з тих, хто штани протирає і всього боїться. На мою думку, студента за таку провину слід було викликати, пропісочити, оголосити догану і попередження, що наступного разу виженуть - але не відраховувати ж!
Це все я кажу про випадок прогулу - якого не було.

Знову ???

Anonymous

11 years ago

Re: Знову ???

bilozerska

11 years ago

Re: Знову ???

Anonymous

11 years ago

Re: Знову ???

bilozerska

11 years ago

Re: Знову ???

Anonymous

11 years ago

Re: Знову ???

Anonymous

11 years ago

Навіщо ви ганьбите ВНЗ?

Anonymous

11 years ago

Шановна Оленко, дуже дякую вам за гарний матеріал!Сподіваюсь, що сміливий, мужній вчинок Олексія призведе до позитивних змін в українській вищій освіті. А шановний Володимир Анатолійович таки приведе факти, які підтверджують його правоту, або ж вибачиться за цей і інші випадки, за себе і за своїх колег і підлеглих. На мій погляд, справа не в тому, щоб когось із хабарників звільнили з праці й покарали. На їхнє місце прийдуть інші, і знову буде те ж саме. Треба міняти систему! Щоб Національний Університет імені Тараса Шевченка став європейською альма матер! А Україна - європейською правовою державою!
На таких от маленьких прецедентах і змінюється потроху система...

:(

Anonymous

11 years ago

Deleted comment

Deleted comment

bilozerska

11 years ago

Для неграмотних

Anonymous

11 years ago

Deleted comment

Re: Для неграмотних

Anonymous

11 years ago

Deleted comment

Re: Для неграмотних

Anonymous

11 years ago

bilozerska

11 years ago

Я свого часу був головою проф.бюро студенів юр.факу Шевченка. І знаю таку річ. У ректора є право скасувати наказ про його (студента) відрахування і відповідно - поновити студента в будь-який момент! Я раджу Бешулі записатися на особистий прийом до ректора. Впевнений, що у Бешулі все буде добре - бо він боєць!))) Так тримати!
Дякую, Олексій прочитає вашу пораду. Може, після бучі ректор і прийме - спочатку студента, а потім позитивне рішення :) Бо начальники люблять бути добрими, а якісь не дуже добрі справи доручати своїм замам.
Від Бугрова одні емоції і жодних слів по фактажу. Ну то логічно, адже відповісти нема чого.
Щодо довідки - тобто якщо у студента на вулиці станеться інфаркт, зіб"є машина, на нього вчинять напад чи шось таке подібне, коли його відвезуть не до студентської поліклініки (яка може знаходитись в іншому кінці міста), а за негайною потребою до блищої лікарні, то довідка звідти не буде дійсною, так?))))))))))
Я так розумію, треба буде завірити цю довідку у студентській поліклініці, що Олексій і зробив.

komandante_ua

11 years ago

bilozerska

11 years ago

Anonymous

October 21 2009, 22:30:31 UTC 11 years ago

Мистер Бугров, достаточно смешон.

"Студенты не боятся", чё-чё? Вы вигнали человека НИ ЗА ЧТО. Староста прислуживая деканату написала фиктивную заяву, да? Кафедра написала, что его не было на занятиях(даже забыв впопыхах о том, что есть же отметки, думали никто не узнает). И справки им не понравились.. Уж конечно, только какое это имеет отношение к тому, что его выгнали, без предупреждения, еще до того как студент их показал.

Собственно говоря тут всплывает вообще ужасная деталь на которую никто не обратил пока еще внимания. все зафиксированные случаи коррупции подобного рода на юрфаке совпадают по времени именно с становлением Бугрова как проректора.

Паралельно еще начнут всплывать подробности что и как творится в общежитиях с местами, пикантности "закрытых" списков при формированиях магистров во многих отделениях и т.д. и т.п.

А, студенты Бугрова, политологи, ничего не могут, зачем так врать? Все под ногтем, под страхом, все молчат, все как староста в групе Алексея готовы написать любую заяву, "лишь бы меня не угробили на сессии".

университет шевченка опорочен глубокой давней пеленой коррупции и как символично, что эта пелена начинает развеиватся от того, что чиновники просто зажрались, просто решили погубить судьбу простого чесного умного студента с Донецка. Они уже прокатали на десятках запуганых студентов технологии и просто как шакалы упиваясь всевольностью и безнаказаностью решили играть по-крупному - рубить без причин по первому же поводу даже отличника..

Видать очевидно даже не ожидали, что "лох","запуганый мальчик" не "схавает", не встанет на задние ножки прося "мама-папа продавайте все что есть, нужна взятка, я не хочу оказаться на улице, что поделать что декан уже в возрасте, но свинья без морали и совести".

Самое печальное в этом всем, что теперь не удивлюсь, если Алексей станет жертвой правды. Он не хотел этого шума и этой грязи, он лишь не мог допустить, чтобы им вытерли пол, он даже не верил вероятно, что ректорат узнав о случившемся не вернет его, а будет искать повод защитить грязного декана..

что ж, тем не менее первая ласточка.
Зверніть увагу: писала людина, яка добре знає ситуацію у вузі. Дуже можливо, що не студент.

Anonymous

11 years ago

bilozerska

11 years ago

Це не я

Anonymous

11 years ago

Re: Це не я

Anonymous

11 years ago

Головний показник успішності студента - це оцінки. І якщо в нього майже всі п"ятірки, то чи варто відраховувати його за "нєпосєщеніє"?
Я у свій час закінчив політех, так по деяким предметам викладачів бачив вперше на екзамені, але як я його гарно здавав - ніхто до мене претензій не мав))
Згоден.
Маю червоний диплом (92 рік).

З 1988 до 1991 року був достатньо активний, щоб мене не те що відрахували за пропуски, а взагалі (при бажанні) могли б в буцегарню кинути.
Але навіть в ті часи мене рятувало від помсти з боку комуністів ставлення нашого ректора до мене як відмінника.
Він категорично був проти того, щоб відмінників відраховували за пропуски, бо знав, що талановита людина за тиждень надолужить там, де інший витратить місяць і вседно знати не буде...

Тож у випадку з хлопцем очевидне бажання розправи, приховане буквою нормативних актів, якими приховується пан Багров, майстерно жонглюючи політичними ярличками і лицемірно згадуючи усілякі жахи тоталітаризму, в якому САМ (як і я, до речі) був вихований :) (ще б пак - хто на що вчився...

Re: До фахівців Букви ;)

Anonymous

11 years ago

Re: До фахівців Букви ;)

Anonymous

11 years ago

Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →