(По-русски читать тут)
Сьогодні, 21 жовтня, студент 2 курсу Олексій БЕШУЛЯ, несправедливо відрахований з юридичного факультету Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, на знак протесту проти свого відрахування і виселення з гуртожитку встановив біля університету намет, в якому збирається жити до вирішення своєї проблеми.
Розповідає Олексій:
- Я відмінник (демонструє заліковку – справді, лише одна четвірка). Мене відрахували з формулюванням «за невиконання навчального плану», якого я не розумію. Наказ про відрахування показали, але не дали на руки, тобто, я позбавлений можливості оскаржити його в суді.
Я хворів з 21 вересня по 9 жовтня, про це є медична довідка, завірена у студентській поліклініці. Зараз вона перебуває у деканаті. Дати мені можливість зробити копії декан Гриценко Іван Сергійович відмовився.
Відрахування з 1 жовтня, але наказ підписаний 5-го. З гуртожитку мене 2 дні тому виселили.
8 жовтня, саме на день юриста, мої одногрупники повідомили мені новину, що я відрахований. Методистка підтвердила: «Так, ти відрахований, наказ існує, але ще не підписаний». Я одразу подав заяву на ім’я декана з проханням про особистий прийом. 2 рази мені декан відмовив у прийомі. На третій, коли я вже звернувся до проректора, до міністерства освіти, уже проректор викликав його до себе і попросив прокоментувати ситуацію. Той сказав, що все законно, довідок він не бачив, є доповідна від старости, що вона не знає, де я і що я, що я хворію. Хоча всі мої одногрупники про це знали.
(Розказати вам, як я потрапляла на прийом, наприклад, до патріарха, до міністрів? Сиджу в прийомній, іде повз міністр: «Ви до мене? Ну, добре, зараз якраз маю вільних 5 хвилин». А тут декан таке цабе – декан, який зобов’язаний жити інтересами студентів, вислуховувати їх, допомагати…).
Олексій розповів, що такі випадки у вузі – не поодинокі, і «хтозна, як студенти їх вирішують». Як юрист, він не міг, не маючи на руках чітких доказів, звинуватити викладачів у здирництві і хабарництві. А які тут можуть бути докази? Зйомки прихованою камерою, як судді Зварича? Так це треба можливості СБУ мати.
Якою була реакція на встановлений намет?
Першою з’явилася жіночка, яка представилася відповідальною за газони: «Це дорогий рулонний газон, тут все зроблено моїми руками, негайно забирайте палатку!». Казала, що проблеми студента, який погано навчався і був за це відрахований, її не турбують. Ми спілкувалися з нею дуже ввічливо, пообіцяли, що хлопці не ходитимуть по газону, стоятиме лише намет – як символ протесту, і жіночка заспокоїлась.
Підходили охоронці вузу, поводилися доволі чемно.
Вийшов проректор з науково-педагогічної роботи Бугров Володимир Анатолійович, весь такий доброзичливий, лагідний і обтічний. Без жодного брутального чи образливого слова намагався «забалакати» проблему. Поведінкою сильно нагадав мені міліцейське начальство – коли ми стоїмо біля відділків або автозаків із затриманими, знаємо, що якщо відійдемо, їх почнуть бити, і намагаємось щось з’ясувати у міліції – за що затримано, куди везуть, коли буде суд тощо, а нам з такими самими інтонаціями відповідають: «Не хвилюйтесь, розійдіться, не створюйте напруги, все буде добре, все буде згідно закону».
Проректор наполягав, що Бешуля пропустив більше, ніж 2 тижні, і приніс якісь «трошки не ті» документи. Що в них «не такого», так і не пояснив. Хлопець натомість стверджував, що решту часу відвідував лекції, і має щодо цього купу свідків.
Проректор пояснив, що рішення про відрахування приймає особисто він на основі подання декана. Соромив хлопців, що не дочекалися результатів перевірки поданих документів, які мали бути завтра. Рішення в результаті цієї перевірки буде ним винесене у рамках закону і в юридичній площині, бо справедливість – це одне, а закон – зовсім інше. Це у нашій державі, де районні суди скасовують укази Президента, не втрималась я. На це проректор відповів, що він не юрист, а філософ.
Врешті-решт порадив хлопцеві, якщо для нього важливіше не літера закону, а мораль і справедливість, переводитись до нього на філософський.
- Як я можу це зробити? – спитав Олексій.
- Поновитися на філософський.
- Ну, якщо ви посприяєте… – почав студент, а я докинула, що, наскільки мені відомо, «поновлені» студенти втрачають право на відстрочку від армії.
На це проректор повідомив цікаву інформацію про те, що потрапити до армії зараз дуже складно, що в Дніпропетровську у військкомати стоять довжелезні черги бажаючих, бо нема чого їсти, а це рік на повному забезпеченні, і що він сам відслужив 2 роки і нічого страшного. Тобто, ще й надурити і «забрити» хочуть хлопця?
Спілкування з охоронцями і "відповідальною за газони"
Студенти (Олексія підтримали представники профспілки «Моноліт») трималися гідно, ставили питання – чому, наприклад, якщо остаточне рішення ще не прийнято, студент не може жити у гуртожитку і відвідувати лекції. Але у проректора був добре підвішений язик, і, як не крути, він над ними начальство і запросто здатен переламати кожному долю. Я відчувала, як внутрішня броня студентів прогинається. Деякі, наприклад, не дуже хотіли потрапляти мені у кадр, щоб декан не побачив їхнє фото в газеті. Інші нервово жартували на тему, що скоро всі разом оселяться поруч з Бешулею і створять ціле наметове містечко. Мені єдиній вузівське начальство не указ, але я майже весь час мовчки слухала, щоб не підставляти хлопців. В кінці не витримала і влізла в суперечку.
Проректор виставляв хлопців якимись дивакуватими дурниками, які незрозуміло чому влаштували клоунаду. «Привернули увагу? Зробили холостий постріл? Все, припиняйте епатаж і чекайте результатів перевірки, але попереджаю, що рішення я прийму виключно в юридичній площині».
- А давайте ви приймете рішення, а ми тоді припинимо епатаж? – запропонувала я.
- А ви знаєте, як це називається? Шантаж… - лагідно посміхнувся проректор. – Я так і напишу у Вашому лайвджорналі, що автор намагався мене шантажувати!
- Буду дуже вдячна! – розвеселилась я.
А розказати вам, друзі, що і як там відбулося насправді? Довести це фактами, звісно, не можу, але ж я не проректор, то ви мені повірите, мабуть?
Олексій казав, що батьки не в курсі про його проблему, що він уже дорослий і повинен вирішувати свої справи сам.
Може, десь він трошки і завинив. Саме ТРОШКИ, не настільки, щоб за це виключати з вузу. А викладачі, вочевидь, вважають (небезпідставно), що батьки, якщо їм повідомлять, що їхню дитину відраховують, щоб цього не сталося, заплатять будь-які гроші. Але Олексій, на відміну від інших студентів, що потрапили у подібну ситуацію, не пішов до батьків, а вирішив боротися самотужки. Оце і все.
Люди, які зобов’язані дбати про майбутнє України, допомагати молоді, що вчиться, відраховують самостійного й ініціативного відмінника. Мабуть, хочуть, щоб залишилися лише боягузливі посередності. З такими їм зручніше. А нам навіщо такі юристи?
То що, підтримаємо жартівливий тон? Будемо і далі жартувати, де сидітимуть відраховані студенти, чи пожартуємо, де сидітимуть декани і проректори, які творять свавілля, користуючись фактичною безправністю молоді?
Я звикла завжди закінчувати на позитиві. Подумайте, який класний юрист буде з Олексія Бешулі після такої школи!
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/183274.html
← Ctrl ← Alt
Ctrl → Alt →
І не соромно?
Anonymous
October 21 2009, 11:42:36 UTC 11 years ago
Даруйте, але без поваги, В.Бугров
Re: І не соромно?
October 21 2009, 12:02:13 UTC 11 years ago
Deleted comment
Re: І не соромно?
11 years ago
Re: І не соромно?
11 years ago
Re: І не соромно?
11 years ago
Re: І не соромно?
11 years ago
Re: І не соромно?
11 years ago
October 21 2009, 12:13:44 UTC 11 years ago
Вирішилось все саме так як Ви пишете.
Сказав батькам. Воні завезли в універ грошей. Там пообіцяли допомогти. Потім сказали, что треба ще грошей. Батьки завезли.
Хлопець далеко не відмінник, але продовжує вчитись.
Мова йде про саме цей заклад. Факультет не знаю.
October 21 2009, 19:30:31 UTC 11 years ago
Anonymous
11 years ago
11 years ago
11 years ago
11 years ago
???
Anonymous
11 years ago
Re: ???
11 years ago
October 21 2009, 12:23:38 UTC 11 years ago
http://politiko.com.ua/blogpost9165
October 21 2009, 20:59:12 UTC 11 years ago
October 21 2009, 12:49:09 UTC 11 years ago
Олено, питання: що можна зробити зараз і якщо, не дай Боже, бюрократи таки визнають виключення законним?
October 21 2009, 21:08:55 UTC 11 years ago
October 21 2009, 13:44:44 UTC 11 years ago
ненавиджу чинуш з Шевченка, таких одними з перших слід було б вивісити на стовпах
October 21 2009, 21:03:33 UTC 11 years ago
Ті, хто роблять негарні справи, не люблять робити їх при світлі.
11 years ago
11 years ago
11 years ago
Питання
Anonymous
October 21 2009, 14:25:32 UTC 11 years ago
Мені соромно, що анонім, який боїться назвати своє ім"я, згадує моє рідне місто, яким я пишаюся.
Мені соромно, коли під гаслом патріотизму і справедливості займаються шантажем, брехнею, оманою.
Мені соромно, коли замість того, щоб робити реальну справу, прикриваються псевдо-гаслами і паплюжать університет і країну, при цьому роблять це анонімно.
Мені багато за що соромно, але я не боюся про це говорити відкрито.
І не треба говорити мені про ославлення - підіть на мій факультеті, попитайте студентів про мою роботу.
Без поваги все д, бо нема за що поважати. В.Бугров
Deleted comment
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
То ви виганяєте всіх студентів?
Anonymous
11 years ago
Re: То ви виганяєте всіх студентів?
Anonymous
11 years ago
Так вагітних ви також виганяєте?
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Re: Питання
Anonymous
11 years ago
Re: Питання
11 years ago
Anonymous
October 21 2009, 14:55:58 UTC 11 years ago
кстати очевидна теперь линия университета - проректор признался, что лично был в числе исключавших студента, тепер же говорит о философском факультете. очевидно денежная оборудка на юрфаке уже прошла и кто-то уже всерьез рассчитан на место Алексея.
необходимо как можно сильнее поднимать скандал, ректорат и деканат юрфака теперь очевидно что обьединенно работают над возможностями фальсификации документов по студенту, чтобы его не вернуть и чтобы прикрить свое преступление.
Anonymous
October 21 2009, 19:52:16 UTC 11 years ago
Розкрийте тему,будь ласка
11 years ago
Deleted comment
October 21 2009, 21:21:06 UTC 11 years ago
Але я до останнього, в інтересах хлопця, переконувала їх спробувати домовитись по-тихому. Бучу підняли, лише коли зрозуміли, що інакше буде гірше.
October 21 2009, 15:09:58 UTC 11 years ago
Проте можливо потрібно звернути увагу на те, що стало причиною цього інциденту. Тому що багато написано лише про привід.
October 21 2009, 21:29:50 UTC 11 years ago
Скажу гранично відверто: а навіть якби хлопець і прогуляв тиждень чи два? Діло його молоде. Це ж не двієчник, надолужить. Не надолужить - ну, тоді вже відрахувати за "хвости". Міністри, значні бізнесмени та інші впливові діячі виходять не з тих, хто штани протирає і всього боїться. На мою думку, студента за таку провину слід було викликати, пропісочити, оголосити догану і попередження, що наступного разу виженуть - але не відраховувати ж!
Це все я кажу про випадок прогулу - якого не було.
Знову ???
Anonymous
11 years ago
Re: Знову ???
11 years ago
Re: Знову ???
Anonymous
11 years ago
Re: Знову ???
11 years ago
Re: Знову ???
Anonymous
11 years ago
Re: Знову ???
11 years ago
Re: Знову ???
Anonymous
11 years ago
Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
11 years ago
Re: Навіщо ви ганьбите ВНЗ?
Anonymous
11 years ago
October 21 2009, 18:41:18 UTC 11 years ago
October 21 2009, 21:31:25 UTC 11 years ago
:(
Anonymous
11 years ago
Deleted comment
Deleted comment
11 years ago
Для неграмотних
Anonymous
11 years ago
Deleted comment
Re: Для неграмотних
Anonymous
11 years ago
Deleted comment
Re: Для неграмотних
Anonymous
11 years ago
11 years ago
порада від колишнього студента-юриста
October 21 2009, 19:23:30 UTC 11 years ago
Re: порада від колишнього студента-юриста
October 21 2009, 21:23:29 UTC 11 years ago
October 21 2009, 22:22:46 UTC 11 years ago
Щодо довідки - тобто якщо у студента на вулиці станеться інфаркт, зіб"є машина, на нього вчинять напад чи шось таке подібне, коли його відвезуть не до студентської поліклініки (яка може знаходитись в іншому кінці міста), а за негайною потребою до блищої лікарні, то довідка звідти не буде дійсною, так?))))))))))
October 21 2009, 22:26:32 UTC 11 years ago
11 years ago
11 years ago
Anonymous
October 21 2009, 22:30:31 UTC 11 years ago
"Студенты не боятся", чё-чё? Вы вигнали человека НИ ЗА ЧТО. Староста прислуживая деканату написала фиктивную заяву, да? Кафедра написала, что его не было на занятиях(даже забыв впопыхах о том, что есть же отметки, думали никто не узнает). И справки им не понравились.. Уж конечно, только какое это имеет отношение к тому, что его выгнали, без предупреждения, еще до того как студент их показал.
Собственно говоря тут всплывает вообще ужасная деталь на которую никто не обратил пока еще внимания. все зафиксированные случаи коррупции подобного рода на юрфаке совпадают по времени именно с становлением Бугрова как проректора.
Паралельно еще начнут всплывать подробности что и как творится в общежитиях с местами, пикантности "закрытых" списков при формированиях магистров во многих отделениях и т.д. и т.п.
А, студенты Бугрова, политологи, ничего не могут, зачем так врать? Все под ногтем, под страхом, все молчат, все как староста в групе Алексея готовы написать любую заяву, "лишь бы меня не угробили на сессии".
университет шевченка опорочен глубокой давней пеленой коррупции и как символично, что эта пелена начинает развеиватся от того, что чиновники просто зажрались, просто решили погубить судьбу простого чесного умного студента с Донецка. Они уже прокатали на десятках запуганых студентов технологии и просто как шакалы упиваясь всевольностью и безнаказаностью решили играть по-крупному - рубить без причин по первому же поводу даже отличника..
Видать очевидно даже не ожидали, что "лох","запуганый мальчик" не "схавает", не встанет на задние ножки прося "мама-папа продавайте все что есть, нужна взятка, я не хочу оказаться на улице, что поделать что декан уже в возрасте, но свинья без морали и совести".
Самое печальное в этом всем, что теперь не удивлюсь, если Алексей станет жертвой правды. Он не хотел этого шума и этой грязи, он лишь не мог допустить, чтобы им вытерли пол, он даже не верил вероятно, что ректорат узнав о случившемся не вернет его, а будет искать повод защитить грязного декана..
что ж, тем не менее первая ласточка.
October 21 2009, 22:44:16 UTC 11 years ago
Anonymous
11 years ago
11 years ago
Це не я
Anonymous
11 years ago
Re: Це не я
Anonymous
11 years ago
October 22 2009, 00:16:52 UTC 11 years ago
Я у свій час закінчив політех, так по деяким предметам викладачів бачив вперше на екзамені, але як я його гарно здавав - ніхто до мене претензій не мав))
October 23 2009, 07:51:37 UTC 11 years ago
Маю червоний диплом (92 рік).
З 1988 до 1991 року був достатньо активний, щоб мене не те що відрахували за пропуски, а взагалі (при бажанні) могли б в буцегарню кинути.
Але навіть в ті часи мене рятувало від помсти з боку комуністів ставлення нашого ректора до мене як відмінника.
Він категорично був проти того, щоб відмінників відраховували за пропуски, бо знав, що талановита людина за тиждень надолужить там, де інший витратить місяць і вседно знати не буде...
Тож у випадку з хлопцем очевидне бажання розправи, приховане буквою нормативних актів, якими приховується пан Багров, майстерно жонглюючи політичними ярличками і лицемірно згадуючи усілякі жахи тоталітаризму, в якому САМ (як і я, до речі) був вихований :) (ще б пак - хто на що вчився...
Для фахівців по доправленню до буцегарень
Anonymous
11 years ago
До фахівців Букви ;)
11 years ago
Re: До фахівців Букви ;)
Anonymous
11 years ago
Re: До фахівців Букви ;)
11 years ago
Re: До фахівців Букви ;)
Anonymous
11 years ago
Re: До фахівців Букви ;)
11 years ago
← Ctrl ← Alt
Ctrl → Alt →