Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Бандері - Героя, Покрову - державним святомСьогодні, 12 жовтня, Київська організація ВО «Свобода» пікетувала Секретаріат Президента з вимогами надати Провіднику ОУН Степанові Бандері звання Героя України, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української Нації та проголосити 14 жовтня, день створення УПА, державним святом.«Наближається до завершення Ваша президентська каденція, і Ви, пане Президенте, маєте останній шанс належним чином пошанувати українських повстанців, які боролись за державну незалежність України проти московських, німецьких, польських, угорських, румунських та інших окупантів та відзначити Провідника цієї боротьби - Степана Бандеру», - сказано у зверненні «Свободи» до Президента. Забрати це звернення вийшов працівник Секретаріату.Люди тримали плакати: «Державне свято: 23 лютого – скасувати! 14 жовтня – запровадити!», «Свобода» за визнання ОУН-УПА!», «Вимагаємо: Визнати ОУН-УПА! Присвоїти Бандері звання героя!», «ОУН-УПА – державне визнання!», «Бандера – наш герой! Покрова – наше свято!».До звичайних кричалок «Слава Україні! Героям слава!» і «Слава Нації, смерть ворогам!», «ОУН-УПА – державне визнання!» додалося: «Бандера – наш герой! Покрова – наше свято»!Виступали заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник, а також заступники голови Київської організації Андрій Іллєнко, Руслан Андрійко і член Київського міського комітету «Свободи» Юрій Ноєвий.


Руслан Андрійко

Андрій Мохник висловив дуже правильну думку - про те, чому наша влада не хоче і боїться визнання УПА. По-перше, є промосковський табір, який отримує гроші з Кремля. З цими все зрозуміло. По-друге, є «помаранчеві», які у 2007 році ішли на вибори під гаслами визнання УПА. Але визнання УПА означало б докорінний перелам у нашій новітній історії, бо воно перекреслює УРСР, оголошує її окупаційною адміністрацією, яку насадила Москва. А Україна тоді веде свою історію від УНР, ЗУНР, Карпатської України, від держави, проголошеної Актом відновлення 30 червня 1941 року, - але не від УРСР.


Андрій Мохник і Вікторія Омельченко

Коротше (це я вже від себе): визнання УПА дорівнює повному розриву з Москвою і оголошенню її нашим історичним ворогом. Тому, я вважаю, УПА визнають ще нескоро. А ветеранів стає все менше – невже не дочекаються? Політика політикою, але треба ж і совість мати.
Tags: акції, бандера, мохник, омельченко, оун, покрова, свобода, упа, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 28 comments