Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Суд по справі "руйнаторів Леніна"(По-русски читать тут)
Сьогодні, 9 жовтня, у Шевченківському райсуді м. Києва слухалась справа «руйнаторів Леніна» Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта.
У засіданні оголосили перерву до 15 жовтня,
оскільки Шевченківська районна міліція, яка до того звинувачувала адвоката у навмисному затягуванні справи, з невідомих причин не передала вчасно до суду матеріали справи.У залі засідань була сила-силенна журналістів – мінімум 7 телекамер і величезна кількість фотокорів. У розсилці були вказані мої контакти, і весь вчорашній день і сьогоднішній ранок я на власний страх і ризик запевняла їх, що їм дозволять знімати :) У порівняно невеликому залі оператори і фотокори сиділи мало не на голові один в одного. Через цю присутність представників ЗМІ у залі панувала повна демократія – нікого не ловили, наприклад, на спробі сфоткати засідання мобілкою – я таке бачила вперше :)
Суддя Комушин К.О.

З настрою судді і взагалі всіх у залі я відчула, що сидіти, схоже, ніхто не буде (тьху-тьху...)Весь час, поки відбувалося засідання, під будівлею суду проходив пікет на підтримку руйнаторів: «Свобода», КУН, УП, ПУ, позаорганізаційні патріоти.
Вони тримали гасла: «Геть окупаційні символи з України!», «На чиєму боці суд – українців чи терориста Леніна?», «Вимагаємо справедливого рішення суду!», «Комунізм – ідеологія геноциду!», «Ленін – ідеолог та практик геноциду!», «Фашизм засудили – компартію до суду!» тощо. І весь час проходив молебень – молилися о.Сергій Ткачук і о.Леонтій (Федорів) (УПЦ КП) – «за братів наших, що зараз перебувають на судилищі неправедному».
Вид на пікет з вікна судової залиАдвокат Сидір Кізін пояснив журналістам, що звинувачення абсурдні: по-перше, хлопцям інкримінується хуліганство, по-друге, пошкодження пам’ятника національного значення. Але хуліганство – це акт, вчинений з хуліганських мотивів, тобто неповаги до суспільства, громадян і держави. Хлопці ж, вчиняючи свій акт (а до цього вони зробили відеозапис про свої наміри), виходили з поваги до мільйонів громадян, загиблих внаслідок режиму Леніна. А до державного реєстру пам’яток національного значення цей пам’ятник взагалі ніколи не входив, про що є відповідні документи.
Акція була спланованою, хлопці знали, на що йшли, вони не порушували громадський порядок і спокій, не ховалися від працівників міліції – навпаки, охоче давали пояснення про ідейні мотиви, з яких вони це робили.
Десятки громадських організацій, 43 нардепи, багато митців виступили на захист хлопців. В залі були присутній президент Ліги українців Канади. Справа набула громадського розголосу, громадськість підтримує хлопців – отже, це було не хуліганство, а акція прямої дії, спрямована на очищення України від пам’ятників тоталітарного режиму.
Микола Коханівський спілкується з журналістами біля суду

Після суду колона з хоругвами і прапорами, скандуючи «Геть Леніна з Києва!», «Серп і молот – смерть і голод» і «Комуняку на гілляку!» пройшла до мерії, де відбувся пікет з вимогою знесення пам’ятника Леніну.


Микола КОХАНІВСЬКИЙ: «Я знаю, такі акції продовжуватимуться, бо цієї комуністичної нечисті маємо ще повно. Я не знаю, чи сьогоднішня влада в змозі це зробити. Це маємо зробити ми, кожен з нас, на своєму рівні – писати звернення, а в кого є здоров’я – брати кувалди і не соромитись цього, бо це справа свята і Боже, все Святе Письмо про це говорить.
Цей кат чого тільки не зробив! Загони ЧК мордували українців, забирали хліб. Перший голодомор – його рук справа».
Виступали заступник голови КМО КУН Євген Лупаков, Георгій Лук’янчук від Української партії і Руслан Андрійко від «Свободи». Останній закликав усіх підтримати хлопців дією, повторивши їхній вчинок.


Ось так сьогодні виглядає Ілліч. Зелені риштування, червоний прапор вгорі і біотуалет для захисників :)</b>

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/179796.html
Tags: акції, кмда, коханівський, кун, о.сергій, пам’ятник, репресії, свобода, священик, суд, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 69 comments