Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

На захист Андріївської церквиСьогодні, 7 жовтня, активісти ГО «Наша земля» провели міні-акцію на Андріївському узвозі. Приводом для неї стала, зокрема, загроза Андріївській церкві.
Через інтенсивну забудову навколишньої території, розповів координатор ГО Ігор Гурчик, відбувся зсув грунту, і Андріївська церква «просіла». Зараз церква частково обнесена дерев’яним зеленим парканом, проводяться роботи з укріплення фундаменту. Учасники акції переконані, що це дасть лише тимчасовий результат.Активісти встановили секцію дерев’яного паркану, обклеєну їхніми вимогами і великою кількістю чиновницьких «відписок». Разом з професійними інженерами і геологом поводили тележурналістів узвозом, показали місця, яким загрожує найбільша небезпека.Акцію підтримав гурт «Артіш» у складі вокаліста і гітариста Тимофія Ведерника і скрипаля, а також флейтиста Руслана Коробаня. Хлопці дуже класно грали і співали – як власні пісні, так і українські народні мелодії та світові хіти.Ще у травні ц.р. «Наша земля» звернулася до всіх гілок української влади з вимогами:
1. Поновити дію Указу Президента України №208/2007 від 15 березня 2007 року щодо захисту історичного центру Києва та заборони його варварської забудови та знищення.
2. Створити культурно-меморіальну зону «Андріївський узвіз – пам’ятка світового значення», яка об’єднає верхню та нижню частини м Києва.
3. Всі проектні та реставраційні роботи, що стосуються культурно-меморіальної зони «Андріївський узвіз – пам’ятка світового значення», повинні виконуватись виключно на відкритих конкурсних засадах.
4. Терміново припинити відведення, продаж та приватизацію земель та об'єктів культурно-меморіальної зони «Андріївський узвіз - пам'ятка світового значення".
5. Заборонити нове будівництво на території Андріївського узвозу та на територіях, що до нього відносяться.
6. Заборонити рух автомобільного транспорту Андріївським узвозом.

(Від себе додам, що з вимогами згодна, тільки «пам’ятка світового значення» – це занадто, на це уповноважене лише ЮНЕСКО. Хай Андріївський узвіз буде пам’яткою всеукраїнського значення).

«Сьогодні було засідання Подільської райдержадміністрації, на якому вони почали обговорювати проект реставрації Андріївського узвозу, - сказав Ігор Гурчик. – Незрозуміло, який, з якою концепцією. Щоб його реставрувати, треба обрати концепцію. Це мають бути принаймні 5 сторінок, розроблених спеціалістами».
Tags: акції, київ, фото, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments