Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Українофоб Марков судиться з "Вільною Одесою"(По-русски читать тут)
Друзі, я майже ніколи не прошу Вас про піар моїх матеріалів. Але зараз попрошу, бо, по-перше, треба інформаційно допомогти хорошій людині, по-друге, українофоби дістали.


Йдеться про відомого всім одеського олігарха Ігоря Олеговича Маркова – колишнього депутата Одеської міськради, керівника забороненої нещодавно Мінюстом проросійської партії «Родіна». Це він власноручно побив на мітингу «Свободи» Віталія Безеду (http://www.youtube.com/watch?v=S5zbDU6g8Tk). Це йому належить українофобський канал АТВ (приклади передач: http://censor.net.ua/go/offer/ResourceID/69080.html, в кадрі – Григорій Кваснюк, колишній рупор групи "Родіна" в Одеській міськраді). Кажуть, що саме Марков стоїть за вбивством Максима Чайки. Крім цього, це звичайний олігарх з бандюків, який займається в Одесі всіляким незаконним бізнесом.
Нині він утік з України. (До речі, нотатка силовикам, слідчим, працівникам спецслужб тощо: якщо зникає українофоб, не марнуйте часу на Ізраїль чи ПМР. Одразу ж шукайте його у підмосковній клініці).

Досі, навіть після вбивства Чайки, я нічого не писала про Маркова. Руки не доходили вивчити проблему. Я теж не свята, і заворушилася лише тоді, коли він створив проблеми нашій людині.
Людину звати Володимир Ущаповський, і він є моїм другом. На сьогодні він - активіст руху «Свободная Одесса» (http://www.svobodnaya.odessa.ua). На газету «Свободная Одесса», одним з основних працівників якої є Володимир, Марков подав до суду.

Ситуація така (розказую вам правду – справжню, а не адвокатську). «Вільну Одесу» підтримує мер Едуард Гурвіц, з яким воює Марков за допомогою ЗМІ, що йому належать, а також усіма іншими засобами.
Марков звинувачує Гурвіца и Ко у незаконній забудові, а люди Гурвіца – що Марков на чолі своїх компаній «Славянский альянс» і «Союз» (зацініть назви :)) займається тим самим. Гурвіц заборонив в’їзд автотранспорту на «Трасу здоров’я» (прибережна зона), а «марківці» хочуть вільно під’їздити до побудованих ними ресторанів і готелів, тощо.

Зрозуміло, що для Гурвіца і Маркова це звичайний конфлікт бізнес-інтересів - бізнесмени ділять сфери впливу. Я і не думаю захищати Гурвіца – крім усіх інших причин, він мені за це не заплатив :) Скоріше за все, вони один одного варті. І не потрібні ніякі журналістські розслідування, щоб це встановити.
Але Марков – українофоб. А Гурвіц давав одеським вулицям українські назви. Але і пам’ятник Катерині встановили при ньому – правда є правда.

Більше того – я не буду беззастережно захищати і хлопців з «Вільної Одеси». Вони вчинили необережно, навівши у газеті факти, які не можуть підтвердити документально. Цих доказів і не могло бути - занадто багато справ у нашій країні вирішуються неофіційно. Якщо не помиляюся, навіть телеканал АТВ офіційно Маркову не належить.
У позовній заяві Маркова згадуються кілька публікації з газети «Свободная Одеса» №10 (39) від 14 травня 2009 року. Марков заперечує, що він «через подставных лиц имеет отношение к захвату территории санатория имени Чувырина», що «Руководитель партии «Родына» имеет криминальное прошлое, …был членом разных преступных группировок, неоднократно… фигурировал по ряду уголовных дел, …был причастен к распространению наркотиков» тощо.

Переконана, вищенаведені факти є правдою. Але хлопці підставились, бо не можуть їх довести. Мій перший редактор, Василь Тимофійович, мене, ще зелену, навчив: ще до Помаранчевої революції я працювала у ющенківській газеті, і ми регулярно друкували анекдоти та інші веселі історії про одного відомого крадія шапок, і називали його завжди ім’ям і по-батькові, без прізвища :) Подати до суду було неможливо.

Йдемо далі. Один розумний чоловік порадив мені не загострювати увагу на українофобстві Маркова. Мовляв, українофобів в Одесі повно, цим не здивуєш, а Марков ще й отримає через мою статтю додаткові газорублі – мовляв, добре працює :). Крім того, сказав він, «проблема Маркова» цікава лише одеситам, а для них питання патріотизму не першочергові, тому треба робити наголос не на тому, що він українофоб, а на тому, що кримінальник, бандюк.

Безумовно, він кримінальник і бандюк. Але матеріали карних справ я у руках не тримала, і кожен, кому не ліньки, зможе мене спитати: «А докази де?». Врешті-решт, на відсутності задокументованих доказів і погоріла «Вільна Одеса».

Отже, залишається одне: винести проблему Маркова і таких, як він, на всеукраїнський рівень. Врешті-решт, майже у кожному місті є свій Марков. Не всі ще до Москви втекли.

Що іще? 25 вересня буде суд. Свою людину треба захистити. Українофоба і його спільників – добити.

http://bilozerska.livejournal.com/173591.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/173591.html
Tags: бєспрєдєл, одеса, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 81 comments