Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

За місяць - Покрова(По-русски читать тут)
Цікаво, як пройде цьогорічне свято. Минуле, як всі ми пам’ятаємо, через всезагальне роз’єднання було доволі-таки невдалим. Плюс ще побоїще 18-го...

А в мене ностальгія, тому викладаю фотки чотирирічної давнини - Марш УПА-2005. Хай будуть в Інеті для історії.
Є такі, хто не знають або забули, як проходив перший Марш УПА? Мабуть, нема, але про всяк випадок трошки розповім.

Суть - дуже коротко: на Майдані Незалежності мав відбутися молебень за участі ветеранів УПА, але з самого ранку Майдан був зайнятий "опонентами" - комуністами, вітренківцями та іншими "газорублівцями". Міліція оточила їх суцільним кордоном і не пропустила правих на Майдан. Молебень відбувся на Хрещатику просто перед міліцейським кордоном.
А ще того дня відбулася чи не остання в історії київських вуличних акцій масова бійка. (Випадки, коли озброєні "космонавти" б’ють беззбройних демонстрантів, не рахую). Після того міліція навчилася розводити опонентів, і вуличні акції втратили щось таке, що приваблювало до них - чого гріха таїти - частину радикальної молоді.
Мене саму того дня ледь не затоптали ногами. Я тоді тільки-но почала працювати прес-секретарем УНА-УНСО і багато чого не розуміла. Наприклад, того, що якщо я не ходжу в колоні разом з усіма, а ходжу всюди, то бажано не мати на рукаві пов’язки УНСО :)

В УНА-УНСО того дня мав бути з’їзд - той, на якому головою обрали Шухевича. Штаб у нас тоді був на Дарвіна - вгорі над Бесарабкою, і ми планували пройтися колоною до Майдану, побути з ветеранами УПА на молебні, а далі іти до себе на з’їзд.

Іду зранку Хрещатиком у напрямку Бесарабки, на штаб, а назустріч суне просто нескінченна колона "газорублівців" з однаковими цікавими плакатиками ("геть-якийсь-там-нацизм") - невеличкі картонки на міцненьких дерев’яних рейках. В разі чого - дуже зручна зброя.Далі - сцена. Одна наша жіночка з УНСО - в армії снайпером служила, ще й "чорний пояс" у неї - іде вона вдвох із сином на штаб, а назустріч - сила-силенна тих "газорублівців", і скандують: "Фашизм нє прайдьот!". І вона, хоч і має таке ж відношення до фашизму, як Шухевич до СС, але не втрималась, склала руки рупором і закричала на весь Хрещатик: "Прайдьот, прайдьот, ще й морду набйот!!" :)) (До речі, пізніше слова дотримала, особисто набивши кільком червоним пики :).Пошикувалися ми біля штабу колоною і рушили вниз до Бесарабки. При вході на Хрещатик на нас чекала доволі потужна група під червоними прапорами з Че Геварою (ні до, ні після я таких прапорів не бачила). Звісно, вони спробували нас не пропустити. Почалася бійка.

Далі "барси" розводять червоних і червоно-чорних, я в сутичці опиняюся серед "опонентів", і "барси" не пропускають мене до своїх. А ті помічають на мені пов’язку УНСО (на випадок бійки прикрутила її так, що швидко не знімеш) і вкількох кидаються на мене, ледь не затоптали. Підбрала з землі поламану вудку - древко від прапору - вона нічого не важить, зате закінчується гострими трісками - і в очі одному. А далі наші пішли на прорив і благополучно повернули мене до своїх лав :)Наші прорвалися на Хрещатик.


Попереду - легендарний "Сашко Білий".На Хрещатику перед Майданом вже були ветерани УПА і представники майже всіх правих організацій України.


В центрі біля державного прапору - покійний Петро Андрійович Хмарук


Голова УНА-УНСО Юрій Шухевич поруч із портретом батька


Голова Київського крайового братства вояків ОУН-УПА Орест Васкул


Відбувся молебень за вояків УПА (отець Сергій Ткачук і отець диякон Олександр)


З владикою Євстратієм (УПЦ КП) і владикою Богданом (УАПЦ). В руках у мене, до речі, - той самий фрагмент поламаної вудки :)


Далі ми спокійно вирушили до себе на з’їзд.


- Слава Нації! Смерть ворогам!

http://bilozerska.livejournal.com/172100.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/172100.html
Tags: акції, бійка, марш, оун, покрова, уна-унсо, упа, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 51 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →