Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про "положених" і "неположених"

(По-русски читать тут)
Я була тоді нікому не потрібною студенткою ("Студенти не люди" - була в нас така примовка), а він - талановитим і популярним автором-виконавцем.
І ректор організував йому концерт у нашому вузі, і ми з кращою подругою сиділи у другому ряду.
І я аплодувала йому мало не до синців на долонях, і казала подрузі: "Талантище!". А моя думка значила для неї дуже багато.
І от після концерту вона, несанкціоновано, поки я копирсалась у його дисках, підійшла до нього зі стосиком маленьких папірців у руках.
На папірцях були мої вірші. Переписані спеціально для неї. Подруга вважала за обов’язок мати у себе дубль всього, що я написала.
По наївності вона спробувала сказати йому щось про талановиту подружку - щоб він, мовляв, почитав і сказав свою думку. Далі я обернулася на його підвищений тон і побачила, як він доволі нечемно відсторонює її за плече.
Я не засуджувала його - ні тоді, ні потім. Бо прекрасно розуміла, скільки нездар щодня лізе до нього зі своєю "творчістю". Буде він розбирати рукописні писульки дрібним почерком, аякже.

Через кілька років ми зустрілися на прийомі у Президента Ющенка. Мій герой дуже сильно постарів і здав. Але майже одразу почав до мене залицятися. Така гарна дівчина, казав, з такими очима, не може не писати віршів. Ну, зізнайтеся, ви щось пишете? І прикривав очі, готуючись вислухати черговий потік свідомості романтичної дівчинки.
"Я не пишу віршів", - відповіла я.
А потім він помер, і так я й не сказала йому, як любила багато років його творчість.

А нещодавно я переклала кілька творів однієї дуже відомої і талановитої поетки. Знаючи, що побачу її на одному заході, роздрукувала ці переклади, вказавши внизу свої контакти, і передала їй. Сказала, що не маю права не показати, і що в мене є її домашній телефон, і що якщо вона не проти, за кілька днів зателефоную їй, спитаю її думку.
"Якщо я матиму час розмовляти з вами", - відповіла вона.
Я не засуджую її зовсім. Уявляю, скільки графоманів намагаються до неї пробитися.
Але я їй не подзвонила.

http://bilozerska.livejournal.com/166314.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/166314.html
Tags: митці, я, історії з життя
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 43 comments