Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ще фотки з Одеси. Частина 3. ДворикиДійшли руки викласти ще трохи фоток з Одеси. Перша і друга частини тут і тут.

Одеські дворики (чогось не пишеться "подвір’ячка") - це щось! В моєму дитинстві трохи таких, здається, було і в Києві, але зараз вони вже давно відійшли в минуле - такі маленькі, з невисокими будиночками, з дерев’яними "шпаківнями", зі столами, де обідають по кілька сімей разом (шкода, коли я там гуляла, спека була неймовірна, і люди поховалися), в доміно грають, білизну сушать...Спочатку я гуляла сама і просто зазирала у всі підворіття. Потім, як вже писала, alek_ya влаштував мені розкішну екскурсію.


Звичайні поштові скриньки у підворітті. В Києві, здається, такого уже немає.Раніше такі колодязі стояли в центрі кожного двору. У них збирали дощову воду, бо з прісною водою в Одесі було важко.


Італійська бруківка. Її дійсно привозили з Італії, щоб подолати одвічну одеську проблему - пил. (Підворіття на вулиці Пушкінській, біля пам’ятника Пушкіну)


Ми з Олексієм alek_ya.

Планування деяких двориків, де були раніше доходні доми - дуже цікаве. Дворик у дворику, як "матрьошки", у кожен веде арка такої висоти, щоб міг проїхати кінний екіпаж, і всередині ще один глухий дворик - для екіпажів.

На жаль, зловити це планування в один кадр без ширококутника неможливо.

А це - особливий дворик: "Одеський дворик мистецтв", вул. Пушкінська, 12. Спочатку, розповів Олексій, він був звичайнісіньким, але у ньому жив (і живе зараз) художник Алік Мірзоєв, і з допомогою інших ентузіастів він зробив дворик таким:
Вікно в Європу :)

Олена Білозерська, Елена Белозерская, Елена Билозерская
(Останні 2 фотки - з ЖЖ alek_ya).
Далі буде...
Tags: одеса, фото, френди, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 16 comments