Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Правило дядечка Пітра

(По-русски читать тут)
Дуже часто в дискусіях мене питають про докази. Наприклад, які є докази, що це Путін наказав убити Гонгадзе або Чорновола, а не, скажімо, Кучма? Ніби в руках у когось може бути письмовий наказ когось убити, за підписом особисто Путіна.Простіше треба, люди. Адже все дуже легко прораховується.
По-перше, метод Елізи Дулітл – «Хто капелюшка вкрав – той і тітоньку убив».
Скажете, Еліза – неосвічена дурочка? Неосвічена – так, але вона розумніша і більш вольова за деяких професорів.

По-друге, метод дядечка Пітра з оповідання мого улюбленого Чапека «Смерть барона Гандари». Це був такий немолодий тупуватий слідчий без краплі фантазії, який покладався тільки на власний величезний досвід. Хто, на його думку, міг убити барона, міжнародного авантюриста, іноземного шпигуна, азартного гравця і розпусника?
Може, у нього був племінник? Зазвичай убивають племінники. Ні, не було. Шофер теж убити не міг - шофери не вбивають, вони пиячать і крадуть хазяйський бензин. Може, чоловік коханки? Ні, він комерсант, комерсанти займаються шахрайством і не платять податки. А може, племінник був у кухарки?
Виявилося, що вбив племінник двірника. Щоб забрати гаманця.

Простішими треба бути, люди, як дядечко Пітр, від досвіду йти. Всі знають, наприклад, що Кучма людей не вбиває, він хитрує і дворушничає. А Путін вбиває. Ну, і так далі :)
Tags: гонгадзе, кучма, література, путін
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 25 comments