Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Моя Одеса. Частина 2. Тещин міст


Хотілося б, правда, щоб можна було повісити десь такий замочок - і все, маєш гарантію, що це почуття уже на віки :)

Цей міст, чи не найдовший в Одесі, було збудовано у 1960-х рр. за розпорядженням секретаря Одеського обкому КПРС Синиці. Він щодня їздив обідати до тещі, і його задовбало робити довжелезний крюк. Конструкція моста (він тримається на тросах) така гнучка і рухлива, що якщо пострибати на середині, та ще й вкількох - відчуваєш себе як на гойдалці :)
В останні роки цей міст став Мостом закоханих - як у нас в Києві. (Тільки з нашого, на жаль, час від часу стрибають самогубці, як в Одесі - не знаю). Молодята увішали його тисячами замочків - переважно, іменних. Імена і гравірують, і пишуть чим прийдеться - аж до білого коректора і лаку для нігтів.
Спочатку, розповів мені alek_ya, міська влада зрізАла замки, бо це дуже важко для мосту, а потім облишила цю безнадійну справу і, навпаки, наварила спеціальні стрижні, щоб чіпляти замки на них.

Я долала цей міст хвилин 40, намагаючись роздивитися всі, брала їх у руки. Це цікаво, бо це - долі людські. Який відсоток з цих пар зберегли свої стосунки, а скільки - розбіглися? Береш так замок у руку (бажано, старий, облізлий) і думаєш: а ці зараз разом чи ні? Хтось із перехожих навіть вирішив, що ми з Олексієм шукаємо свій :))


"Санька і Андрюша". Дуже сподіваюся, що Санька - дівчина :)


"Леша и Света". Імена наварені на замок. Якщо сам замок не зріжуть, це вже точно на віки.


"Долечка и Дролечка". Зворушливо! Ніде не чула, щоб у наші часи до коханих зверталися "дроля", "дролечка". Наскільки я розумію, це щось російське діалектно-народне, ще й застаріле, означає щось типу "дорогенький". Пам’ятаєте, у Ю.Кіма: "Пошлю дролечке письмо, и мы начнем все сызнова".


"Арарома и Арашмоля". Цигани чи просто прізвиська такі?П.С. Згадала історію, батько розказував. У радянські часи в кіно перед початком фільму пускали короткий документальний ролик. Глядачі, що по багато разів ходили на улюблені фільми, змушені були весь час дивитись і той самий ролик. На одному з них з кіно виходила, тримаючись за руки, усміхнена молода пара, яку режисер використав як символ щасливого взаємного кохання. А то були сокурсники мого батька. І на момент появи ролику вони вже давно розбіглися...
Tags: одеса, фото, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 38 comments