Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Московський патріарх у Києві. Частина 3. Хресна хода за УкраїнуСьогодні, 28 липня, у день хрещення Русі, Українська Православна Церква Київського патріархату провела урочисту хресну ходу від Володимирського собору до Володимирської гірки, а УНА-УНСО продовжила пікетувати московського патріарха Кірілла.

Спершу про хресну ходу - вона мене вразила.
З 10-ї - літургія у Володимирському соборі. Яблуку ніде впасти. Звичайно, собор не вмістив всіх прихожан.
Після літургії з гучномовців біля собору розповідали (здається, це був голос владики Євстратія (Зорі)) про те, як багато років УПЦ КП намагається вести діалог з РПЦ про створення в Україні Єдиної Помісної Православної церкви, а ті просто відмовляються розмовляти.
Ще раніше патріарх Філарет заявив, що УПЦ КП відмовляється від акцій протесту проти Кірілла і скликав вірних на святкову хресну ходу.
Коли почалася хода, стало видно, скільки нас. Тисяч 15-20, не менше. З усієї України.

На літургії Кірілла у Лаврі я не була, але була на Володимирській гірці. Там було 2-3 тисячі людей, не більше. Чому - не розумію, адже в УПЦ МП набагато більше парафій. Що їм заважало звезти людей зі всієї України? Може, у них лише церкви, а люди - в більшості на папері? Може, у них і справді розкол, і частина парафій не хочуть вітати Кірілла?..

...Колона розтяглася на всю Володимирську вулицю, зловити її в один кадр було неможливо. Вони навіть не скандували "Наш Патріарх - Філарет!". Лише несли таке гасло. Одне - на всю колону.
Гасла - були, хто це, за що і проти кого - було прекрасно видно. Але - ненав’язливо, щоб не перетворити хресну ходу на політичний мітинг. З десяток гасел на всю колону. Жодної агресії. Купа ЗМІ. Спокійно, впевнено, потужно. Продумано. Доброзичлива така міць.
Якщо маєш можливість провести Києвом стільки людей - і не за гроші же! - можеш собі дозволити таку розкіш, як доброзичливість. Це, знаєте, як великий сильний звір може бути добродушним, а дрібним хижакам, типу тхорів, доводиться бути злобними. Закон природи.

Показали усім, скільки нас. Скільки людей за Українську церкву. І все.

Добре, дивіться фотки.
"Геть московські руки від українських святинь!"Володимирська вулиця


Між Софією і Михайлівським Золотоверхим. Друга частина колони ще на Володимирській.


Трьохсвятительська вулиця.


"Кириле, почни діалог з Київським патріархатом!"


Грузини. Я крикнула їм "Гаумарджос, Сакартвело!" (Хай живе Грузія!) - як же вони сяяли."Не дамо зганьбити Україну!"


Наші отець Сергій Ткачук і отець Леонтій (Федорів) з парафіянами. Зверніть увагу - в о.Сергія на грудях медаль УНСО!


"Кирилл для України - іноземець". Друге гасло читається :)*************************************************************
Я не спустилася разом з усіма на Володимирську гірку, бо розраховувала встигнути у Либідський парк, де УПЦ МП збирається будувати собор замість єдиної в районі зеленої зони. Там мав бути Кірілл, а до його приїзду - акція протесту проти знищення парку. Але дорогою мені зателефонували, що Кірілла не буде, а очеплення вже зняли. Повернулася у центр.

*************************************************************

Далі - пікетування готелю "Київ", де Кірілл брав участь в урочистому прийомі. Біля сотні унсовців стояли чітко напроти готелю, прапори відбивалися у його вікнах.
Стояли, як водиться, у міліцейській коробці. Олександр Гудима, голова Братства Андрія Первозванного, страшенно репетував - а голос у нього потужний - "Бийте їх, бийте кийками! Покажіть, що в Україні хазяєва москалі!", телефонував комусь і вимагав, щоб унсовців випустили з оточення. Кричав про Гундяєва: "Мордва суне в Україну!" і т.д. Тривалий час було чути лише його :)

Тримали головне гасло:
Скандували кричалки: "Геть московського попа!", "Кирила - на Курили!", "Чемодан, вокзал, Россия!", "Кирило, наїдайся і більше не вертайся!", "Наш патріарх - Філарет!" тощо.


Тим часом до готелю по одному збиралися московські попи. Їх зустрічали дружно і радісно :) Вигляд у деяких був трошки переляканий :)


Ледь не забула про крихітну "групу підтримки" :)


Нарешті з’явився Кірілл. Його підвезли майже до самого входу у готель, вивели швидко, весь час затуляючи від очей і об’єктивів. Чим далі - тим потужніші заходи безпеки :) Що цікаво - зі зброї я б дістала його запросто, а об’єктивом - ні. Сенс?


А от митрополит Володимир (Сабодан) ні від кого не ховався. Зайшов собі, як нормальна людина.


- Слава Нації! Смерть ворогам!

****************************************************************************
О шостій було ще вечірнє пікетування кіностудії ім.Довженка, де Кірілл виступав у прямому ефірі.


Цього разу його "дуже солідно" завезли взагалі з чорного заднього входу :)


Цікаве поєднання лайтбоксів на Володимирській: Патріарх Філарет - Кірілл - Ющенко. Цікаво, що якщо подивитися на них з іншого боку - Ющенко на всіх трьох :)

П.С. Завтра пікетувань Кірілла вже не буде, нарешті відпочину, відісплюсь і повідповідаю вам усім :)

http://bilozerska.livejournal.com/160664.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/160664.html
Tags: акції, гундяєв, о.сергій, уна-унсо, упц кп, упц мп, фото, християнство
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 185 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →