Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Поетична вечіркаУ п’ятницю, 17-го, знову взяла участь у поетичному зібранні ПЛАСТ, організованому гутіркою українських поетів Sevama. Ця зустріч видалася мені цікавішою за попередню, оскільки, крім поетів, виступали і музиканти.


Першим читав свої гостросоціальні вірші журналіст Юрій Рудницький. Читав пристрасно, з нервом, запам’ятався вірш про Жовті Води…Другою була я. Прочитала більше 10 віршиків (цього разу потрібні були саме гострі твори), відповідала на запитання. Найбільше, мені так здалося, народ зацікавив той факт, що я за життя написала аж цілий один вірш про кохання :)


Один свій вірш прочитала і Оксана Яблонська. Ці поетичні зустрічі відбуваються саме завдяки її енергії і любові.


Пісні і вірші вокаліста групи «Артіш» Тимофія Ведерника – якісь по-дитячому світлі, всі - з постійною, ніяк і нічим не аргументованою надією на краще. Цей хлопець – математик, займається наукою – метрологією, судячи з усього, непогано заробляє – і мріє бути вуличним музикантом…
Він грав у парі з Юрієм Рудницьким, а на середині пісні із сусідньої кімнати вийшов відомий у певних колах автор і виконавець Кока Черкаський з банкою кави у руках і почав використовувати її замість бубона… :)


Кобзар із Суботова Микола Пушкар каже, що жодної ноти не знає, а грає з самого дитинства. Його інструмент – це не просто так, це кобза з балалаєчним строєм – я так зрозуміла, три балалаєчні струни плюс баси. Під неї він співав прекрасні авторські пісні у фолковому стилі і навіть – разом з присутніми – державний гімн.
Співав, зокрема, таку щемну пісню «Жінка другова»… Я знайшла в Інеті текст, вочевидь, це не Пушкаря пісня, бо там написано «Слова та музика: Олександр Смик»:

Жив та був собі козак-зірвиголова.
Та сподобалась йому жінка другова...

Ніби й досі і не жив, відшукав траву —
Попри Бога зворожив жінку другову.

Довелись іти на Січ під хоругвами.
Та не з ним була в ту ніч жінка другова.

Сумно шабельки дзвенять, пил та згарище.
Ідуть на ворожу рать два товариша.

Втричі більше ворогів. Друг знесилений.
Пролунало поміж гір: "Прощай, милая!"

Козак коника обняв, б'є попругою.
Кулю на себе прийняв, яка другові.

Поверталися на Січ під хоругвами.
Гірко плакала в ту ніч жінка другова.


Далі був Кока Черкаський. Досі, як не дивно, я про нього не чула, але потім знайшла в Інеті багато інформації («Кока – тому, що я Кока, а Черкаський – тому, що живу в Черкасах»). Пісні чимось нагадали мені незабутнього Тризубого Стаса: такий цинік-цинік, а в душі лірик :) Здалося мені, що деякі з виконаних Кокою пісень були написані ним у молодості…

Ось вам, наприклад, псевдопанегірик Ющенкові:
Віктор Андрійович Ющенко любить вкраїнський народ,
Віктор Андрійович Ющенко - гарант наших прав і свобод,
Він є взірцем демократії - до непристойності аж.
Віктор Андрійович, Віктор Андрійович наш!

Далі йшла доволі дотепна відповідь Ющенка. Якісний стьоб, тому що висміювалися не вигадані, а реальні його слабкості: неймовірна любов до сім’ї, яка для нього на першому місці.
Загальне враження – почасти сумне. Чому? Бо якщо всі, і я в тому числі, звикли, що вірші і поети у наш час нікому не потрібні, то музиканти відомі все-таки існують. І коли автори і виконавці з такою технікою гри, з хорошими голосами (Юрій Рудницький потім зробив мені комплімент – нічого, що «палю», Юрію? :) – з яким він пієтетом ставиться до жінок, які вміють стріляти. А в мене такий самий пієтет до тих, хто вміє добре співати і добре грати) – так ось, коли люди з такою технікою гри виступають перед 15-20 слухачами – це сумно. Навіть якщо людей в процесі виконання пісні стає трохи більше – молодь, що проходила повз книгарню, де це все відбувалося, заходила послухати.
З іншого боку, концерти авторської пісні, яку слухали наші батьки, відбувалися на кухнях чи в лісі при багатті для 5 чи 10 друзів, і нічого… Окуджаву, Візбора, Вероніку Доліну потім знали усі.

П.С. Хтось щось писав про мої "літературні плани" (чи амбіції, не пам’ятаю). Знаєте, нема їх у мене. Вирішила для себе: запропонують - виступити/опублікувати/видати - не відмовлюсь. Але активно домагатися цього, дерти за це горлянки - боронь Боже.
Tags: митці, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments