?

Log in

No account? Create an account
лютий 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Ч/б

Поетична вечірка

Posted on 2009.07.19 at 22:54
Tags: ,


У п’ятницю, 17-го, знову взяла участь у поетичному зібранні ПЛАСТ, організованому гутіркою українських поетів Sevama. Ця зустріч видалася мені цікавішою за попередню, оскільки, крім поетів, виступали і музиканти.


Першим читав свої гостросоціальні вірші журналіст Юрій Рудницький. Читав пристрасно, з нервом, запам’ятався вірш про Жовті Води…Другою була я. Прочитала більше 10 віршиків (цього разу потрібні були саме гострі твори), відповідала на запитання. Найбільше, мені так здалося, народ зацікавив той факт, що я за життя написала аж цілий один вірш про кохання :)


Один свій вірш прочитала і Оксана Яблонська. Ці поетичні зустрічі відбуваються саме завдяки її енергії і любові.


Пісні і вірші вокаліста групи «Артіш» Тимофія Ведерника – якісь по-дитячому світлі, всі - з постійною, ніяк і нічим не аргументованою надією на краще. Цей хлопець – математик, займається наукою – метрологією, судячи з усього, непогано заробляє – і мріє бути вуличним музикантом…
Він грав у парі з Юрієм Рудницьким, а на середині пісні із сусідньої кімнати вийшов відомий у певних колах автор і виконавець Кока Черкаський з банкою кави у руках і почав використовувати її замість бубона… :)


Кобзар із Суботова Микола Пушкар каже, що жодної ноти не знає, а грає з самого дитинства. Його інструмент – це не просто так, це кобза з балалаєчним строєм – я так зрозуміла, три балалаєчні струни плюс баси. Під неї він співав прекрасні авторські пісні у фолковому стилі і навіть – разом з присутніми – державний гімн.
Співав, зокрема, таку щемну пісню «Жінка другова»… Я знайшла в Інеті текст, вочевидь, це не Пушкаря пісня, бо там написано «Слова та музика: Олександр Смик»:

Жив та був собі козак-зірвиголова.
Та сподобалась йому жінка другова...

Ніби й досі і не жив, відшукав траву —
Попри Бога зворожив жінку другову.

Довелись іти на Січ під хоругвами.
Та не з ним була в ту ніч жінка другова.

Сумно шабельки дзвенять, пил та згарище.
Ідуть на ворожу рать два товариша.

Втричі більше ворогів. Друг знесилений.
Пролунало поміж гір: "Прощай, милая!"

Козак коника обняв, б'є попругою.
Кулю на себе прийняв, яка другові.

Поверталися на Січ під хоругвами.
Гірко плакала в ту ніч жінка другова.


Далі був Кока Черкаський. Досі, як не дивно, я про нього не чула, але потім знайшла в Інеті багато інформації («Кока – тому, що я Кока, а Черкаський – тому, що живу в Черкасах»). Пісні чимось нагадали мені незабутнього Тризубого Стаса: такий цинік-цинік, а в душі лірик :) Здалося мені, що деякі з виконаних Кокою пісень були написані ним у молодості…

Ось вам, наприклад, псевдопанегірик Ющенкові:
Віктор Андрійович Ющенко любить вкраїнський народ,
Віктор Андрійович Ющенко - гарант наших прав і свобод,
Він є взірцем демократії - до непристойності аж.
Віктор Андрійович, Віктор Андрійович наш!

Далі йшла доволі дотепна відповідь Ющенка. Якісний стьоб, тому що висміювалися не вигадані, а реальні його слабкості: неймовірна любов до сім’ї, яка для нього на першому місці.
Загальне враження – почасти сумне. Чому? Бо якщо всі, і я в тому числі, звикли, що вірші і поети у наш час нікому не потрібні, то музиканти відомі все-таки існують. І коли автори і виконавці з такою технікою гри, з хорошими голосами (Юрій Рудницький потім зробив мені комплімент – нічого, що «палю», Юрію? :) – з яким він пієтетом ставиться до жінок, які вміють стріляти. А в мене такий самий пієтет до тих, хто вміє добре співати і добре грати) – так ось, коли люди з такою технікою гри виступають перед 15-20 слухачами – це сумно. Навіть якщо людей в процесі виконання пісні стає трохи більше – молодь, що проходила повз книгарню, де це все відбувалося, заходила послухати.
З іншого боку, концерти авторської пісні, яку слухали наші батьки, відбувалися на кухнях чи в лісі при багатті для 5 чи 10 друзів, і нічого… Окуджаву, Візбора, Вероніку Доліну потім знали усі.

П.С. Хтось щось писав про мої "літературні плани" (чи амбіції, не пам’ятаю). Знаєте, нема їх у мене. Вирішила для себе: запропонують - виступити/опублікувати/видати - не відмовлюсь. Але активно домагатися цього, дерти за це горлянки - боронь Боже.

Comments:


(Анонімно) at 2009-07-21 08:55 (UTC) (Посилання)

Від Незнайки із Марса

Дорогі мої друзі та чарівна поетеса Олена запрошую всіх Вас хто був на Поетичній вечірці і хто чув наш гурт на концерт чи по радіо в суботу в Роут 66 в 21.00. Вхід вільний. З повагою хіпі Тім по прізвиську (Незнайка з Сонячної міста) та Гурт Артіш. До речі гурт Артіш із древньої індійської мови санскриту перекладається Ар - як сонце а тіш – як тиша чи спокій. Бережи всіх Будда)))
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2009-07-21 09:07 (UTC) (Посилання)

Re: Від Незнайки із Марса

Дякую за запрошення! на жаль, не знаю ще, чи буду в місті.
lesnichiy2004
lesnichiy2004 at 2009-07-23 13:15 (UTC) (Посилання)
Дякую за звіт, Оленко :)
Ваш виступ буде в наступному літературно-музичному відеожурналі "ДОС" ;)

Це тільки друга ПЛАСТ-акція і вона відбувалась практично за повною відсутністю якісного просування в небайдужі маси інформації про подію.
Чому? Довго пояснювати, але наступна буде супроводжуватись кращою медіапідтримкою, тож може через 10 років хтось з присутніх буде пишатись з того, що особисто слухали накнигарник (наквартирник) Оленки, Коки, Юрія, Ведерника та Пушкаря...
sevama
sevama at 2009-07-25 15:13 (UTC) (Посилання)
Я зараз пишаюся, що знайома із Кокою Черкаським, який пропагує гурт "Вурдалаки", є класним поетом, прозаїком, веде форум, пише і співає пісні, і є моїм другом :)
З Юрієм Рудницьким ми досі якось перетикалися на різних акціях, а тут несподівано подружилися і таке враження, що я знаю його усе життя. Він пише класні твори і є неординарною особистістю. Його здібність гри і співу я відкрила для себе під час провокації, яку робила sevama, на Андріївському узвозі. Тоді Наталка Клименко, Юрко Рудницький, Ніна Телегіна, Тимофій Ведерник, ще один хлопець, якого я десь уже бачила і чула і який назвався просто Ігор, Ігор Гурчик Страннік, один пан-актор і я наспівалися досхочу у гостинному шатрі ката та рицарів...
Микола Пушкар є тим неограненим самородком, який ще заблистить усіма барвами, і мені дуже приємо, що я можу це побачити і почути.
Оленка Білозерська була відкриттям наших провокацій, своїми лірично-жартівливими віршами вона потішила і подивувала усіх. Юнка зі снайпером, гострим оком і словом і... жабкою у вірші ;)
Пан з відеокамерою є незмінним добрим Духом севами, завдяки йому світ дізнається про наші акції, він опікується молоддю і допомагає їй відкривати свої таланти...
Словом, затишно на вашій сторінці, Оленко, тут можна сидіти і писати мемуари ;););)Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2009-07-29 12:56 (UTC) (Посилання)
Яка класна рецензія! Дякую, Оксано!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2009-07-29 12:53 (UTC) (Посилання)
Терпіти не можу себе на відео, а так з усім згодна :)
lesnichiy2004
lesnichiy2004 at 2009-07-30 11:25 (UTC) (Посилання)
Добре :)
Потерпіть трішечки... Нарід наш буде вдячний...
sevama
sevama at 2009-07-25 14:56 (UTC) (Посилання)
Дякую, Оленко :)

Вчора розмовляла з ВКВ (поет Володимир Вакуленко-К.) про фестиваль, який організовує sevama 24 серпня у Львові, - "День незалежного поета".
Так от, Володя робив недавно фестиваль одного дня народження (свого) "ТРІБ'ЮТ", на який прийшло 19 друзів. Знаєте, іноді 19 друзів вартніші 190 слухачів, які вийдуть і кісточки твої обмиють.

З одного боку, прикро, що слухачів було мало, з другого, - книгарня не розрахована на таку велику кількість люду. Зате наступна зустріч 14 серпня буде у іншому приміщенні, ми надіємося, що воно буде просторішим. Що ще цікаво, приходять ті, кого запрошуєш особисто, решта люду слабо реагує на інформативні розсилки, дехто записується просто так, аби не почуватися самотнім чи поза живим життям.

А чи домагатися друку - це питання часу. Я не домагаюся - просто прошу вірші у авторів, які мені до душі, і публікую їх :)
До речі, Оленко, прошу надіслати ваші твори, які звучали на акціях ПЛАСТ-1 і ПЛАСТ-2, - ми формуємо збірку ПЛАСТ - провокативно-ліричної антології сучасної творчості.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2009-07-29 12:55 (UTC) (Посилання)
Дякую, Оксано!
Віршики обов’язково наберу і скину Вам.
(Анонімно) at 2009-07-29 11:32 (UTC) (Посилання)

Муз. критик. Композитор

Решил лишний раз покритиковать группу Артиш им полезно))) я скептически отношусь к молодым группам люблю Сантану, Джими Хендрикса. 1)Видел выступления на Арке Дружбы народов этих выскочек, новой волны которые в принципе молодцы как ее называют группа Артиш гранж с фольком ну так 51 на 49 но в тех 51 конечно есть что послушать меня тоже задело за душу. Потому решил и поддержать, поэт их сильный и вокалист хороший но поет в нос как вокалисту поучиться бы не помешало! А вот прозвище Незнайка - дурацкое.
Музыка у Артиш достойная)))
После выступления проекта Грин Грея - Sister Siren когда вышел Артиш подумал даже Sister Siren бы таково поэта как вокалист Артиша тогда бы девушки серьездней смотрелись!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2009-07-29 11:35 (UTC) (Посилання)

Re: Муз. критик. Композитор

Дякую за відгук :)
(Анонімно) at 2009-08-15 07:41 (UTC) (Посилання)

Від гурту Артіш

Дорогі друзі та чарівна Олена запрошуємо на акустичний концерт в
піцерії Папа Джон в п"ятницю 21.08.09
Киев, Адрес: Воровского вул, 32.
Вхід вільний
Зповагою до Вас
Previous Entry  Next Entry