Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Організація "Небо" - хода на честь УГВР(По-русски читать тут)
Сьогодні, 12 липня 2009 року, київський осередок організації «Небо» провів ходу вулицями Києва на честь 65-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради (УГВР).
Про організацію цю, я певна, ви чуєте зараз уперше, а я вперше почула кілька днів тому, коли вони запросили мене на акцію. Отже, я там побувала і розкажу вам усе, що побачила і почула – навіть якщо після цього поста хлопці образяться і не запросять мене вдруге :)


Знаменита футболка "Дякую Тобі, Боже, що я не москаль!"

У парку Шевченка на другу годину зібралося біля 15 людей – майже всі зовсім юні. Присутній був «головний руйнатор Леніна» Микола Коханівський. Почала я з того, що трохи поспілкувалася з Сашком, лідером київського осередку «Неба».- Розкажіть про вашу організацію. Єдине, що мені вдалося знайти в Інтернеті, - трохи інформації про запорізький осередок і акції на острові Хортиця.
- Нас сьогодні не так багато – не так, як коли «Свобода» організовує. Київський осередок організації «НЕБО» утворився лише позаминулого четверга – 2 липня. У нас акції зараз не можуть бути багаточисельні, тому що, наприклад, пластуни, які можуть нас підтримати, майже всі у своєму таборі. І спека зараз велика. Ну, побачимо… Головне – не обов’язково кількість.
- «Небо» - це абревіатура?
- Абревіатура.
- А як розшифровується?
- Міліція сказала нікому не казать. (Пізніше, не під диктофон, я запитала у Сашка розшифровку, пообіцявши нікому не казати. От і не кажу :)
- А хто очолює організацію?
- Запорізьку – Ігор Артюшенко, київську – я.
- А коли утворилася запорізька організація?
- В цьому році. «Небо» ще не пройшло реєстрацію. Будемо реєструватися цим літом.
- А чим ви відрізняєтесь від усіх інших молодіжних правих організацій, яка у вас ідея?
- У нас ідея – націоналізм, але ми такі, доволі-таки креативні. Дивіться, скільки є націоналістичних молодіжних організацій, РУП чи РПУ, як там вони, рух України, УНО «Воля» імені Коновальця, дуже багато, але вони не проводять акцій. А ми за тиждень спромоглися – хоч маленьку акцію, але ми її проведемо.
Ще ми відрізняємося тим, що виступаємо більше як патріотична організація. Тобто у нас, крім націоналістів, є патріоти, які просто патріоти. Тобто вони можуть спокійно розмовляти російською, але в душі і на ділі порвуть за Україну будь-кому глотку.Потім почалася хода. Кричалки – звичайні, як на всіх правих акціях. Значно ефектнішими були коментарі Сашка у мегафон. Він багато чого не знав, плутався у кричалках і назвав президента УГВР Кирила Осьмака Осьмачкою, але за словом в кишеню не ліз і миттєво знаходив вихід у будь-якій ситуації. Спілкувався у мегафон з міліцією: «Все нормально, так? Якщо буде не нормально, ви нас попередьте, щоб ми встигли втекти». Особисто мене здивувало, що серед міліціянтів, крім нашого улюбленого капітана, був присутній особисто всесвітньо відомий майор Оніщенко :)Отже, кричалки: «Україна – понад усе!», «Бандера – вождь! Шухевич – вождь! Коновалець – вождь!», «Бандера, Шухевич – герої народу, вони воювали за нашу свободу!» («тому що фактично так і було», - додав Сашко :). Незважаючи на «російськомовних патріотів в організації», кричали і «Москалів на ножі!».Проходячи біля «ліберала Грушевського», тричі прокричали йому «Ганьба!», а Петлюрі і Коновальцю – «Слава!». Ще кричали «Слава!» убитому «антифою» Максиму Чайці і загиблому нещодавно у бійці з вірменами міліціонеру Сергію Бондаренку. Також тричі пролунала «Слава!» «Миколі Коханівському, який перший почав знищувати ідолів Леніна» (Коханівський при цьому відмахувався обома руками, як міг :).

Помітно було, що хлопці погано знають більшість кричалок, тому класичне одноголосе скандування почало виходити ближче до кінця.Коли спускалися вулицею Хмельницького, внизу на Хрещатику побачили зелено-білі прапори (як з’ясувалося пізніше, громадської ініціативи «Я – киянин!»). «Бачите, там попереду стоять якісь ліберали, - сказав у мегафон Сашко. – Коли будемо проходити повз них, я крикну «Ліберастам…», а ви тричі «Ганьба! Ганьба! Ганьба!». Тому що якщо ми крикнемо «Смерть-смерть-смерть!», вони можуть злякатися». Хтось торкнув Сашка за плече: «Вони там збирають підписи за відставку Черновецького». «Добре, - одразу знайшовся Сашко. - Оскільки ми з ними солідарні в тому, що Черновецький – наш ворог, коли будемо проходити повз них, крикнемо тричі «Черновецького – в космос!».Пройшлися Хрещатиком – центральною смугою («оскільки ми господарі на своїй землі»), постояли трошки під мерією з «античерновецькими» кричалками.Потім провели на Майдані маленький мітинг. Виступали Сашко, Микола Коханівський і Фізик. Вже без мегафона – вочевидь, розрядився.- Бандера і Шухевич, - казав Сашко, - воювали не за цю Україну, яка не може нічого зробити з внутрішніми і зовнішніми ворогами, де підло вбивають героїв Української Нації. Преса при цьому старається все замовчувати. Тому що невигідно робити так, щоб Українська Нація, воїни Української Нації, якими, по суті, є міліція (присутні мєнти всі, як один, зареготали – О.Б.), більшість міліції, не вся, на жаль – є корупціонери, і це факт, але ми про них не будем. Воїни України, міліція, армія, вони завжди у нашій пресі виставляються, як ті, з кого сміються. Націоналістів роблять такими, що я не знаю, але це не так. Але ми знаємо свою мету. У нас мета – на майбутнє. Побудова великої України. Щоб не Україна орієнтувалася на Росію чи Америку, а вони на нас.


Микола Коханівський:
- І тоді, у 1944 році, українці почасти були роз’єднані, хоча було вже не таке роз’єднання, як у 1918 році. Було лише 2 табори: мельниківці і бандерівці. Створення УГВР – намагання всіх об’єднати проти трьох ворогів: німців, совєтів і поляків. До певної міри це об’єднання вдалося.
І мені дуже приємно сьогодні, що ця молодь, більшість з яких школярі, першокурсники, згадали про цей день, і вийшли, і запросили мене. Велика вам за це подяка, що ви не забуваєте історію, хоча це мають робити науковці, збирати круглі столи. Але на жоден з них мене не запросили. Але це дата, тому що тоді, по-перше, ми стали сильними, об’єднавшись, по-друге, президентом УГВР став східняк, і західняки, які тоді очолювали все – Шухевич, Кук, у них була армія, вони добровільно скинули з себе ті погони генеральські і сказали: хай наддніпрянець нас очолює. І це теж приклад для сучасних політиків.
...Те, що вас сьогодні мало, - це деталі. Завжди українці починають з малого. Українська Гельсінська група на початку складалася з 4 або 5 чоловік, і їх всі вважали ненормальними. Але з тих кількох чоловік згодом постав Рух – найпотужніша свого часу партія.Фізик розповів про президента УГВР Кирила Осьмака – як він розповсюджував українські книжки, як став одним із засновників Української Центральної ради, як двічі був заарештований у радянській Україні. У 1944 р. його обрали президентом УГВР, але невдовзі радянська влада засудила його на 25 років таборів. Не відсидівши термін до кінця, у 1960 році він помер. Фізик цитував слова співкамерника Осьмака – що той до останніх днів залишався переконаним націоналістом, противником будь-якого зближення з Росією.


Зацікавлений слухач :)

Закінчили, як годиться, виконанням державного гімну.
До речі, під кінець акції учасників стало чи не вдвічі більше: підійшли подивитися і послухати, що відбувається, кілька молоденьких дівчаток, і одразу по закінченню хлопці почали активно знайомитися з ними :)

Як висновок:
хлопці молодці – що згадали річницю УГВР і взагалі що провели акцію. Будь-яка права ініціатива вітається. Але… По-перше, мені не сподобались реверанси у бік міліції. Бездоказових припущень робити не буду, тим більше, що там був присутній Коханівський. По-друге, навіть новоствореній організації треба краще готуватися. По-третє, де та родзинка, той креатив, що відрізнить від інших, вже існуючих, розкручених і більш чисельних організацій? Ех, дав би мені хто десятьох людей!.. Креативу було б по самі вуха, краще зміг би хіба що Корчинський :)

Але і це, врешті-решт, неважливо. Не боги обпалюють глечики, перший млинець комом і т.д. Треба буде – то навчаться хлопці. Не варто судити про явище по одній зустрічі з ним. (Бо я, якщо чесно, з цієї однієї зустрічі мало що зрозуміла). Тут треба дивитись, що вони далі робитимуть.

http://bilozerska.livejournal.com/155047.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/155047.html
Tags: акції, коханівський, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 78 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →