Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Душа і шоу-бізнес

Захотілося розібратися, в першу чергу для себе, що мені у мистецтві подобається, а що не дуже. В даному разі - на прикладі кліпів.
Отже, для порівняння 2 кліпи: перший – Марії Бурмаки (люблю!) «Той, той» (режисер Андрій Новосьолов), другий – Руслани «Відлуння мрій». Ці співачки неспівставні за рівнем популярності і, головне, сумою, яку вони спроможні викласти на зйомку кліпа. І тим не менш, у Марії вийшов витвір мистецтва, а в Руслани - просто якісний кліп.
Я спеціально взяла «другим» не якусь нездарну гоцалку, а Руслану. Її я теж люблю. Я їх обох люблю. Але по-різному.
Руслана, переможниця Євробачення-2004 – це завжди потужне шоу, це – нарешті! - професіоналізм без тіні провінційності і «хуторянства», сумніваюся, що хтось ще з української естради здатен працювати на її рівні. А ще – та сама потужна «дика енергія», особливість якої в тому, що вона позитивна, оптимістична. Жодна малолітка, наслухавшись Руслани, не піде різати вени.

А Марічка Бурмака – це душа у чистому вигляді. Її м’якість, інтелігентність, щирість її зворушлива, якась внутрішня незахищеність, її зовнішня симпатичність, досягнута без коротких спідниць, – зазвичай такі люди працюють у жанрі авторської пісні або м’якого року. А ще у неї є щось таке невловиме – не підшукавши більш відповідного слова, назву його тонким смаком.
Отже, кліп-фільм, кліп-образ, кліп-історія і просто хороший кліп.UPD: Оскільки ніхто з коментаторів не відзначив того, що підкорило мене у кліпі Марії, зроблю це сама. Подумайте, який образ, яка прекрасна алегорія: отой тип на ходулях веде за собою веселий натовп і не звертає на героїню уваги. Але як тільки стає холодно, починає іти мокрий сніг, вони всі кидають його і розбігаються, а вона залишається з ним. Він не втримується на своїх ходулях і падає, і лише після того помічає її. Дуже життєва ситуація.

http://bilozerska.livejournal.com/151648.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/151648.html
Tags: відео, любов та інша лірика, музика
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 67 comments