Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Створено Комітет Декомунізації(По-русски читать тут)
Сьогодні, 3 липня, представники українських правих партій і громадських організацій (серед них ВО «Свобода», КУН, УНА-УНСО, Українська партія, НРУ, УНП, ОУН, ВО «Просвіта», Спілка офіцерів України, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, ГК «Пора», Студентське братство та інші, загалом біля тридцяти) утворили Комітет Декомунізації.
Основні завдання комітету – захист учасників «замаху на пам’ятник Леніну» та інших подібних акцій, якщо вони будуть, та боротьба із окупаційними тоталітарними символами і назвами.


Основні цілі і вимоги новоствореного комітету:
1. Негайно припинити кримінальне та адміністративне переслідування Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта.
2. Вилучити з Державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення та всіх переліків пам’яток культури пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені вождям та діячам окупаційного комуністичного режиму, оприлюднивши відповідні реєстри;
3. Змінити назви міст, сіл, вулиць, організацій тощо, які пов’язані з окупаційним комуністичним режимом.
4. Невідкладно завершити процес демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до злочинних дій проти українського народу (Це ж і Катерина ІІ підпадає під це визначення – О.Б.).
5. притягнути до відповідальності посадових і службових осіб, які зволікали і перешкоджали виконанню указів Президента (тобто чиновників і мєнтів – О.Б.)Зразок листа до прем’єр-міністра (такі ж будуть направлені Президенту, голові Верховної Ради, голові Служби безпеки, генпрокурору, міністру внутрішніх справ).

Прем'єр-Міністру України Тимошенко Ю.В.
Шановна Юлія Володимирівна!

Громадська організація «_______» змушена констатувати, що, незважаючи на цілий ряд нормативно-правових актів (Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», Указ Президента України «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні»), пам'ятники та інші об'єкти архітектури, які возвеличують тоталітарний режим, все ще залишаються стояти в різних містах, містечках та селах України.
Незавершеність заявленої відмови від комуністичного тоталітарного минулого сприяє зростанню негативної напруги в українському суспільстві: пропаганді насильства та жорстокості, розпалюванню суспільної ворожнечі.

Цілком зрозуміла неготовність суспільства миритися із моральним дискомфортом, викликаним пам'ятками тоталітарного антиукраїнського минулого, провокує громадян України на самочинні активні дії.
У вівторок, 30 червня, за пошкодження пам'ятника Леніну у м. Києві міліцією було затримано Миколу Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта. Проти затриманих було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, а також ст. 298 (знищення, руйнування або пошкодження пам'яток — об'єктів культурної спадщини).


В центрі - Сидір Кізін, адвокат "руйнаторів Леніна".

Ми переконані, що причиною вчинених дій стала бездіяльність органів влади, відповідальних за демонтаж пам'яток тоталітарного минулого.
Вважаємо неприпустимим визнавати пам'ятники тоталітарним вождям об'єктом культурної спадщини на будь-якому рівні, від національного до місцевого. Існування подібних експонатів доцільне та виправдане лише у відповідних музеях.
Для недопущення подальшого завдавання моральних збитків громадянам України, а також встановлення справедливості,

ПРОСИМО:

Негайно вилучити із Державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення пам'ятник В.Леніну, що знаходиться на Бульварі Шевченка у м.Києві.


На засіданні оргкомітету була присутня і Параска Василівна Королюк, відома більше як баба Параска

***********************************
Не дуже вірю у дієвість та ефективність усіляких "балакучих" комітетів, але цього разу, здається, як би там не було, а хлопці своїм вчинком зрушили справу з мертвої точки.

http://bilozerska.livejournal.com/151340.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/151340.html
Tags: комуністи, коханівський
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 57 comments