Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Трохи про бійку біля Десятинної

dyadechko_volyn (працюю з Опери, тому не можу вставити нормальне посилання на його ЖЖ) підняв тему бійки між язичниками (чи рідновірами?) та прихожанами УПЦ МП, що сталася 19 серпня біля Десятинної церкви.
Хто не знає - там людину поранили з гумового пістолета, а конфлікт точиться навколо каплички УПЦ МП. УПЦ КП хоче мати там свій храм, а язичники не хочуть християнського храму взагалі.


З цього приводу - коментар Володимира Куровського, який він мені дав позавчора для газети "Киевское слово" (в газету пішов гранично скороченим), і кілька фоток.

(Підкреслю: рідновірів не піарю! Я - православна християнка. Коментар публікую просто заради об"єктивності).

********************************************************
Володимир Куровський, Верховний волхв (Голова) Всеукраїнського Духовного Центра «Родове Вогнище Рідної Православної Віри» повідомив, що членів його організації на акції не було.

"Ми виступаємо за духовну толерантність. Наскільки мені відомо, бійка виникла між представниками ОРУ ("Об’єднання рідновірів України"), які називають себе українськими язичниками. Нам достовірно не відомо, що там відбулося. Я зараз не в Києві, а мої заступники мені казали, що наших людей там не було.

Наскільки я розумію, питання пов’язано з тим, що на Десятинній горі було капище князя Володимира, це підтверджено історичними документами. Як представники етнічної релігії, ми вважаємо, що зараз відбувається певна дискримінація традиційних релігій: на всіх наших капищах стоять церкви. Я вважаю, що було б справедливо, щоб Десятинка або залишилася як історичний пам’ятник і на ній нічого б не будували, або створити там слов"янський духовний центр.

Але, дотримуючись релігійної толерантності, ми проти будь-яких силових агресивних акцій. Якщо людина дійсно духовна, вона ніколи не буде відстоювати свої духовні переконання за допомогою сили".

*******************************************************
До прес-секретаря УПЦ КП архимандрита Євстратія я додзвонилася, хотіла взяти коментар, але він тільки послався на офіційне повідомлення УПЦ КП на їхньому сайті http://www.uaorthodox.org. Тому його коментаря тут немає.


Капличка УПЦ МП, через яку виник конфлікт між УПЦ МП і УПЦ КП і згадана бійка
(кадр з оперативної міліцейської зйомки ЦГЗ МВС у м.Києві)

Наступні кадри - відразу після бійки, джерело те саме:
Tags: бійка, упц кп, упц мп, язичники
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments