Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

22 червня


Радянські люди слухають урядову заяву 22 червня 1941 р.

(По-русски читать тут)
68 років тому Гітлер підступно напав на Радянський Союз, випередивши Сталіна - хтось вважає, що на 2 тижні (6 липня), я – що на 2 години.
Напав, ясна річ, абсолютно неочікувано. Це у будь-якій радянській книзі написано.

Але з листів, віршів, щоденників тих років, що не пройшли офіційну обробку (тобто знайдених тільки зараз), – ясно: про те, що війна вже ось-ось, знали всі. Включно з двірником дядьком Васею і піонером Петриком. Обидва, особливо другий, рвалися у переможний бій. Всім здавалося, що війна триватиме максимум пару тижнів.
Хто має напасти першим, якось не педалювалося. Мабуть, вважалося, що все-таки ворог. Але його напад – якийсь умовний: він нападає, і ми одразу ж, того ж дня, женемо його аж до Берліна.
Радянських людей відучали мислить логічно. Тому ніхто й не замислювався: невже ворог такий ідіот, що за такої нашої переваги – першого ж дня його виганяють з нашої території – він зважиться напасти?? Дехто, звісно, замислювався. Але мовчав – від 37-го і 38-го минуло всього нічого.

Передвоєнний час – особливий час. Ті, що живуть у ньому, усвідомлюють його; грозу, що висить у повітрі, відчувають усі. Задовго і безпомилково.
Нумо, всі закрили очі і потягнули носом – нічого там над нами не збирається??

http://bilozerska.livejournal.com/147434.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/147434.html
Tags: війна, друга світова
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 131 comments