Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Анонс акції протесту з приводу забудови "Березового гаю"

Багато разів зарікалася я лізти у будівельні конфлікти і взагалі будь-як ними займатися. Але цього разу не змогла відмовити знайомим з куренівської громади і анонсую акцію протесту з приводу забудови олігархами історичного Березового Гаю, який знаходиться на Куренівці біля музею "Шевченкова хата" і де росте 400-річний дуб, який намагаються зрубати. На захист Березового Гаю на сьогодні зібрано 1056 підписів.

Пікет-віче відбудеться 10 травня о 14:00 біля "Шевченкової хати" (вул.Вишгородська, 5).

Контакт: 8-095-222-59-82 Богдан СадибаЗвернення ініціативної групи мешканців до Президента України
(зареєстровано в Секретаріаті Президента 6.05.2009)
Президенту України Ющенку В.А.
Заява


Шановний Президенте, просимо Вас допомогти повернути ділянку, яка належить до мальовничого історичного "Березового гаю", де знаходиться музей "Шевченкова хата" на Куренівці. По вулиці Білицькій олігархи з великою обережністю звели будинок №8, потім 8-б і 8-а. Так-як з північної сторони через весь Березовий гай далеко знаходяться житлові будинки. Із східної сторони -залізнична колія, приватний сектор і цвинтар знаходяться теж на відстані через великий яр. Із західної сторони - Національний еколого-натуралістичний центр. З південної сторони - дитячий будинок "Малятко" і за ним тільки приватні будинки. Так що поблизу заповідника "Березовий гай" житлових будинків майже немає.

Цим і скористалися олігархи. На місці будинків №8, 8-а, 8-6, які вони збудували, був схил гори, яка тягнеться до дуба, якому більше 400 років. А за будинком № 8-а, де далі забудовують бандюки, було багато дерев. На цій території все вирубали під корінь, рельєф споганили, котеджі будують не зважаючи ні на закон, ні на що. Хитрість, підлість узурпаторів не має меж. Вони схитрили із Березовим гаєм, починаючи із 2000р., мотивуючи, що земля виділена ще бувшим мером - Омельченко О.О.
Притягнути бувшого мера Омельченка О.О. до кримінальної відповідальності.


Карти. Сорі, які дали :)

Хтось, напевно, не знає де закінчується паркан заповідника, погано розбирається в картографії, топографії чи той зовсім не знає що це таке. А також не знає, що цей заповідник - спадщина українського народу. Куди дивились депутати райради, міськради? Так-як зі слів бувшого депутата Подільської райради Масловського М.М., це будівництво через треті-четверті руки, не знайдете крайнього.
Звертались на вул. Дмитрівську 16-а в комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Подільського району м. Києва до Скрибченка О.О. тел. 468-32-12. Скрибченко нас здивував своїми словами, розсердився і почервонів, сказав, що скоро дасть розпорядження зрубати дуб, якому більше 400 років, дуб який пам'ятає вільну козаччину і Шевченкові роки.
Скрибченко з цього дуба вже зараз зробив великого куща, пообрізав його як міг, він йому заважає розбудовувати територію.

Через тиждень-два після розмови із Скрибченко О.О., щоб не повернути вкрадену ділянку заповідника, від будинку 8-б по вул. Білицькій і до паркану еколого-натуралістичного центру був зведений із шаленою швидкістю паркан, на якому і зараз видно, що будували поспіхом. Цегляна кладка мокріє, тому що будівельники спішили і в розчин сипали більше норми цементу.
На компьютерному листі, який зробив Скрибченко зовсім не та схема, як наяву. На комп'ютері Скрибченко може зробити яку завгодно схему. Він по дерибану землі і вирубці зелених насаджень професіонал, злочинець великого масштабу.

Біля будинку 127 вул. Фрунзе влітку 2007 р. серед білого дня вирубали 13 великих каштанів, що можуть підтвердити жителі будинку № 127, 127а.
Між вулицями Замковецькій і Мостицькій в березні 2008р. вирубали яблуневий сад, який міг би давати врожай, а зараз там забудовують 2-х, 3-х поверховими гаражами.
На сайті "Березовий гай" Скрибченко О.О. заключив договір із фірмою "Яблуко" на реконструкцію сквера "Петрівка" - 500 тис. грн., на реконструкцію парку "Кинь-грусть" - 600 тис. грн. і на заповідник "Березовий гай" - 1 млн. 200 тис. грн. Корупція? Куди пішли гроші: на паркани, на будинки?
Вимагаємо відсторонити Скрибченка О.О. від займаної посади та притягнути його до кримінальної відповідальності на довго й подалі...

Ми звертались до керівника громадської приймальні Подільського району (Громадський актив Києва) Пономарчука Геннадія Володимировича, який повідомив, що незаконно забрано три гектара землі в Березовому гаю під забудову. Через тиждень після нашої розмови його звільнили, його телефон 503-83-30, 332-92-41.
Рабченюк Микола Захарович, який пропрацював начальником у Березовому гаю з 1960 по 2000 рік, його тел. 456-95-59, теж може підтвердити, що забрано 3 га землі під незаконну забудову і що ця територія завжди належала Березовому гаю.


Відповідь КП по утриманню зелених насаджень Подільського району на лист-запит Подільської організації КУН з приводу Березового Гаю

Неперевірена інформація.
а) зі слів людей, які проживають по вул. Білицькій, це будує собі котеджі, куму, брату, свату директор спецшколи.
б) зі слів людей, які проживають по вул. Замковецькій, це котеджі гр. Салія та прокурора Подільського району.
в) зі слів людей, які проживають по вул. Вишгородській, ця ділянка заповідника виділена під забудову інвалідам, а пізніше її нібито викупили. Керує будівництвом, як назвала його охорона з посмішкою - Андрій, директор швейної фабрики. Будівельники на запитання "Кому будуєте?" не відповідають, а кажуть ми знаємо що це заповідник, але нам платять ми й будуємо.
Ми зафіксували номери легкових машин, які періодично бувають в зоні забудови, ймовірно можуть бути автомобілями власників будинків: 215-44КЕ; 737-28 ВВ; АМ 1987 АА; 004-66НН; АА 6330 СА; АА 3379 СІ; АА 1547 СВ; АА 3225 АР; АА 0810 ВН; АА 2145 АК; АА 1148 НІ; АА 6550 СХ; 067-24 КВ; АА 8485 НК; АА 8768 НС; АВ 6986 АТ; 17934 КК.
Хто мав право віддавати і забудовувати землю заповідника? Це не Куренівського, не Київського значення, а набагато-багато більшого значення.

Працівники музею „Шевченкова. хата" відгородилися дерев'яним парканом. Зі слів працівників музею, Скрибченко О.О. хоче побудувати тут розважальний центр.
Зі слів директора дитячого будинку "Малятко" Литвиненко Л.С. прийшли 2 крутих чоловіки із товстими золотими ланцюжками на шиї і вимагали у неї дозволу зробити проїзд на захоплену територію через подвір'я її закладу - вона відмовила. Так вони зробили забетонований проїзд між будинками 10 та 12-а по вул. Білицькій і ним завозять будівельні матеріали. З її слів ці круті хочуть на захопленій території побудувати 18 котеджів.
Ми звертались в "Зелене будівництво" по тел. 272-40-18, 272-39-95 Данилюк В.В., 272-39-95 начальник відділу Бровко Д.Ф.. „Екологічний центр" по тел. 270-63-33; „Охорона природи" вул. Дехтярівська 53 по тел. 483-35-96. Форум порятунку Києва „Зелена столиця" Голобуцький Володимир тел. 425-65-24, 425-04-86, моб. тел. 8066-721-65-61. Товариство охорони природи тел. 289-73-82 Рикунова Т.Ф.. Міністерство охорони навколишнього природного середовища тел. 206-31-16, 272-53-62 Дмитрій Федорович. Охорона навколишнього природного середовища тел. 489-01-91 Мельничук Т.В., який на словах підтвердив, що межу „Березового гаю" за 17 років незалежності ще не затвердили. Ми звертались на телебачення "СТБ" тел. 501-98-68, гарячу лінію міськадміністрації 0-51 (Валерія), гарячу лінію "СТН" 278-54-02, 278-51-00. Але поки що марно, вони продовжують з обережністю будувати.
Хто вони? Який блок, яка партія, яка фракція, яка мафія?

Зі слів директора національного еколого-натуралістичного центру, Вербицького Володимира Валентиновича тел. 430-02-60, моб. Тел. 8066-731-04-68 він писав в різні інстанції, звертався усно, щоб припинити забудову Березового гаю і віддати цю територію Центру. Він хотів упорядкувати цю територію для відпочинку населення. Вербицький В.В. справжній українець, патріот, бувший десантник й порядна людина, яка любить природу і Україну. Його теж підтримує директор школи № 68 Жижко Тетяна Вікторівна, директор ліцею КПЕЛ Дідковський Антон Володимирович та його заступник Іванець Микола Данилович, директор дит. буд. "Малятко" Литвиненко Лідія Семенівна, директор школи № 8 Швединська Галина Дмитрівна та її заступник Кічмаренко Т.К., директор ТОВ "Куренівка" Заяць О.А., голова київського відділення Української спілки інвалідів - Гордовенко В.П., директор ДИЗ №234 Шумейко Р.П., завідувач гуртожитком АМУ Удод Г.В., проректор інституту туризму Работай І.Б., директор закладу ФПУ УСБ "Спартак" Кузьмін А.Г. та директор ЗНЗ № 114 Гриша О.О.
Ми теж підтримуємо Вербицького і вимагаємо ліквідувати пивний бар "Пріорка", який знаходиться біля Шевченкової хати з 2001 року, оскільки вони знищують „Березовий гай", вирубуючи дерева для приготування шашликів. Тому й у гаю багато березових пеньків. Директор кафе „Пріорка" говорить, що в них все гаразд, їх періодично перевіряє Київзеленбуд. Цим закладом керує дружина працівника МВС, яка відмовилась представитись.

Ми, люди, які тут проживають і приїздять до музею "Шевченкова хата",
вимагаємо відмінити постанови щодо забудови Березового гаю,
вимагаємо розібрати будинки, повернути захоплену ділянку у власність заповідника, відновити колишній рельєф місцевості і знову насадити дерева.


Контакт: 8-095-222-59-82 Богдан Садиба

Оце дуже-дуже попросили мене розмістити тут ще й віршика про Березовий гай:

Березовий гай

Знов на небосхилі Київ бачу я,
Є там Куренівка – молодість моя.
Є там восьма школа і Березовий є гай,
Куренівка мила – це козацький край.
Є Шевченка хата і Тарасів дуб,
Інститут туризму і юннатів клуб.
Є там восьма школа і Березовий є гай,
Куренівка мила – це козацький край.
Є там кіно «Кадр» і Надтвердий інститут,
Є Пташиний ринок, є там «Голівуд».
Є там восьма школа і Березовий є гай,
Куренівка мила – це козацький край.
Їздить там автобус, їздить «Автосвіт»,
Куренівко мила, шлю тобі привіт!
Їздить там тролейбус, їздить там трамвай,
Куренівко мила, мене зустрічай!
Є там восьма школа і Березовий є гай,
Куренівка мила – це козацький край.

Богдан Садиба
жовтень 1998 р.
Tags: акції, бєспрєдєл
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 13 comments