Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Всі разом або ніхто(По-русски читать тут)
Щойно повернулася з чергового бєспрєдєлу. У нас знову 20 затриманих.
І кажу: більше так тривати не може.
Ми, молодь з кількох націоналістичних організацій, спробували сьогодні повернути Свято-Миколаївський «чорнобильський» храм на Нагірній, 1 (передісторія тут) громаді УПЦ КП на чолі з о.Іваном, яка його будувала і який освячував Патріарх УПЦ КП Філарет.


Обидва священики цього храму і парафіяни були з нами, певніше, ми з ними. У УПЦ МП громади немає – храм захопила фіктивна організація, людей для богослужіння вони привозять десь здалеку.По порядку. Нас було біля 30 чоловік + 2 панотці і парафіяни.
Микола Коханівський з КУН кувалдою (можливо, тією самою, якою розбивав пам’ятник Петровському) пробив дірку в гіпсокартоні і заліз всередину. Я за ним. Микола відкрив двері і впустив решту людей. Ми заклали вхід у підвал і забарикадували всі можливі входи і лази.


Батюшка власноруч будує барикадуЗакладаємо лаз у підвалПриготування до Служби БожоїОтець Іван провів службу – акафіст до св. Миколая.

До речі, з нами був принаймні один хлопець-язичник, честь йому і хвала. Єдине питання, яке він поставив – чи не примусять його цілувати хрест.

Він зрозумів, що це не свара між двома попами чи навіть двома патріархатами УПЦ (і ті, і ті дійсно вже в печінках), а питання державного суверенітету.

Частина хлопців чергувала назовні. (Вважаю це тактичною помилкою. Треба було всім забарикадуватися у храмі, а назовні пустити одного "топтуна"). Ми планували ночувати у храмі. Хтось казав, що якщо протримаємось, завтра може бути якась підмога священиків і семінаристів.


Оцей, що на передньому плані - відмовився представитись і заважав фотографувати

Приїхали мєнти – «Барс». Спочатку один мікроавтобус патрульної служби, потім ще 2 і одне чи два легкових авто. Зявилася слідча група. Мєнти не давали мені їх фотографувати, представитись відмовились. Журналістське посвідчення і номер статті з Адмінкодексу, який дозволяє фотографувати у публічних місцях, на них не подіяли. Я трошки погризлася з ними, але наші хлопці попросили не заїдатися. Бог з вами.


Пройшло трохи часу, ми усі змерзли, і частина парафіянок побігли додому за гарячим чаєм і шапками для хлопців.Тут приїхали московські батюшки: отець Роман з церкви при Жовтневій лікарні (раніше він був в українській церкві, але згодом перебіг до УПЦ МП) і отець Сергій. Показали указ митрополита Володимира, що храм нібито їхній. «Що мені митрополит, якщо у мене є патріарх Філарет», - відповів отець Іван. Між ними почалася суперечка на тему «розкольників» і «безблагодатних». Парафіянки приймали у ній активну участь і ввічливо переконували московських священиків не лізти до наших храмів, як ми не ліземо до їхніх.
Отець Роман запропонував отцю Івану покаятися за розкол, прийти до «канонічної» церкви і служити у цьому храмі разом.


Поки тривала дискусія, мєнти пішли на штурм. Хлопців, що охороняли храм зовні, було трохи більше 20. Їх миттєво змели, бо мєнтів було дуже багато, і всіх запакували. Принаймні одного, Валерія Заболотнікова, сильно побили, він був у крові. Коли хлопців тягли, вони кричали «Слава Україні». Зараз вони у Шевченківському РОВД (вул.Герцена, 9).

У мене трапилась неприємність: занадто довго була з хлопцями на вулиці, у фотоапараті, вочевидь, замерз акумулятор, і затримання відзняти не вийшло. Відеокамера на той момент була вже запакована – понадіялась я на камеру Владислава, кращу за мою, а його, вже давно не хлопчика, теж пов’язали.

Після чого мєнти увірвалися до храму.


Єдиний кадр затримання

А тепер начувайтеся.
Так, нас було мало. Так, по організації не все було ідеально. Але: для того, щоб захистити ОДИН ХРАМ, Майдан, тобто багатотисячний натовп небайдужих, зібрати неможливо. Нас могло б бути 100 або 150 максимум. Якщо мєнтовське керівництво куплене – вони запакують і таку кількість, тому що мєнтів можна нагнати скільки завгодно.

ЧОМУ ІНШІ СВЯЩЕНИКИ УПЦ КП НЕ ВИЙШЛИ ЗАХИСТИТИ СВІЙ ХРАМ? ЧОМУ ТАМ НЕ БУЛО ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА? Що, їм личить тільки підзужувати інших і робити гучні заяви з теплих нірок? Перекривати двері треба було не молоддю, а священиками з хоругвами та іконами і семінаристами, з Філаретом на чолі. Зайняти храм і служити там всім по черзі. А мєнти б охороняли від пастви «святійшого Кирила». Від РПЦ тобто.
І журналістів побільше. Скільки мєнту не заплатиш, не буде він перед камерами бити священиків і ламати хоругви.

Ось так. Якщо ви такі, що за Віру, за Державу і навіть один за одного постояти не можете, то ніхто за вас і не заступиться. І взагалі, пішли ви всі подалі.


UPD (23:25): Хлопців почали по одному відпускати.

bilozerska

lesnichiy2004

http://bilozerska.livejournal.com/123998.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/123998.html
Tags: акції, бєспрєдєл, газорублі, мєнти, репресії, священик, упц кп, упц мп, фото, християнство, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 143 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →