Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Смолоскипна хода пам’яті героїв Крут і придушення більшовиків на "Арсеналі"


29 січня ВО «Свобода» і примкнулі до неї праві організували вже другу у січні смолоскипну ходу – на честь героїв Крут, придушення більшовицького повстання на заводі «Арсенал» і 80-ї річниці створення ОУН. Колона зі смолоскипами пройшла від Майдану до Арсенальної площі, де «під гарматою» відбувся маленький мітинг.

Від усіх інших акцій, де останнім часом бере участь «Свобода», ця відрізнялась відчутно більшим градусом радикальності. Якщо це тільки не самодіяльність Андрія Іллєнка, який керував акцією (Андрія Мохника не було), це означає, що «Свобода» круто бере управо.По-перше, хлопці з мегафонами майже всю дорогу разом з колоною скандували про «москалів на ножі», а один з ораторів, вже біля Арсенальної, ризикнув кілька разів прокричати це і щодо представників іншої, не менш улюбленої нації :)
По-друге, якщо я не плутаю, раніше на «свободівських» акціях колону не супроводжувала доволі велика кількість «космонавтів», ще й не дуже ввічливих… Втім, обійшлося без ексцесів.Кричалки, разом з вищеперерахованими, були стандартні – хіба що трохи частіше, ніж звичайно, кричали «Смерть!», розповсюдивши це побажання не лише на абстрактних «ворогів», а й на більш конкретних «депутатів» тощо.

Згадувати всі не буду – хто не був там, подивитесь відик. Не судіть суворо – я вперше в житті взяла до рук цифрову відеокамеру, ще й одночасно з фотоапаратом, а вдома вперше в житті запустила Мувімейкер (спасибі dobrochin за наводку на відеоконвертер). Незважаючи на це, до залиття на Ютуб ролик ще був пристойної якості, а на ЮТубі – брр…
Деякі хлопці були у вишиванках – подвиг при +1. Під кінець заходу було видно, що вони дуже сильно змерзли.Несли гасла «Слава Героям Крут!», «Слава Євгену Коновальцю – Провіднику Нації!», «З чину крутянців зродились повстанці».Вікторія Омельченко і Віктор Брик


Красуня Младена


Смолоскипи швидко згоряли, на Арсенальній запалених було вже мало.
Член політради «Свободи» Ігор Мірошниченко: «300 студентів, які поклали голови під Крутами, поклали голови недаремно. Вони показали, як не треба діяти владі у своїй країні – як не треба знищувати своє військо. У сучасній Україні військо теж не є боєздатним. І сьогодні ми покладаємося лише на таких, як ви – справжніх патріотів України, які готові покласти все заради її незалежності. Але Україна має бути сильна не лише своїми патріотами, але й своєю армією, якої боятиметься будь-який ворог».Співав під акустичну гітару вокаліст гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк.


Руслан Андрійко: «Сьогодні ліберали нам кажуть, що герої Крут – це були нещасні діти, які начебто не вміли воювати і не могли себе захистити. Але це є абсолютна маячня і неправда. Хіба діти ходять у багнетну атаку? Вони дали гідну відсіч московсько-більшовицькій навалі. Їхню боротьбу продовжили повстанці ОУН-УПА. Саме завдяки цій боротьбі ми й маємо сьогодні Українську державу, хоча б і юридичну. Завдання сучасних націоналістів – зробити цю незалежність фактичною. Звичайно, це буде важко зробити у державі, яка отруює свою молодь алкоголем і тютюном, різними наркотиками та іншими збоченнями. Але націоналістів завжди було мало, але вони були сильні, і завдяки їм завжди трималась українська державність. Слава Україні! Слава героям Крут! Смерть комуністам, пацифістам, лібералам і сіоністам!»

Олексій Бешуля від Української Студентської Громади: «Що ми бачимо зараз? Наркоманія, гомосексуалізм, міжрасові контакти і решта збочень. Невже вони помирали за це? І тепер нашим завданням є те, щоб кожна школа, ліцей чи гімназія, кожен університет інститут чи технікум були справді нашими».


Заступник голови КМО ВО «Свобода» Андрій Іллєнко: «Сьогодні ми відмічаємо потрійну дату. Перша – річниця бою під Крутами. Друга – одночасно з боєм під Крутами у Києві відбувалося придушення Січневого заколоту. Саме тут бійці полковника Коновальця не щадили більшовицьку п’яту колону, яка вилізла зі своїх нір тільки для того, щоб убивати і загиджувати все навкруги… Вони розуміли, що вони – остання надія. Перемоги української нації у ХХ столітті почалися не з писульок Центральної Ради, які не варті були навіть паперу, на якому писалися, а зі штикових атак української молоді під Крутами та придушення п’ятої колони на заводі «Арсенал». Коли зараз нам розповідають чинуші, які плачуть ритуально за героями Крут, що це були діти, які не розуміли, на що вони йдуть. Спробували б вони назвати їх дітьми! Вони знали, на що вони йшли – вони йшли боротися й воювати, і вони не гинули там, як щенята – вони відстрілювали червону наволоч. Щонайменше 300 червоних бандитів були знищені під Крутами – по одному на кожного українця, який там воював. Хіба це робили діти? Ні, це робили українські вовки. І зараз, коли ми згадуємо ті події, ми мусимо розуміти, що лише через бездарну, зрадницьку, опортуністичну політику Центральної Ради УНР тоді зазнала поразки. Не було проблем з українцями – були українці, і були українські герої, були люди, які готові були і помирати за свою державу – не було лише нормального керівництва. Було бидло при владі, були бездарні писаки. Ці посередні особистості, прекрасно орієнтуючись у ситуації, не розуміли того, що без армії, без держави не можливо ні втримати владу, ні, взагалі, забезпечити елементарний порядок.

Сьогодні ми також відзначаємо третю дату – створення Організації Українських Націоналістів, яке відбулося 11 років по тому, у 1929 році. І, власне, Євген Коновалець став лідером, Провідником, вождем ОУН. Її творили саме ті, хто придушував цей січневий заколот.
ОУН – це був орден, в якому не було пацифістів, лібералів, зрадників, цього мерзенного Винниченка та інших діячів, які довели Українську Народну Республіку до розвалу. Там були лише люди зі сталевими нервами, які боролися за абсолютну ідею Українського Націоналізму. І єдиною помилкою Євгена Коновальця в ті зимові дні 1918 року було те, що він разом із червоними бандитами не відстрілював Винниченка і його Центральну Раду.
Завдання нашого покоління – знати ці помилки і не робити їх знову. Сьогодні, коли наша держава може повторити шлях УНР, ми маємо розуміти, що 300 крутян завжди знайдуться. Але крім них, мають ще бути потужна армія, потужна держава з єдиною національною елітою, з ядерною зброєю, потужними можливостями на зовнішній арені. І лише тоді ми зможемо не лише втримувати свою державність, а й перемагати, отримувати нові простори і нові горизонти».


Після акції у мене виникли дві думки. Перша – щодо «Свободи». Дійсно, останнім часом їй аж занадто часто докоряли за «ліберастичність». Далі у тому ж дусі – і відбулося б повне співпадіння електорального поля з УНП :)
Те, що партія, яка розраховує на перемогу на виборах, робить ставку на «правий край», який традиційно у маргінесі, наштовхує на сумні думки: що в країні нашій ось-ось почнеться повний бардак, розруха і мало не голод. Адже, як ми знаємо з історії, тотальна розруха – єдина, але необхідна умова для перемоги ультраправих.


На другу думку мене наштовхнула Вікторія: «Ми почали повторюватись».
Дійсно: якщо армію відмобілізовано й озброєно, треба починати війну і швидко її вигравати. Інакше армія розкладеться.
А у нас виходить – зібрали ми армію, пострибали на кордоні, прокричали на лідера ворожої держави всі матюки, які знаємо – а війну не починаємо. Затягується щось у нас цей період…


http://bilozerska.livejournal.com/120311.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/120311.html
Tags: акції, крути, свобода, смолоскипи, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 157 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →