Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як же важко сказати в очі: "Ти брешеш!"У моєї знайомої є знайома родина - дрібні підприємці, переселенці з окупованих територій, за поглядами в*та в*тою. Жила з ними бабуся, нещодавно вона померла, яка розповідала цій моїй знайомій, як українські літаки бомбардували житлові квартали Донецька. Коли моя знайома сказала, що може, то не літаки, а гармати були, та бабка почала присягатися, що особисто, на власні очі бачила обличчя українських пілотів, вони скидали бомби на Донецьк і сміялися.

Говорила бабка цілком щиро, явно вірячи у власні слова, і була не в маразмі.

Моя знайома розуміла, що сучасні літаки літають на такій висоті, що пілота, ще й вираз його обличчя, навіть теоретично неможливо побачити, і що це кадр з радянського кіно про фашистів, а не з реальності. Але ж не скажеш старій бабці в очі, що вона бреше...

Один мій молодий знайомий, будучи упійманим своїм батьком на брехні, на питання "Навіщо ти мені брехав?" відповів: "Щоб ти мене краще зрозумів".

Буває таке під час дискусій, коли ми розуміємо, що нам кажуть - не просто неправду, а відверту маячню, на кшталт отих пілотів. І присягаються, що бачили це на власні очі, або гідний довіри знайомий бачив. І коли це каже не бот з кошеням на аватарці, а реальна людина, можливо, навіть наш особистий знайомий, можливо, навіть не з репутацією брехуна - нам виховання не дозволяє сказати: "Ти/він цього не бачив, тому що цього не було і не могло бути". Тим більше, що ми відчуваємо, що людина каже цілком щиро. Вона щиро повірила у маячню, яку хтось вдув їй у вуха, і хоче, щоб ти теж повірив. Адже вважає це правдою. І заради цього бреше тобі, навіть не усвідомлюючи, що бреше.

Ну, от як з такими бути?
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 72 comments