Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Кейс Навального: ну, й довбні

Подивилася і я, нарешті, те відео, де Навальний розмовляє телефоном з одним з ФСБшників, що робили на нього замах, і той в усьому зізнається.
Хороше відео. Гарний ляпас усім західним путінським утриманцям, типу Меркель, і західним же розвідкам, які стільки часу майже нічого не могли "нарити".

Нарешті стало ясно, як усе було: убивці з ФСБ проникли у порожній готельний номер Навального, нанесли отруту на його спідню білизну (спеціфічний стиль Путіна), але Навальний вижив через швидку посадку літака і кваліфіковану допомогу лікарів "швидкої". Далі убивці всіляко намагалися ліквідувати докази злочину: вимили непритомне тіло у лікарні і двічі дезінфіковували одяг. Але сліди отрути залишились у крові і сечі Навального, а також на пляшці, з якої він пив.
Гарний ляпас вийшов і конспірологам, схильним казати "хотіли б убити - убили б" - і я зараз зовсім не про кейс Навального, а набагато ширше.

От ми ж усі знаємо про всі наші щоденні недоліки і відверті п*деци. Знаємо і мовчимо, бо так треба. Не замислювались, чому при такому рівні наших загальних відвертих щоденних п*деців путінські танки ще досі не в Києві?
А ось чому.
І виключно цьому.
Тому, що на тому боці - ще більші довбні, ніж ми. І так було завжди.

Ми їх ідеалізуємо, певніше, демонізуємо, самі собі вигадуємо, що вони круті. А у них - не дурний підліток, а цілком дорослий працівник спецслужби, причетний до спроби вбивства, що вийшла на геополітичний рівень, обговорює це вбивство телефоном. Із незнайомою людиною. Отак.
Не буду казати, що вони на 100% усі такі довбні. Але відсоток їхніх довбнів достатній для нашої відносної безпеки. Бити їх, таких, можна і треба. Пам'ятаймо про це.

І другий момент. Вразив захмарний рівень, на якому вів розмову Навальний. Я думаю, це гідно працівника спецслужб - такого, якими вони мали б бути - з величезним досвідом. Ясна річ, професіонали могли трохи повчити, "піднатаскати" Навального, але ж сам він таким професіоналом все одно не є. До того ж, деякі коментатори пишуть, що російський опозиціонер сильно ризикував, проводячи цю розмову особисто, адже його голос могли впізнати. Але ніхто, окрім Навального, який живе темою цього отруєння всі останні місяці, думає про нього щохвилини - про те, як помститися, і про те, як витягнути з цього для себе максимальну кількість бонусів (він політик, для політика це нормально), тільки Навальний, який знає про цю історію все, що теоретично може знати людина, для якого це його власне життя, а не завдання по роботі - тільки він міг розмовляти так.
Молодець. Аплодую стоячи.

Вчимося ще одній давно відомій істині: хочеш, щоб робота була зроблена якісно - роби її сам.

І третя істина. Якщо Навальний стане президентом Росії, він ніколи не поверне нам Крим. Бо це проти інтересів Росії.

Тому наш "запроребриковий" інтерес - не у зміні тамтешньої влади на якусь "притомну" чи навіть "проукраїнську" (це неможливо), а в максимальному, будь-якими шляхами досягнутому, ослабленні Мордору. У розпаді його і загоні під геополітичну лавку. Поки цього не станеться - лізтимуть, стрілятимуть і труїтимуть, хто б там на чолі не був.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 58 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →