Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Смолоскипна хода, присвячена 100-річчю від дня народження Степана Бандери1 січня, у 100-річчя Степана Бандери, ВО «Свобода», Конгрес Українських Націоналістів і патріоти, що долучилися до них, провели у Києві смолоскипну ходу на честь Провідника.Зібралися о шостій у парку біля пам’ятника Шевченкові.Без зайвих слів і промов запалили смолоскипи і вирушили через Володимирську і бульвар Шевченка на Хрещатик.
Людей було дуже багато – тисячі дві, набагато більше, ніж у дві попередні річниці.

Перед Новим роком українофоби розповсюдили в Інтернеті колаж: п’яний бомж валяється біля стіни з написом «Так! Ющенко» і заклик: «Приходь 1 січня на святкування річниці С.Бандери! Там ти зустрінеш таких, як ти!». Воріженьки міряли по собі :)
Але не тільки п’яних, а навіть і похмільних фізіономій серед учасників ходи практично не спостерігалось. Як не було і провокацій з боку опонентів, і самих опонентів теж не було. Чому – дивись вище :)). Перше січня все-таки.Дорогою скандували звичні гасла: «Бандера, Шухевич – наші герої, вони воювали за нас із тобою!», «Бандера – Вождь!», «ОУН-УПА – державне визнання!», «Кому належить Україна? Українцям! Кому належить Київ? Нам!». Проходячи повз пам’ятник Леніну, дружно вигукували «здравиці» на честь «ката українського народа Леніна-Бланка».
Несли транспаранти: «Бандера – наш прапор», «Ми – бандерівці! Влада буде наша!».Звідси, з підвищення біля пам’ятника Леніну, здавалося, що колона вогнів взагалі нескінченна. Це було просто вражаюче видовище.Вікторія Омельченко і Віктор Брик.
Шкода, що Вікторія сьогодні не виступала. Під час промов дуже не вистачало її темпераменту і впевненості на межі з фанатизмом.Народ, що гуляв на Хрещатику, з великою цікавістю дивився на смолоскипну ходу, питав, що тут відбувається. Їм пояснювали у мегафони: «Вітаємо киян і гостей столиці із столітньою річницею від дня народження Степана Бандери, Провідника Української Нації!».Прекрасне ВІДЕО з акції від alex_glbr:На Майдані стали півколом, почалися короткі емоційні промови.Промова Андрія Іллєнка, заступника голови Київської міської організації ВО «Свобода», була, мабуть, найбільш агресивно-радикальною. Шкодую, що не писала її на диктофон. Він казав, що іменем Бандери українці лякають своїх ворогів. І що Бандера, сам будучи молодим чоловіком, міг віддати наказ іншим, тому ж Лемику, взяти зброю і вбивати ворогів.Микола Коханівський з КУНу, «людина, яка власноруч розбила голову пам’ятнику
Петровському», закликав усіх правих до об’єднання. «Якщо це станеться, то ми непереможна сила. Дивіться, скільки зараз тут зібралося представників різних організацій. Якби ж ми спромоглися об’єднати їх в одну, як колись ОУН і УГВР! Якщо буде об’єднання, то буде й перемога».Руслан Коцюбинський, голова Житомирської обласної «Свободи», назвав минуле славним і казав, що сучасній Україні не вистачає лицаря Бандери.Володимир Петранюк, член КУН і директор театру української традиції «Дзеркало», почав так: «З Новим роком, кияни! З Новим роком, націоналісти! З Новим роком Степана Бандери! Друзі, брати, сестри, батьки, подивіться, справа від нас влада пригнала…»
- Мєнтов, - бадьоро підказав хтось із натовпу, а Лисиця лишила на мене відеокамеру і хутенько зникла з фотоапаратом у напрямку міліцейської вантажівки.
- Вони бояться Бандери, - підсумував пан Петранюк.Ігор Мірошниченко, член політради «Свободи»:
"Ім’ям Степана Бандери радянська комуністична московська влада намагалася розділити Україну на Схід і Захід. Вона намагалася посварити всіх українців. Але не можна сховати правди. Ми знаємо сьогодні, хто такий Степан Бандера – справжній Провідник Української Нації. Ми пам’ятаємо, що зробив Степан Бандера для того, щоб сьогодні ми мали свою державу… Ми маємо об’єднатися під прапором Степана Бандери, щоб зробити Україну справді такою, якою ми хочемо її бачити, якою хотів бачити він. Ми хочемо, щоб всі українці стали справді українцями». Він назвав Бандеру "найголовнішим героєм Української Нації".Далі виступала я. Андрій Мохник змусив мене почервоніти, представивши як «найкращого правого кореспондента України» :)
На прохання аж двох френдів :) кидаю сюди розшифровку своєї промови.Слава Україні!
Кремлівська пропаганда робить із Бандери втілення зла. Але деякі наші нічим не кращі – роблять з нього толерантного ліберала. Бандера був лібералом?!
(Вигуки: «Ні, не був!»)

Не був. І саме тому сьогодні на честь Бандери – не урочисті читання, а смолоскипна хода. Ви можете собі уявити смолоскипну ходу на честь Грушевського?
(Вигуки: «Ні!»)

Бандера і бандерівці називали речі своїми іменами і з ворогами не панькались.
Нас можуть спитати: якщо ми будемо такими ж жорстокими і затятими, як наші вороги, чим ми тоді будемо відрізнятися від них? Відповідь дуже проста: тим, що ми будемо, а їх не буде.

Всі знають, хто наші вороги. Це всі, хто проти української Держави і Нації, і в першу чергу – імперський Кремль. Але недовго йому вже бути нашим ворогом.

Тому що ще рік тому були підрахунки, що якщо нафта впаде до 50 доларів за барель, економіка Росії розвалиться. А вона вже довго нижче цієї ціни. У Росії скорочується армія, скорочується МВС. Скоро, страшно сказати, вони почнуть скорочувати найсвятіше – фінансування 5-ї колони в Україні.Так, у нас зараз теж криза. Але які причини цієї кризи? Як сказав один дуже класний російський поет, а я переклала українською:

Криза – це від слова «криса»,
А вона від слова «краде».
Через те у нас і криза,
Що крисятничає влада.

[Поет цей – Леонід Корнілов. Дякую Вам, Леоніде Софроновичу – О.Б.]

Недарма ж криза почалася у рік Криси. Через це тотальне крисятництво люди перестають вірити в ідеї і довіряти одне одному. Але криза - це є одночасно наш час, час правих. Тому що ми єдина сила, яка може навести порядок в країні. Бо для цього нам потрібна міцна центральна влада.

Рік Криси закінчується, настає рік Бика! Час орати землю, а декого брати на роги. Слава Нації!

ВІДЕО
з мого виступу, відзняте френдесою sevama. Мене там не видно, бо вона далеко стояла, тільки голос і прапори майорять.


UPD: Ще одне прекрасне ВІДЕО з маршу і віче, в т.ч. з моїм виступом. Автор - V.D.

Голова КМО «ВО Свобода» Андрій Мохник казав про те, що Степан Бандера ніколи не уникав відповідальності. Так, він брав її на себе, коли віддавав наказ Лемику убити Майлова, коли віддавав наказ про знищення польського міністра внутрішніх справ Перацького, «окупанта, який робив так звану пацифікацію, який нищив українське економічне і культурне життя, нищив представників інтелігенції, селян».– Кара надійшла у 1934 році. Після того Степан Бандера постав перед судом і взяв відповідальність на себе. Він сказав, що є керівником Організації Українських Націоналістів, і цей судовий процес перетворився на суд над польською окупацією. Бандера очолив ОУН у 1940 році, і після цього у 1941 році, 30 червня, взяв відповідальність на себе, коли ОУН революційна проголосила Акт відновлення Української держави. Це була, власне, спроба подивитися, наскільки Німеччина є щирою у своїх прагненнях щодо звільнення народів від комунізму. Вже через кілька днів Степан Бандера був ув’язнений і провів практично всю війну в концтаборі Заксенхаузен.Але ні перший раз, ні другий, ні третій він не зрікся. І коли він ставав Провідником ОУН революційної, він сказав: «Присуд смерті приймаю». Це, власне, так жив і так боровся справжній український націоналіст – Степан Бандера. Це те, що відрізняє українського державного діяча, українського політика від тих крис, що сидять на печерських пагорбах, від залишків комуністичної номенклатури, які перефарбувалися у 1991 році… Ці люди ніколи не беруть на себе відповідальність, тому що Україна для них чужа… Україні потрібен лідер, який візьме на себе відповідальність. Степан Бандера є нашим прапором».

Акція, як і належить, закінчилося виконанням державного гімну.

Дуже позитивна і потрібна вийшла акція, без плачів, без скарг і зайвих затягувань. Хотілося б тільки, щоб було побільше молоді, особливо хлопців бойового вигляду. Адже ювілей Бандери – це не з’їзд ветеранів, він спрямований не в минуле, а в майбутнє.
І побільше ЗМІ, ясна річ.

П.С. Не можу не похвалитися – мій найкращий подарунок на Новий рік. lesnichiy2004 купив цю книгу для мене і приніс просто на акцію :)


http://bilozerska.livejournal.com/111915.html?format=light
http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/111915.html
Tags: акції, бандера, відео, кун, мохник, свобода, упа, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 149 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →