Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Участь у бойових діях як обтяжуюча обставина

Подивилася відеоблог Стерненка на тему трагедії на Житомирщині. Як ми знаємо, орендар ставка застрелив сімох людей, майже всі вони АТОшники, після цього низка ЗМІ і проросійських блогерів поширили інформацію, що загиблі нібито були рейдерами або рекетирами. Стерненко досліджує, звідки взялася ця інформація, адже правду можуть знати лише двоє: підозрюваний у вбивстві і єдиний вцілілий гість. Версії гостя ми не знаємо, а підозрюваний в суді сказав лише те, що був тверезий і стріляв тому, що у нього вистрілили.

Не претендуючи на істину, бо мене там не було, скажу, що схиляюся до версії побутової сварки, без політики і без рекету, бо рекетири навряд чи приїхали б таким натовпом і навряд чи влаштували б п'янку "на робочому місці". Решту має встановити слідство під пильним контролем громадськості. А я зараз трохи про інше сказати хочу.

Чому один чи то бот, чи то просто дезінформована людина розмістила інфу про рекет, а купа інших повірили і стали поширювати? Тому що ця версія - скоріше за все, неправдива - на жаль, виглядає логічною.

Коли у справі Шеремета арештували Кузьменко й Ріфа, я тієї ж миті зрозуміла, що вони невинні. Чому? Бо успішна, достатньо заможна людина (така, як Кузьменко) може зважитись на вбивство іншої людини, яка не є одіозно-медійною (такою, як, наприклад, покійний Моторола) тільки з дуже вагомих особистих мотивів - конкуренція, помста, ревнощі тощо. Жодного подібного мотиву нам не озвучили, озвучивши натомість якусь хрінь про дестабілізацію. Все ясно - брехня.

А от якби мені сказали, що вибухівку під авто Шеремета підклав колишній АТОшник за гроші (заплатити які міг хто завгодно - російські чи білоруські спецслужби, бізнес-конкурент чи особистий ворог) - я б, звісно, теж не повірила без серйозних доказів, бо будь-яке звинувачення треба доводити - але, принаймні, така версія не випадала б з логічного контексту. Бо, на жаль, знаємо багато випадків, коли колишні фронтовики у скрутній матеріальній ситуації починають займатися криміналом. Ясна річ, їх невеликий відсоток від загальної кількості фронтовиків (серед поліцейських, наприклад, злочинців більше), і скільки б їх не було, це не дає нікому права погано думати про всіх "АТО"вців. Але.

Так само, як при скоєнні злочину стан алкогольного сп'яніння є обтяжуючою обставиною - не пом'якшувальною, а обтяжуючою обставиною має вважатися участь у бойових діях - у випадках, коли йдеться про кілерство, рейдерство, рекет, "віджими" тощо. Тобто, не про побутові сварки, самооборону, захист свого майна чи бізнесу, а саме про оце "кримінальне найманство". Хай відповідають по повній. Дістали люди із загостреним хватальним рефлексом, які плямують честь і гідність величезного прошарку ненайгірших людей в Україні.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 44 comments