Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про карантин, свячені паски й ГітлераЯкщо хтось довго за щось боровся і приніс задля цього неабиякі жертви, і все це виявилось марним - це, як мінімум, дуже прикро, як максимум - може стати катастрофою. Ми місяць відсиділи в карантині, стримуючи пандемію ціною страшної економічної кризи в найближчому майбутньому - не для того, щоб своїми руками організувати спалах після Великодня.

Незважаючи на тотальний карантин, влада не заборонила масові заходи на Великдень. Зрозуміло, чому - бо її і так вже звинувачують у перевищенні повноважень, у наступі на права і свободи громадян. Тепер влада боїться ще й звинувачень у наступі на релігійні свободи. Тобто, на традиції переважної більшості українців.

Саме так, святити паски - це народна традиція. Ні в Старому, ні в Новому Заповіті про це нічого не сказано.
Так, кожен православний знає, що ця традиція наповнена священним релігійним змістом. Але це все з духовної, не з матеріальної сфери.
Духовний зміст має залишитись. А всі фізичні дії можна і треба перенести в онлайн. Якщо священник відслужить у порожньому храмі і символічно покропить паски усім, хто дивився службу - паски від цього менш святими не стануть.

Практично в усіх релігіях є певні заборони, які послаблюються для людей, яким неможливо, важко або ризиковано їх виконувати. Так, дозволяється їсти некошерне чи харамне, якщо іншої їжі немає; хворим, воїнам, подорожнім, вагітним жінкам дозволяється не поститися тощо.

Бог не може хотіти страждань і масових смертей віруючих у Нього людей. Тому - люди зроблять боговгодну справу, якщо на Великдень залишаться вдома. Хто агітує під час пандемії ходити до храмів і цілувати там ікони - той, мабуть, не Бога представляє, а когось іншого. І цілком можливо, буде за це покараний - досвід Києво-Печерської лаври у поміч.

І не варто боятися того, що після карантину наші права і свободи нам не повернуть. Колись Гітлер прийшов до влади в Німеччині демократичним шляхом і одразу ж скасував демократію, і це йому зійшло з рук аж на цілих 12 років. Але ж він почав з того, що вивів країну з колосальної економічної кризи, дав людям роботу, побудував автобани... В умовах, коли на тебе дивляться як на Месію, легко вводити диктатуру. В України ж економічна криза лише попереду. Та тут таке почнеться, що цій владі дуже пощастить, якщо вона просто досидить до планових виборів.

Ще раз підкреслю, що пандемія - мабуть, єдиний випадок, коли я підтримую владу в її прагненні обмежити наші свободи. В усіх інших випадках - категорично ні. Я не визнаю право влади забороняти мені (й іншим людям, звичайно, теж) робити що завгодно, крім явних злочинів - таких, як крадіжки, грабунки тощо. Я вважаю, що дорослі дієздатні люди самі повинні нести відповідальність за свої вчинки. Якщо хтось, наприклад, поліз на хмарочос, зірвався і загинув, це його вибір і в жодному разі не привід забороняти іншим наближатися до хмарочосів. Чому в мене така позиція? Виключно тому, що загине лише той, хто поліз, а ми з вами і наші близькі від його вчинку не постраждаємо.
Від алкоголю гине значно більше людей, ніж від усіх інфекційних хвороб, разом узятих. Це правда. Але я не помру від цирозу печінки, якщо мій сусід бухає.

З пандемією все не так. Для того, щоб ми з вами - ті, хто посадили наших батьків під домашній арешт, а самі виходимо з дому за покупками раз на кілька днів, у такий час, коли в магазинах мінімум людей, носимо маски, гумові рукавички і по багато разів на день миємо руки й дезинфікуємо поверхні - щоб ми з вами і наші батьки не захворіли і не померли з вини тих, хто цього всього не хоче робити - повинні бути жорсткі обмежувальні заходи, на які здатна лише держава.

Уявіть собі олігарха, у якого є гроші на все, що в принципі можна купити. Чи може він убезпечити себе й родину, закрившись у власному маєтку за колючим дротом під охороною, із запасами всього необхідного на кілька років вперед? Ні, не може. Бо хтось з його охоронців обов'язково зустрічатиметься з медсестрою чи матиме друга, жінка якого повернулася з-за кордону. Так що абсолютно ніхто не в безпеці. Той олігарх може вплинути на конкретну людину, але навіть він не може примусити все населення сидіти по домівках і не розносити заразу. Це може тільки держава, яка повинна і зобов'язана це зробити.

Щоправда, є ще другий після пандемії, не такий очевидний привід обмежувати людські свободи - випадок, коли десятеро п*сів бігають з плакатами на кшталт "Путін, ввєді!". Бо це теж своєрідний вірус, якщо вчасно не придушити, постраждають тисячі інших, які з плакатами не бігали - аж до втрати власності і життя - аж до втрати державності. Але це вже інша історія.

Фото Укрiнформ.
Subscribe

 • Сільвер Кусака, блакитнооке дитя

  Щось я давно вам не показувала свою малечу. Їх у мене двоє - Ефка і Сільвер. Оцьому малому ще немає трьох місяців. Як і Ефка, він сильно хворів,…

 • Ефка хвора

  Ефка важко хвора. Діагноз - вірусний ентерит. Шанси вижити - приблизно 50/50. Ввечері вона була ще нормальна - може, трохи менше їла, ніж…

 • Купання Ефки Собакіної, собачої дочки

  З Ефкою Собакіною, сподіваюся, ви уже знайомі? Зараз до вашої уваги відео, на якому двоє бійців з мого підрозділу (обоє, до речі, з нами з перших…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 22 comments

 • Сільвер Кусака, блакитнооке дитя

  Щось я давно вам не показувала свою малечу. Їх у мене двоє - Ефка і Сільвер. Оцьому малому ще немає трьох місяців. Як і Ефка, він сильно хворів,…

 • Ефка хвора

  Ефка важко хвора. Діагноз - вірусний ентерит. Шанси вижити - приблизно 50/50. Ввечері вона була ще нормальна - може, трохи менше їла, ніж…

 • Купання Ефки Собакіної, собачої дочки

  З Ефкою Собакіною, сподіваюся, ви уже знайомі? Зараз до вашої уваги відео, на якому двоє бійців з мого підрозділу (обоє, до речі, з нами з перших…