Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про коронавірус і карантин

Випробування завжди оголюють існуючі проблеми і виявляють суть того, на чию долю вони випадають.

Найперша проблема, пов'язана з коронавірусом - в Україні ще не було влади, якій можна було б довіряти. Якщо керівництво умовної Італії заборонить масові заходи і закриє метро, ніхто не запідозрить його у намірі узурпувати владу й прийняти без перешкод - масових протестів - які-небудь антидержавні закони. У нас же це перше, що спадає на думку. Що це обкатка технологій і все таке інше. Врешті-решт, розповсюджує же хтось і навіщось, причому дуже масово, фейки про нічне розпилення невідомої фігні над українськими містами.

Друга проблема влади, окрім брехливості - її абсолютна віра в договорняки. Є хороша карикатура: Путін в короні і напис "Коронавірус". Так ось, через цього "коронавіруса" надзвичайний стан у нас жодного разу не вводили, свято вірили, що "дотруться" і "добазаряться". А от з вірусом добазаритись неможливо навіть теоретично, він уражає всіх, в т.ч. і тих, хто мають гроші і владу. І опаньки: пішли безпрецедентні обмеження, і піпл нічого, хаває як миленький, бо в телевізорі йому все розказали правильно. Про війну так не могли розказати? :( Адже злидні, які приходять услід за "русскім міром", так само торкнуться кожного.

Третя проблема - наша економічна відсталість. Обмеження роботи громадського транспорту в країнах, де практично кожен громадянин має власну автівку, спричинить незручності, але навряд чи призведе до колапсу. А у нас - чим будуть діставатися щодня на роботу працівники незакритих установ - продуктових магазинів, лікарень, аптек, заправок? Як влада це собі уявляє? Неясно.

Четверта проблема - загальносвітова. Сьогодні ми наочно побачили крихкість цивілізації. Відома фраза: щоб убити первісну людину, треба було вдарити її по голові кам'яною сокирою. Щоб знищити ціле сучасне місто, достатньо просто відрубити електрику. Виживуть тільки сільські люди і ті, хто звик до побуту приблизно такого, як на фронті чи в тюрмі.

Отже, вчимося виживати - так само, як у фільмах про постапокаліпсис. Проходимо цей захоплюючий квест разом - цього разу усім суспільством, а не жменькою небайдужих.
#коронавірус
Tags: #коронавірус
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 132 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →