Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Щодо сьогоднішніх затримань по "справі Шеремета"

"Шофери не вбивають. Шофери пиячать і крадуть хазяйський бензин". (Карел Чапек)

Україна не Росія. В Україні не вбивають за політику. Це аксіома. В Україні вбивають виключно за гроші. Виконавці й організатори - за "гонорар", замовники - за контроль над фінансовими потоками, великими і маленькими, і відкати з них. Якщо ти конкуруєш з кимось за доступ до бабла, або заважаєш чиїмсь фінансовим схемам - тебе можуть убити. Інших причин убивати, крім побутових конфліктів, часто по п'янці, наш народ не знає.

Серед чотирьох озвучених поліцією версій убивства Шеремета цієї, на мій погляд, єдиної реальної версії - немає.
Вбивство з метою дестабілізації - вибачте, але це маячня. Смерть Шеремета, хто б і в який би спосіб його не вбив, не здатна дестабілізувати ситуацію в державі. (Доведу це елементарно - після вбивства не виникло навіть натяку на нестабільність). А от переслідування за це вбивство атошників і волонтерів, навіть якщо вони винні, а якщо не винні, тим більше - ось це може.

Якщо раптом влада, наприклад, схоче дестабілізувати ситуацію - я підкажу їй, що робити. Нікого вбивати не потрібно. Достатньо посадити Марусю Звіробій і всіх, хто надто активно за неї вступатиметься - і готово :)

У брифінгу офісу президента мені як людині, що тямить в технологіях інформаційного впливу, не сподобалось, найперше, маніпулювання свідомістю людей, далеких від навколоАТОшних процесів. Силовики довели, що всі фігуранти справи були знайомі і в той чи інший спосіб спілкувалися між собою. Підозріло, чи не так? Але як каже моя посестра Білка, війна кругла. Усі АТОшники, волонтери, добровольці - це ж як велике село. З п'ятьох фігурантів справи я - а я людина нетусовочна і постійно якщо не на фронті, то на службі - двох знаю особисто, решту трьох - заочно, принаймні чула про них. Друга маніпуляція - явне видавання безвідповідального трьопу, яким час від часу займаємося ми всі, за якісь реальні плани чи серйозні наміри. Також, якщо у дівчини-військового медика чи волонтера є "комплект сапера" (який сам по собі не є незаконним) чи сім телефонів - це не свідчить взагалі ні про що. Навіть наявність нелегальної зброї, якби вона була, ще не свідчить про причетність до вбивства. От якщо в її особистому телефоні знайдуть фото відеокамер біля місця убивства Шеремета - ось це доказ. І не треба змішувати одне з другим.

На сьогодні я не готова стрімголов "вписуватися" за всіх фігурантів справи і оголошувати їх невинними, бо в мене замало інформації, а деяка, яку маю, не свідчить на користь деяких з них (більш детально не скажу, не просіть, бо не на часі). Але я занадто добре пам'ятаю, як в 2011 році тодішній голова МВС Могильов брехав з трибуни Верховної Ради про якісь рецепти напалму, нібито "вилучені з мого сайту" (це не моя обмовка, саме так цей "професіонал" і сказав) - коли треба було виправдатись за обшуки в мене. Я добре знаю ці повадки і дуже їх не поважаю. Маєте докази - пред'являйте. Не маєте - не нагнітайте.

А ще мені дуже не подобається, що вбивство Шеремета "за участі АТОшників" розкрили в той самий час, коли в Україну безперешкодно повертаються одіозні російські зМІ, коли очільник української держави дає інтерв'ю державному російському телеканалу, коли полковник Ноздрачов робить пробний вкид про можливість інтеграції (тобто об'єднання) української армії з російською та згадує якихось стрьомних неконтрольованих праворадикалів, які цій позитивній тенденції заважають (вкид не пройшов, Генштаб вибачився) - я зазвичай не схильна до конспірології, але щось воно все якось дуже одночасно.

Так і хочеться спитати і в тих, і в інших: люди, що ви робите? Вам своєї держави анітрохи не шкода? Так хоч би про себе подумали.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 74 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →