Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Кам'яна МогилаМала оце нещодавно триденну відпустку, поїхала на Кам'яну Могилу. Це заповідник у Запорізькій області, пам'ятка стародавніх культур, з палеоліту починаючи. Там така висотка з кам'яних брил, які не візьмеш 203-м калібром, а під брилами гроти с петрогліфами - наскельними малюнками, оцими тваринами і сценами полювання, які малювали на стінах печер стародавні люди.

Щоправда, гроти зараз засипані піском, входу до них немає - інакше наш народ швиденько би там все пообмальовував. Але в музеї можна подивитися репліки. Вони цікаві, розташовані хронологічно: палеоліт мезоліт - неоліт - енеоліт - бронзовий вік - скіфи - сармати - гуни - половці... І чим ближче до нашого часу, тим, звичайно, складнішими і більш "промальованими" стають наскельні зображення, предмети побуту, деталі зброї... Я б іще додала туди до експозиції німецьку каску зразку Другої світової і зразок дойчських графіті, бо там стояли німецькі солдати і стовідсотково щось писали на стінах :) Там у них в 43-му році була лінія оборони - лінія Вотана. Сама по собі ця Кам'яна Могила в бою - неприступна фортеця. І з неї прекрасний вигляд на річку. Поставив кулемета - і бачиш все на багато кілометрів, а позаду - природне укриття, траншея-щілина поміж кам'яних брил. Якщо не помиляюся, саму Могилу не штурмували, це було б безумством навіть для радянської армії - обійшли.
Трохи фоток з Кам'яної могили.БабИ! :)Вид на музей

Реконструкція житла стародавніх людей. Ліворуч - наскельні зображення.Одяг знатної скіф'янки.Табличка попереджає про отруйних змій.Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 340 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →